HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   

HISTORIE SKUPINY BLAF VE ZKRATCE

1985 Vznik sk. BLAF - Hrádek ve Slezsku

Sestava: Luboš Raška kytara
Zbigniew Kotas basa
Václav Klus kytara
Rosťa Klus rytmika
Tomáš Tomanek housle

Zkoušky a jedno soukromé vystoupení (przepijani swobody)

1986-88

Noví členové: Pavel Buble Sikora banjo
Radim Piškot Duda mandolina

Účast na regionálních a krajských kolech porty, na vedlejší scéně na plzeňském Výstavišti v bloku "Humor v country", nahrávaní v rozhlasovém voze.
Odchod zakládajících členů a totální krize, jež málem způsobila rozpad kapely.

1989

Noví členové:
Karel Gibiec - mandolina
Laďa Kunz - basa
Jiří Mannheim - kytara

Oblastní kolo Porty, nahrávky pro rozhlas, festivaly, revoluční koncerty, tolik očekávaná svoboda. Odchod Piškota.

1990

Účast na finále Porty Lochotín, vydání samizdatové kazety "Cug do Werku". Odchod Karla. 1991-93 Dlouhodobé pauzy z důvodů cest jednotlivých členů do zahraničí.

1994

Vydání kazet "Gorolgrass I, II"

1995

Vydání CD "BLAF - hity"

1996 - 1998

Festivaly u nás, v Polsku, na Slovensku, spoluúčast na organizaci Festivalu na Pomezí. Odchod Ládi a Jiřího.
Noví členové:
Jan Klus - bicí
Robert Kulka - basa
Honza Pazdera - kytara

1999

Nahravání a vydání CD "Nie beje to lehki" Moravský Vrabec, Festival na Pomezí, koncerty v regiónu.

2000

Moravský Vrabec, Národní finále Porta Plzeň, Festival na Pomezí, pravidelné hraní v Polsku, koncerty v regiónu, natočení 3 písni v silvestrovské férii "Nikdy nebude konec" - ČT Ostrava

2001

Hraní v klubech a na různých večírcích, slavnostech a festivalech. Natočení písničky a videoklipu "O wzniku Werku".
Plány - natočit ve studiu v pořadí čtrté album.

Obsazení kapely:
Tomáš Tomanek - housle, zpěv
Pavel Buble Sikora - banjo, zpěv
Jan Klus - bicí, zpěv
Robert Kulka - baskytara, zpěv
Honza Pazdera - kytara, zpěv

2002

Hraní v klubech, na festivalech a soukromých akcích - to vše jak u nás, tak na Slovensku, v Polsku a možná i v zámoří. Vydání čtvrtého alba "Tustela" a samozřejmě jeho promotion. A konečně také tvorba nového repertoáru. Dvě písničky už jsou na světě.
Obsazení kapely:
Stejné jako v roce 2001 s tím, že Jano hraje na celou bicí sadu, Honza si pořídil krásnou velkou novou kytaru a Buble uvažuje o koupi nového banja.

2003

Celkem 56 vystoupení - kluby, festivaly, plesy, firemní i soukromé večírky, nějaký ten potlach. Natáčení Aportu na ČT2 a komponovné pořady v Rádiu Proglas a Rozhlas Ostrava. Naše hraní na prozatím nejsilnější aparaturu na Noci plné hvězd. Festival dobrej hudby v Prešove. Tvorba nového repertoáru a obzvlášť málo zkoušek.

2004

Počet hraní v tomto roce klesl na 42. Oslavy, kluby, festivaly, sportovní akce, plesy či firemní večírky. O hodně víc jsme zkoušeli a připravovali repertoár na novou desku. Zahraničí se tentokrát nekonalo žádné. Málem jsme byli v televizi u příležitosti vstupu do EU. Na zkoušce jsme byli natáčeni, jak zpíváme Ewropu a taky vyzpovídáni z našich postojů k tomuto vstupu. Nakonec nám ale bylo pouze poděkováno v závěrečných titulcích. Takže si připisujeme na konto už druhou nerealizovanou televizní ambici. Taky úspěch.

2005

Účast v televizním Dobrém ránu a nějaký rozhovor s rozhlasem Ostrava. Nahrání a vydání pátého alba a čtvrtého CD Pop-Jewki a jeho okazalý křest v Jablunkovském Městském lese. Zájezd na Slovensko (Žiar) a účast na litevském festivalu Visagino Country. Počet a druh hraní podobný jak loni. Oslava 20.výročí od prvního komcertu - Amerika (Jablunkov). Silvestr na jablunkovském rynku.

2006

Plesy, kluby, hospody, festivaly, horské chaty, zábavy, zájezd do Zakopanego, ocenění soškou Královna Ocel za aktivity mimo brány TŽ, rozhovor v rádiu Proglas, natáčení pro televizi jazykového okénka do pořadu Poznejme se! a neuskutečněné hraní v Moskvě. Pomalý vznik nového repertoáru a méně hraní z důvodu první výměny kloubu. Poslední hraní v roce 2006 bylo 700sté a to na Silvestra v Jablunkově na rynku.

2007

Plesy, festivaly, kluby, sportovní akce, firemní večírky, svatba, Polsko, televize. Nejvíc zrušených nasmlouvaných hraní za dobu naší existence. Tvorba, kompletace a zkoušení repertoáru na nové CD. Nohama pořád na zemi a jedeme dál!

2008

Hodně hraní v regiónu, jednou Jižní Morava, dvakrát Polsko. Natočení televizního pořadu Babylón. Moc zkoušek, nahrávací studio, vydání a křest CD "Jadymy dali".

2009

Plesy, countrybály, náš jubilejní koncertík spojený s oslavou, soukromé a firemní večírky, na Zahradu opět ne a už nikdy, horské chaty, letní festivaly, jarmarky, Slovensko, Polsko. Uzavření tvorby repertoáru na nové album a začátek jeho zkoušení.

2010

2010 Plesy, oslavy, natáčení s ČT pořadu Kosmopolis, horské chaty, festivaly, podruhé křest CD v roli kmotrů, blokáda Stop kamiónům!, demolice Ameryki, 25. narozeniny BLAFu, jarmarky, firemní večírky a zkoušení repertoáru na plánované CD "Rok"

2011

Bály, hraní Mistrům ve Werk aréně, koncert s Mloky na Grůni, open air festivaly, oslavy, horské chaty, nahrávání ve studiu písniček na šesté CD "Rok" a nakonec zatěžkávací zkouška pro celou kapelu v nespecifikované formě (zatím jsme ji ustáli).

2012

Bál, svatba, oslavy, křest a vydání řádově 6. alba "Rok", firemní akce, hraní v PL a SK, hosté Jarka Nohavici na Noci plné hvězd, open air festivaly v městech i na horách, koncerty v domovech pro seniory a vyhlídky do budoucna v duchu není kam spěchat.

2013

Vyhlídky do budoucna se celkem naplnily. Bál, zimní koncert, nějaké narozeniny, pár festivalů, firemní večírky a náš jubilejní M koncert. Velice pěkné a ducha obohacující byly koncerty v Domově s. Alžběty a v zahradě jablunkovské fary. Zkouškám jsme moc v tomto roce nedali. Ale tvorba na další album pomalu vzniká, takže nás čeká zkouškové období a víc práce s organizováním koncertů.

2014

Zpočátku roku se koncerty v režii "urob si sám" ukázaly jako celkem dobrá zkušenost. Od dubna už to začalo frčet svévolně a nebylo toho málo. Outdorové akce, festivaly, klubové koncerty, horské chaty, nějaké Polsko a Hrčava, Jarmarky a křest knihy "Z bagna nad mroki", která mimo jiné mapuje vývoj BLAFu od roku 1985 po rok 1990. Zkoušek bylo poskromnu, ale repertoáru na novou desku opět něco přibylo. A to i díky Antonimu Szpyrcovi, s kterým jsme letos zahájili spolupráci, a v příštím roce jsme chtěli v tom duchu pokračovat. Budeme se o to snažit i za daného stavu, že nás Tonda bude inspirovat ze "starego Jabłónkowa - tam z wyrchu".

2015

Počet hraní se zastavil na čísle 47. Je ale fakt, že jsme menší polovině hraní museli pomoct, což jsme v minulosti moc nedělali. Do budoucna tomu necháme volný průběh, aby nebylo "přeblafováno". V tomto roce jsme dali něco málo charitativních koncertů, nějaké horské chaty, country bál, svatby, hospody, Polsko i Slovensko, letní festivaly, jarmarky, dožínky a hlavně jsme důstojně oslavili naše 30. narozeniny Na Pomezí. Ke konci roku jsme nahustili zkoušky a začali shánět spřízněné duše, které nám pomohou s vydáním nového CD, které se bude nahrávat v dubnu 2016. Už se na to moc těšíme. Žádné velké plány. Krok za krokym...

2016

Absolvovali jsme různé charitativní akce, vernisáže, hraní s orchestrem ve Werk Aréně, různé oslavy, festivaly na horských chatách, letní festivaly, jarmarky. Dvakrát jsme hráli v Polsku, pak byly nějaké předvolební koncerty, adventní podvečery a předvánoční jarmarky. Ale hlavně jsme nahráli v pořadí sedmé album Obrozki a také jsme byli ocenění Jablunkovským Jabkem za propagaci města a regiónu a za neopakovatelný smysl pro humor v našem hudebním projevu. Toho si vážíme nejvíc.

2017

Festivaly, jarmarky, nějaké Polsko, horské chaty čím dál míň, Gorolski Święto, otevření dlouho očekávaného obchvatu Třince a skoro celoroční příprava na hraní v USA včetně vyškolení náhradníka Koldy. USA se na poslední chvíli zrušilo, ale příprava se vyplatila. Na podzim a ke konci roku jsme se dostali do vážné personální krize, která se přehoupne i do dalšího roku - z důvodu nemocí. Čekají nás Kristovky, takže je před námi celkem těžká zkouška. Zkusíme ji zvládnout, tak nám držte pěsti!

2018

Soukromé oslavy, hraní v klubech a hospodách a něco i na horách, v létě nějaké festivaly. Křest knihy "Czundry, baby a zabawy", která okrajově pojednává o činnosti skupiny Blaf v normalizačním obdodbí. Personální krizi jsme zvládli tak, že jsme posílili sestavu o hostujicího kytaristu Koldu (Richarda Dziubka). Skoro všechno v regionu, až na jednu soukromou párty v Krakově.

2019 - 2020

Rok 2019 byl celkem podobný jak rok předchozí. Zato rok 2020, ten s námi zamával. Ostatně s celým světem. Z naplánováných asi 30 hraní jsme odehráli jenom 18. Nějaké menší festiválky, soukromé oslavy, hraní na chatach a v hospodách. Stihli jsme ale nahrát moje sólové album, potažmo naší osmou řadovku SZUFLODA. Neměli jsme ale příležitost jej ani pokřtít, ani oslavit 35. narozeniny naší kapely. Snad to doženeme letos. Hlavně že jsme všichni přežili a to nejen Covid. Téšíme se na lepší zítřky.

2021

Hned z kraje roku jsme začali hledat banjistu, protože nám Buble oficiálně oznámil svůj odchod do muzikantského důchodu. Takže máme nového člena Radka. Obsazení kapely je aktuálně následující:
Tomáš Tomanek - housle, zpěv
Jan Klus - bicí, zpěv
Robert Kulka - baskytara, zpěv
Honza Pazdera - kytara, zpěv
Richard Kolda Dziubek - kytara, zpěv
Radek Kajzar – banjo, zpěv
Buble zůstává čestným členem Blafu a Milan Reichenbach je záložním basákem. Letos bylo určitě víc hraní než loni. Převažovaly ale soukromé akce. Byly letní festivaly, nějaké hraní v klubech a ke konci roku pár charitativních koncertů ve zmenšené sestavě. A taky jsme hodně zkoušeli. V tom budeme pokračovat. Celkem však zoufale vidím pohled do našeho kalendáře. To jsme fakt nikdy nezažili, abychom měli před sebou téměř půl roku prázdno. Moc doufáme, že se to změní. A to přejeme kultuře vůbec.

2022

Zpočátku roku byly nějaké charitativní akce, jak pro seniory, tak pro Ukrajinu. Pak převažovaly soukromé akce. Občas hraní v hospodě. letní festivaly a různé jarmarky na náměstích. Hraní na chatě Gírová. dovoluji si tady také zmínit 2 vydavatelské počiny, jako cd s vtipama "Brzidocy U Kosa" a moji cestopisnou knížku "W nogi".    
Počet přístupů: Statistiky těchto stránek