HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
10.10.23

Vypadá to při pohledu z okna, že začíná konečně podzim, který osobně miluji. Ale vrátíme se tady ještě k létu. Dovolenky se asi všem z kapely vydařily. Sice bylo tam nějaké nabourané auto, ale všichni jsme přežili ve zdraví.
Poslední sobotu v červenci jsme si zahráli na Slavnostech na hřišti v Milíkově a střídali se tam z nějakou dost dobrou dechovkou z Jižní Moravy. Akorát že jsme chytli vystoupení téměř hned po začátku a byli jsme dost daleko od málo lidí.
S Koldou a Honzou jsme zahráli v Domově Sosna na zahradě seniorům. Bylo to oboustranně od srdíčka. Moc dobrý pocit z hraní. I lidovečky jsme zařadili.
Na Ostrém jsme zahráli pro jednu sympatickou firmu z Třince koncert k cyklistickým závodům. Parádní ohlasy jak cyklistů, tak nahodilých turistů. Na horách hrajeme moc rádi, akorát ty dojezdy auty jsou celkem drsné.
Z Ostrého zrychlený přesun na kulatou oslavu kamaráda. Bylo teplo, tak jsme to rozjeli před budovou PZKO v sousedství kostela. Neskutečná pařba s velice bohatým pohoštěním. A hlavně bylo veselo.
Už asi potřetí jsme kolem potrubí dojeli do Doubravy zahrát v Národním domě jubilantům. Tentokrát jsme to dali ve trojku a byli jsme blíž k posluchačům. Taky se líbilo.
Soukromá oslava U Sojky pro manželku kamaráda, dnes už taky kamarádce, dopadla moc dobře. Ostatně jako všechny akce odehrané v tomto sympatickém zájezdním hostinci. No a nakonec moje oslava vstupu do 7. životní dekády na chatě Skalka. Já jsem si zahrál i trošku zatančil, Buble mi zahrál a pak také tančil. Blaf mi hrál a všichni příbuzní pařili a bavili se nadoraz. Z čehož jsem velice rád a všem moc děkuju (akorát ty dojezdy autama jsou celkem drsné).
Přeju hezký podzim a těšíme se na další společné zážitky při naší muzice.

Tom a BLAF24.7.2023

Den obce Bocanovice. Počasí slunečné. Hrálo se dobře. Za Koldu zaskakoval Jirka. Ale bylo celkem málo lidí.
Bluegrass Theatre v Metylovicích. Super prostředí. Dost dobré slovenské bluegrassové kapely před námi i po nás. Překvapil nás borec s kazeťákem Dan, který mi pak poslal zempetrojčený celý náš koncert. Moc děkujeme.
Festival Na Pomezí. V pátek se mi moc líbila kapela Moruša a taky Docuku a Hop Trop. Nám se hrálo dobře. Dramaturgicky jsme přešli párkrát z hajtky na bicí, což mělo koule. V sobotu byli vynikající Zenkl a Kozák a taky Epydemye. S Chorošem jsem se viděl naživo po 34 letech. On se nezměnil, já jsem prý přibral.
Na Dni obce s hasiči v Gutech jsme hráli po Labajovcích. Udělali jako kapela obrovský pokrok a jejich zpěvák má moc příjemnou barvu hlasu. Počasí vyšlo opět.
Něco málo o Jarmarku v Jablunkově. Trošku mě překvapilo, že hlavní hvězda sobotního večera zpívala skoro 60 % repertoáru převzatých hitů. Třeba písníčky ABBA, Heleny Vondráčkové atd. Myslím si, že to si tak můžou dovolit zábavové a revivalové kapely, ale ne proslavené zpěvačky formátu, jako Leona Machálková, která by měla vystupovat hlavně za sebe. Náš nedělní koncert se z našeho pohledu vydařil. A Petra Koláře s kapelou jsem si taky moc užil, i když jsem nikdy nebyl nějakým jeho obdivovatelem. Byli ale moc dobří.
Na Filipce obnovili Festyn. Totálně charismatické místo pro kulturní akci. Když zpíval „chór“ Gorol Góralu czy ci nie żal, tak mi naskakovala husí kůže. Neskutečný genius loci. Kdo tam nebyl, o hodně přišel. A my jsme tam dokonce hráli přes 2 hodiny.
V srpnu máme s hraním pauzu, ale kdyby někomu po nás bylo moc smutno, tak víte, kde nás hledat.
Mějte se hezky

Tom a BLAF15.6.2023

Gastrofestival v Dolních Marklovicích. Už jsme v tom motokrosovém areálu hráli asi potřetí. Přišlo na nás pár známých. Počasí nám přálo a záskok za Koldu v osobě Jirky taky zafungoval. Zjistili jsme totiž, že když jsou dvě kytary, tak nám to líp hraje.
Stejně jsme Jirku využili i na společném koncertě s Bidony v Rokáči v Jablu. To zase pro změnu nehrál Honza. Celkem se nám Rokáč podařilo v rámci možností dvou Jablunkovských kapel naplnit i pobavit.
Mostořský dětský den, to byla taky pohoda. Plno známých. Po půlce. Celkem pohodový odvaz a samozřejmě dobrý zvuk.
Dobrý zvuk jsme měli i na festivalu v Katowicích - Łączy nas chleb. Tam jsme ale dost mamrali. Naše hudební vstupy byly rozhozené od 10.30 do 17.10 na 5x po 2 písníčkách a kdyby jsme před koncem pořadatelé nezdrbali za přístup tak by jsme nedostali ani na fajrónt lístky na vodu a občerstvení. Lidi ale, i když jich bylo straśně málo, na nás reagovali dobře.
Super se předskakovalo Kollárovcům v areálu v Dolní Lomné. Totálně plný kotel, jak kdysi na Nohavicu. Hodinová produkce s asi třemi přídavky. Fakt dobré.
Tamodsud jsme se rychle přesunuli do Těšína na bowling zahrát na spontánní oslavě narozenin jablunkovského kamaráda. Bavili jsme se všichni a to je moc dobře.

Hezké léto přeje Tom a BLAF11.5.2023

Velikonoce jsme oslavili s Blafem v Porubě na náměstí na Velikonočním jarmarku. Sešla se tam celkem početná skupinka našich fanoušků a zvědavých kolemjdoucích posluchačů. Celkem mě dojal moderátor jarmarku, který mi v zákulisí řekl, že mu v těžké situaci pomohla písníčka Wierzim. S ní jsem se vyrovnával s odchodem na věčnost osoby blízké. Pár věcí jsme zahráli i na přání. Přídavek se konal.
Na Grůni v Mostech jsme si brnkli na soukromé akci. Pak taky bylo celkem příjemně na firemní kolaudačce v Návsí. Zvučil Lecho, bylo hezky, ale moc se netančilo. Byli jsme ale dobře ohodnocení, jako poslechová kulisa.
Před Hutníkem jsme museli udělat zkoušku v celkem odvážné sestavě. Milan záskok na basu a Jirka záskok na kytaru se viděli na zkoušce poprvé. Repertoár jsme vybrali všem členům Blafu vyhovující a na Hutníka se nám to osvědčilo. Dokonce i přestalo pršet, tak jsme si užili i publika.
Pak jsme se přestěhovali s Janem na oslavu narozenin bráchy našeho exkytaristy a tam si zahráli s polovinou starého Blafu.
A ještě něco z exotiky. Ve Vánočním období jsem si v Betlémě a v Nazarethu zazpíval v triu s účastníky zájezdu v chrámech Narození Páně a Zvěstováni Matky Boží pár českých koled. A teď koncem dubna pro změnu s Tuaregy na Sahaře Werkowy cug s jejich doprovodem na bubínky. Bylo to v rámci poznávacího zájezdu. A normálně se mě pak ten jeden bubeník ptal, jestli neznáme Jede jede mašinka. A věřte, že oni ji znali. Svět je malý a proto - válka je vůl.

Tom a BLAF28-3.2023

Tak jsme se přehoupli do jara. Plesy už pár let nehrajeme, protože na nich řádí dýdžejové, bo kapely nikdo z pořadatelů nechce platit. Ale za to si na nás občas někdo vzpomene a dá nás jako dárek na soukromou oslavu. Tentokrát to bylo v Přístavu v Kostkově. Úplně mě zarazilo, když jsem si uvědomil, že tomutéž oslavenci jsme hráli na kulatinách před 10 lety. A to mi docházela padesátka. Taky jsem nemohl nedávno pochopit, že Pendolino jezdí u nás 20 let a papež František je ve vatikánském úřadu už taky 10 let a ještě nás tam s Blafem ani nepozval.
Fanoušek Petr z Oldřišova u Opavy nás ale pozval a bylo moc dobře. Ještě že jsem sušil únor, bo jináč nevím, jak by to dopadlo. Skvělá pohostinnost i atmosféra. Srdeční lidé. Díky za ně.
V hluchých měsících jsme se rozhodli zorganizovat hospodské akce. Sportbar v Jablunkově v únoru a Blaf Session U Pašíka v Třinci v březnu. A nemyslete si, že to je všechno. Také jsme už stihli 2 zkoušky. Zaučujeme záložního kytaristu (bo někdy se stane, že nemůže ani jeden ze dvou stávajících) a dali jsme všechna naše alba na SPOTIFY. Jako zakrnělý ajťák jsem se tomu bránil, ale čas ukazuje, že to bylo dobré rozhodnutí. Jo a taky máme v plánu nahrát novou písníčku Izrael.
S celým Blafem Vám přejeme krásné Velikonoce a „mokrego śmiergusta“ !

tom19.12.2022

Koncem listopadu jsme si opakovaně zahráli v Lesznej Górnej Pod Tułem na oslavě narozenin. Pravděpodobně tam jsem se nachladil. Bohužel mě to drží dodnes. Škoda že v dešti jsme zahráli náš zimně vánoční repertoár na náměstí v Českém Těšíně. Podařilo se nám tam ale díky fanouškům vytvořit pěknou atmosféru, za což jim patří obrovské díky.
V Těšíně máme vůbec celkem větší fanouškovské zázemí. To se nám potvrdilo i na padesátce kamaráda Marka v Žukově U Zvonku. Prostřídali jsme tam náš repertoár s tradičním country, aby si hosté pořádně zatančili v country stylu. Letos už tím pádem máme odehráno. Vypadá to, že pokud budeme všichni zdraví, tak začneme po Novém roce zkoušet a opakovat náš obsáhlý repertoár. Sem tam hodíme nějakou tu hospodu, a možná i zpožděnou novoroční Vilijovku.

Přejeme Vám hezké Vánoce a mnoho zdraví a štěstí v roce 2023. A hlavně konec válce!!!

Tom a BLAF23.11.2022

www.gorolweb.cz napsal:

V jablunkovském informačním centru se ve středu konal Trojkřest. Frontman skupiny Blaf Tomáš Tománek pokřtil svou novou cestopisnou knihu W nogi a CD Szufloda a Brzidocy U Kosa. Kmotry byli bývalí členové skupiny Blaf Jiří Mannheim a Láďa Kunz.
Kniha je napsána „po naszymu“ a v českém jazyce. Volně navazuje na předchozí tituly Z bagna nad mroki a Czundry, baby a zabawy. Autor v ní popisuje svých sedm cest do zahraničí. Poprvé cestoval v roce 1989 krátce před sametovou revoluci, kdy svět rozdělovala železná opona. V té době mu bylo 27 let.
„Je to moja już trzecio ksiónżka. Tytuł W nogi żech wymysĺił tymu, bo człowiek wyraził do świata, aby cosi nowego poznoł a widzioł. Sóm to cestopisy, kiere opisujóm moje rajzowani po Europie. Napisoł żech jóm głównie tymu, abych kapke ty podróże zdokumentowoł, kapke se ich sóm przipómnioł. Piyrszóm ceste do zagranicy żech absolwowoł jeszcze przed listopadym 1989. Jechali my do Turcje. Tam sie mi fest, ale fakt fest podobała dzieucha z naszego zajezdu,“ přivítal všechny přítomné autor nové knížky.
Tomanek absolvoval další cesty po Evropě, v té době je se svými parťáky absolvoval výhradně stopem.
„Dojechali my do Fracje, tam stopować był problem, Francuzi moc nie holdowali stopu. Zato Niymcy, Austriocy radzi przibiyrali stopowiczów. Spali my rozmajcie w parkach, pod mostami. Granim my se symtam zarobili na piwo albo jedzyni,“ vyprávěl Tomáš Tomanek.
V knížce popsal i sezonní brigádu, kdy sbíral jahody. Splnil si rovněž svůj sen a vydal se do Austrálie, kde navštívil místa, do kterých ve svých 16 letech emigroval jeho tatínek.
„Mój tata do zapadnigo Niymiecka uciyk, jak mu było 16 roków. Nakónice sie mu podarziło odjechać do Australie, kaj żył 13 roków. Potym sie wrócił. No…..kómuniści mu to dali pieknie zeżrać,“ pokračoval Tomanek.
Vypravil se také do Rumunska a Ruska. V knížce popisuje kontrast nádherných měst v porovnání s chudobou na vesnicích. Publikum, které do posledního místa zaplnilo sál v JACKi, se skvěle bavilo. Tomáš Tomanek četl ukázky ze své knížky, vše komentovali kmotři, kteří některé cesty s Tománkem podnikli. Nechyběly ani písničky v podání skupiny Blaf.
Autorem ilustrací je Jakub Mrózek a nechyběla autogramiáda.
Oficiálního uvedení do světa se dočkaly také CD Szufloda a CD vtipů Brzidocy U Kosa, které kvůli pandemii koronaviru byly pokřtěny teprve teď.Nová knížka je k dostání v knihovnách v Třinci a Jablunkově a dále v různých trafikách, vinotékách a podobně v našem regionu.1.11.2022

Máme tady podzimek. Zatím teplý. V Návsí jsme slavnostně otevírali novou tělocvičnu. Střídali jsme se na ochozu s Jablunkovankou. Návštěvníci se procházeli, tančili, konzumovali a obdivovali nové sportovní prostory. Zjistili jsme také, že v Jablunkovance hrají v současné době jenom cca 3 muzikanti z Jablunkova. Ostatní jsou přespolní. Ale hraje jim to sakra dobře.
Koncem září jsem vdával dceru Zuzku a mimo jiné byl požádán, zda by jsme s Blafem nezahráli vsuvku na svatbě v Polsku Pod Tułem. Náš koncertík byl dle svatebních hostů velice příjemné zpestření. Hráli jsme sice v dešti, ale pod altánkem a ohřívaly nás plynové hořáky a ostatní výtečné nápoje. Takže se vše povedlo. Ať se mladým daří čím jak nejlíp!!!
Chata Gírová se dostala konečně do dobrých rukou. Noví majitelé uspořádali oslavu jejich 90 tých narozenin a náš koncert byl součástí kulturně turistického programu. Počasí vyšlo super. Pódium bylo prostorné a lidí hafo. Dokonce se i tančilo.
Další povedená taneční zábava byla v PZKO Mosty U Těšína. Jesień z Blafem. Bylo obsazeno do posledního místa a po tombole nás vystřídal DJ.
Taky ještě byla povedená soukromá oslava v Bystřici na Bowlingu a v Neborech U Sojki .
Teď máme na chvíli po dlouhé době pauzu. Snad zaslouženou…
Tak se držte v té nelehké době. Uvidíte, že bude líp!

Tom a Blaf19.9.2022

Hraní se za srpen a září trošku nasbíralo, tak to zkusím napsat ještě letně letmo.
Den obce s hasiči v Gutech byl deštivý. Celkem jsme se potrápili se zvukem. Už jsme párkrát zažili, že jeden člověk plnil funkci moderátora, zvukaře a organizátora a pokaždé to mělo mouchy.
Lomňanské vrcholy byla turisticko- charitativní akce a dle výsledků, čtených před našim koncertem, dopadla úspěšně. Jsme rádi, že jsme taky mohli přispět aspoň kapkou.
Soukromá oslava na Karpetné byla taky ještě venkovní. Uhráli jsme ji na komba a myslím, že naši skalní fanoušci s námi souzněli a proto to bylo tak dobré.
V dešti jsme slavnostně otevírali nadjezd v Třinci. Normálně jsem si jej prošel pěšky, jako kdysi v roce 1978, když jsme jeli se spolužáky z 9. třídy z Jabla na přijímačky na Kanadu a nevěděli, že ze stanoviště ke koksovně vede pod cestou a kolejištěm podchod. No, zahrát si na tak frekventovaném místě, se nám už asi nikdy nepodaří.
Ve zmenšené sestavě jsme vystoupili s Radkem a Koldou v Národním domě v Doubravě. Zahráli jsme dva vstupy jubilantům a kolem rour a trubek lemujících cestu jsme se nějak domotali k Těšínu.
Asi z mého pohledu letošní nejlepší hraní jsme zažili v sobotu v PZKO Marklovice. Normálně jsme naskočili hned od první písníčky na stejnou vlnu a vydrželi táhnout poctivou zábavu až do konce. Neradi se chválíme, ale bylo dokonce „standing ovation“. A to nám hodně dobíjí baterky.
Díky Vám všem a přejeme čím jak nejteplejší podzim.

Tom a Blaf1.8.2022

Bluegrass dokořán v Karviné na Lodičkách byl velice pohodový. Akorát ten můj sólový zpěv nebyl ještě v pořádku. Taky jsme se tam trošku zdrželi a pozorovali výkony kapel před námi. Dost dobré to bolo.
Na Jarmarku v Jablunkově mi ještě fušoval hlas. S vypětím a na hraně kolapsu jsem to ale chraplavě odzpíval. Neuvěřitelné byly reakce po koncertě z řad publika. Prý to mělo erotický náboj atd. No musel jsem se tomu zasmát, i když to potěšilo. Málo kdo ale ví, jak jsem se při tom zpěvu trápil. Opět musím poděkovat kapele, že mě podpořili vokálně unisono a také Leszkovi, který ten můj skřekot dokázal zkultivovat.
Týden nato jsme hráli na malé oslavičce Pod Akáty v Dolní Lomně asi pro 30 lidí. Tam už mi to konečně zpívalo. Tam byl pro změnu problém s zaparkováním, protože se souběžně konaly Vozatajské závody.
Další akce byla svatba na Nové Polaně. Jen tak tak jsme stihli postavit stan a nanosit aparaturu a už začalo lít jak z konve. Podle předpovědi se ale do 20.00 vylilo a svatebčané mohli nastoupit na plac a pařili na nás jednu hodinu až do úplného setmění. Spokojenost byla oboustranná.
Další hraní bylo v PZKO Karviná - Ráj. Bylo to spojeno s poutí Sv. Anny. Taková zahradní slavnost. Dobré pivko i cytrynówka. Vstřícní fanoušci, super reakce publika.
Hraní na chatě Pod Stožkem. Opět v dešti a pod stanem. Ale v nádherném prostředí s ještě lepší atmosférou. Hráli jsme v kompletní sestavě a hodně si užili vstřícnosti a pohostinnosti lesních mužů a jejich robek.
Ve trojku jsme pak ještě zahráli na příjemné oslavě na Písečné. Pravda, trošku jsme se tam museli namačkat, ale bylo moc dobře. A toho tutu a papu. A venku lilo a lilo. I v neděli dopoledne, když jsem se vracel pěšky pro auto.
Teď máme dva týdny volno, tak budeme nabírat sílu do dalších koncertů a těšit se na Vás.

Tom a BLAF

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2023
12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec
20.5. Gastrofestival - Dolní Marklovice
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov
2.6. Mosty – Dětský den
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
10.6. Padesátka v Těšíně
17.6. Den obce Bocanovice
30.6. Bluegrass Theatre - Metylovice
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark - Jablunkov Park A. Szpyrce
22.7. Festyn - Filipka
29.7. Slavnosti na hřišti - Milíkov
24.8. Domov Sosna – Třinec
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel
9.9. Soukromá oslava - Bukovec
15.9. Setkání jubilantů – ND Doubrava
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce
7.10. Festival na Gírové
14.10. Čierňanský redyk – Čierne
18.11. Soukromá oslava
2.12. Obecní zabíjačka - Mosty u Jabl.(15)
6.12. Hraní pro AH Jablunkov(15)
11.12. Třinecké adventní podvečery - Trisia(18)
15.12. Chata Skalka – soukr. akce(19)
16.12. Firemní akce -Mosty Grůň(17)

KALENDÁŘ 2024
5.4. Kass Č. Těšín
31.5. Western klub - Suchdol nad Odrou(18)
1.6. Vělopolí(17)
6.7. Festival Na Pomezí(15)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
24.8.Vendryňský letní karneval

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 30
celkem - 1446

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek