HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   

HISTORIE SKUPINY BLAF VE ZKRATCE

1985 Vznik sk. BLAF - Hrádek ve Slezsku

Sestava: Luboš Raška kytara
Zbigniew Kotas basa
Václav Klus kytara
Rosťa Klus rytmika
Tomáš Tomanek housle

Zkoušky a jedno soukromé vystoupení (przepijani swobody)

1986-88

Noví členové: Pavel Buble Sikora banjo
Radim Piškot Duda mandolina

Účast na regionálních a krajských kolech porty, na vedlejší scéně na plzeňském Výstavišti v bloku "Humor v country", nahrávaní v rozhlasovém voze.
Odchod zakládajících členů a totální krize, jež málem způsobila rozpad kapely.

1989

Noví členové:
Karel Gibiec - mandolina
Laďa Kunz - basa
Jiří Mannheim - kytara

Oblastní kolo Porty, nahrávky pro rozhlas, festivaly, revoluční koncerty, tolik očekávaná svoboda. Odchod Piškota.

1990

Účast na finále Porty Lochotín, vydání samizdatové kazety "Cug do Werku". Odchod Karla.

1991-93

Dlouhodobé pauzy z důvodů cest jednotlivých členů do zahraničí.

1994

Vydání kazet "Gorolgrass I, II"

1995

Vydání CD "BLAF - hity"

1996-98

Festivaly u nás, v Polsku, na Slovensku, spoluúčast na organizaci Festivalu na Pomezí
Odchod Ládi a Jiřího.

Noví členové:
Jan Klus - bicí
Robert Kulka - basa
Honza Pazdera - kytara


1999

Nahravání a vydání CD "Nie beje to lehki"
Moravský Vrabec, Festival na Pomezí, koncerty v regiónu.

2000

Moravský Vrabec, Národní finále Porta Plzeň, Festival na Pomezí, pravidelné hraní v Polsku, koncerty v regiónu, natočení 3 písni v silvestrovské férii "Nikdy nebude konec" - ČT Ostrava

2001

Hraní v klubech a na různých večírcích, slavnostech a festivalech. Natočení písničky a videoklipu "O wzniku Werku"
Plány - natočit ve studiu v pořadí čtrté album.

Obsazení kapely:
Tomáš Tomanek - housle, zpěv
Pavel Buble Sikora - banjo, zpěv
Jan Klus - bicí, zpěv
Robert Kulka - baskytara, zpěv
Honza Pazdera - kytara, zpěv

2002

Hraní v klubech, na festivalech a soukromých akcích - to vše jak u nás, tak na Slovensku, v Polsku a možná i v zámoří.
Vydání čtvrtého alba "Tustela" a samozřejmě jeho promotion. A konečně také tvorba nového repertoáru. Dvě písničky už jsou na světě.
Obsazení kapely:
Stejné jako v roce 2001 s tím, že Jano hraje na celou bicí sadu, Honza si pořídil krásnou velkou novou kytaru a Buble uvažuje o koupi nového banja.

2003

Celkem 56 vystoupení - kluby, festivaly, plesy, firemní i soukromé večírky, nějaký ten potlach. Natáčení Aportu na ČT2 a komponovné pořady v Rádiu Proglas a Rozhlas Ostrava. Naše hraní na prozatím nejsilnější aparaturu na Noci plné hvězd. Festival dobrej hudby v Prešově.
Tvorba nového repertoáru a obzvlášť málo zkoušek.

2004

Počet hraní v tomto roce klesl na 42. Oslavy, kluby, festivaly, sportovní akce, plesy či firemní večírky.
O hodně víc jsme zkoušeli a připravovali repertoár na novou desku. Zahraničí se tentokrát nekonalo žádné.
Málem jsme byli v televizi u příležitosti vstupu do EU. Na zkoušce jsme byli natáčeni, jak zpíváme Ewropu a taky vyzpovídáni z našich postojů k tomuto vstupu. Nakonec nám ale bylo pouze poděkováno v závěrečných titulcích. Takže si připisujeme na konto už druhou nerealizovanou televizní ambici. Taky úspěch.

2005

Účast v televizním Dobrém ránu a nějaký rozhovor s rozhlasem Ostrava. Nahrání a vydání pátého alba a čtvrtého CD Pop-Jewki a jeho okazalý křest v Jablunkovském Městském lese.
Zájezd na Slovensko (Žiar) a účast na litevském festivalu Visagino Country.
Počet a druh hraní podobný jak loni.
Oslava 20.výročí od prvního komcertu - Amerika (Jablunkov). Silvestr na jablunkovském rynku.

2006

Plesy, kluby, hospody, festivaly, horské chaty, zábavy, zájezd do Zakopanego, ocenění soškou Královna Ocel za aktivity mimo brány TŽ, rozhovor v rádiu Proglas, natáčení pro televizi jazykového okénka do pořadu Poznejme se! a neuskutečněné hraní v Moskvě.
Pomalý vznik nového repertoáru a méně hraní z důvodu první výměny kloubu. Poslední hraní v roce 2006 bylo 700sté a to na Silvestra v Jablunkově na rynku.

2007

Plesy, festivaly, kluby, sportovní akce, firemní večírky, svatba, Polsko, televize. Nejvíc zrušených nasmlouvaných hraní za dobu naší existence.
Tvorba, kompletace a zkoušení repertoáru na nové CD. Nohama pořád na zemi a jedeme dál!

2008

Hodně hraní v regiónu, jednou Jižní Morava, dvakrát Polsko. Natočení televizního pořadu Babylón.
Moc zkoušek, nahrávací studio, vydání a křest CD "Jadymy dali".

2009

Plesy, countrybály, náš jubilejní koncertík spojený s oslavou, soukromé a firemní večírky, na Zahradu opět ne a už nikdy, horské chaty, letní festivaly, jarmarky, Slovensko, Polsko. Uzavření tvorby repertoáru na nové album a začátek jeho zkoušení.

2010

Plesy, oslavy, natáčení s ČT pořadu Kosmopolis, horské chaty, festivaly, podruhé křest CD v roli kmotrů, blokáda Stop kamiónům!, demolice Ameryki, 25. narozeniny BLAFu, jarmarky, firemní večírky a zkoušení repertoáru na plánované CD "Rok"

2011

Bály, hraní Mistrům ve Werk aréně, koncert s Mloky na Grůni, open air festivaly, oslavy, horské chaty, nahrávání ve studiu písniček na šesté CD "Rok" a nakonec zatěžkávací zkouška pro celou kapelu v nespecifikované formě (zatím jsme ji ustáli).

2012

Bál, svatba, oslavy, křest a vydání řádově 6. alba "Rok", firemní akce, hraní v PL a SK, hosté Jarka Nohavici na Noci plné hvězd, open air festivaly v městech i na horách, koncerty v domovech pro seniory a vyhlídky do budoucna v duchu není kam spěchat.

2013

Vyhlídky do budoucna se celkem naplnily. Bál, zimní koncert, nějaké narozeniny, pár festivalů, firemní večírky a náš jubilejní M koncert. Velice pěkné a ducha obohacující byly koncerty v Domově s. Alžběty a v zahradě jablunkovské fary. Zkouškám jsme moc v tomto roce nedali. Ale tvorba na další album pomalu vzniká, takže nás čeká zkouškové období a víc práce s organizováním koncertů.

2014

Zpočátku roku se koncerty v režii "urob si sám" ukázaly jako celkem dobrá zkušenost. Od dubna už to začalo frčet svévolně a nebylo toho málo. Outdorové akce, festivaly, klubové koncerty, horské chaty, nějaké Polsko a Hrčava, Jarmarky a křest knihy "Z bagna nad mroki", která mimo jiné mapuje vývoj BLAFu od roku 1985 po rok 1990. Zkoušek bylo poskromnu, ale repertoáru na novou desku opět něco přibylo. A to i díky Antonimu Szpyrcovi, s kterým jsme letos zahájili spolupráci, a v příštím roce jsme chtěli v tom duchu pokračovat. Budeme se o to snažit i za daného stavu, že nás Tonda bude inspirovat ze "starego Jabłónkowa - tam z wyrchu".

2015

Počet hraní se zastavil na čísle 47. Je ale fakt, že jsme menší polovině hraní museli pomoct, což jsme v minulosti moc nedělali. Do budoucna tomu necháme volný průběh, aby nebylo "přeblafováno". V tomto roce jsme dali něco málo charitativních koncertů, nějaké horské chaty, country bál, svatby, hospody, Polsko i Slovensko, letní festivaly, jarmarky, dožínky a hlavně jsme důstojně oslavili naše 30. narozeniny Na Pomezí. Ke konci roku jsme nahustili zkoušky a začali shánět spřízněné duše, které nám pomohou s vydáním nového CD, které se bude nahrávat v dubnu 2016. Už se na to moc těšíme. Žádné velké plány. Krok za krokym...

2016

Absolvovali jsme různé charitativní akce, vernisáže, hraní s orchestrem ve Werk Aréně, různé oslavy, festivaly na horských chatách, letní festivaly, jarmarky. Dvakrát jsme hráli v Polsku, pak byly nějaké předvolební koncerty, adventní podvečery a předvánoční jarmarky. Ale hlavně jsme nahráli v pořadí sedmé album Obrozki a také jsme byli ocenění Jablunkovským Jabkem za propagaci města a regiónu a za neopakovatelný smysl pro humor v našem hudebním projevu. Toho si vážíme nejvíc.

2017

Festivaly, jarmarky, nějaké Polsko, horské chaty čím dál míň, Gorolski Święto, otevření dlouho očekávaného obchvatu Třince a skoro celoroční příprava na hraní v USA včetně vyškolení náhradníka Koldy. USA se na poslední chvíli zrušilo, ale příprava se vyplatila. Na podzim a ke konci roku jsme se dostali do vážné personální krize, která se přehoupne i do dalšího roku - z důvodu nemocí. Čekají nás Kristovky, takže je před námi celkem těžká zkouška. Zkusíme ji zvládnout, tak nám držte pěsti!

2018

Soukromé oslavy, hraní v klubech a hospodách a něco i na horách, v létě nějaké festivaly. Křest knihy "Czundry, baby a zabawy", která okrajově pojednává o činnosti skupiny Blaf v normalizačním obdodbí. Personální krizi jsme zvládli tak, že jsme posílili sestavu o hostujicího kytaristu Koldu (Richarda Dziubka). Skoro všechno v regionu, až na jednu soukromou párty v Krakově.

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek