HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
29.12.23

Tak jsme se ještě v prosinci zahráli třikrát.
Adventní koncert v Třinci byl v dost v komfortu, protože počasí přálo, fanoušci se sešli, knížky a cédéčka se taky prodávaly a nadělovaly. A hlavně před námi rozehřál diváky pěvecký sbor Gorol z Jablunkova. Jano si pak s námi zabubnoval v „Gorolskim stroju“.
Na chatě Skalka se konala akce pro chataře. Tentokrát jsme se nechali vyvézt, protože bychom to prý bez řetězů nedali. No, jízda dost adrenalinová. Hraní taky celkem takové divoké, ale to na hory patří. Na Skalce to máme moc radí.
A ještě firemní „wilijówka“ pro jednu sympatickou firmu z Mostů v hotelu Grůň. Tam jsme si s pořadateli tak padli do oka, že nás to nainspirovalo k realizaci našeho nového CD.
Mám už pracovní název: „Fórt dokoła“. Budou tam písníčky nové i staré, které ještě na žádném kotoučku nevyšly. Také se chystám vydat básnickou sbírečku „Zrymowane mimoblafy“. V hlavě už je jedno i druhé. Takže hned začátkem roku mákneme s oslovováním možných dárců a rozjedeme to.
A taky k tomu budeme potřebovat hodně zdraví. A to je asi to nejdůležitější, co přejeme sobě a hlavně Vám, naším příznivcům nejen do roku 2024!!!

Tom a BLAF13.12.23

Na horách hrajeme asi nejradši. Počátkem října jsme hráli už podruhé na Festivalu na Girové. Pořádají to chataři, kterým moc fandíme. Akorát ten dojezd auty tam je velice adrenalínový. Ale zvládli jsme to. Hrálo se super. Sešlo se celkem dost lidí a občerstvení taky fungovalo na jedničku. Už se těšíme na další ročník.
Týden na to jsme hráli na Slovensku. Nemuseli jsme jet daleko. Bylo to v Čierném a bratia Slováci nás přijali velice vlídně. Zvukaři byli profíci, organizace taky výborná a fanoušci nám dělali radost tím, že tancovali, rozuměli textům a posléze s námi komunikovali, kdo má kde jakého příbuzného na Jablunkovsku. Za povedenou akci patří velké dík starostovi obce. Petře, bylo to super!!!
Máme to tak nějak s nejmladší ségrou, že je o dekádu mladší. Tak jsem poprosil dobrovolníky z Blafu a zahráli jsme jubilantce a oslavencům dva vstupy v Penziónu na Bělé. Akce se vydařila. 100 lat!
Obecní zabijačka na Mostech proběhla v celkém kalamitním počasí. Na pódium nám sněžilo, ruce mrzly, na nástroje taky sněžilo, texty nastojanu vlhly. Ještě že jsme hráli dva vstupy po půl hodině a mezitím se mohli zahřát v dřevěné roubence. Dokonce jsem se i zúčastnil soutěže jedlíků, ale nějak jsem se přecenil. Jelito a jitrnici jsem dojedl mezi posledními a pivo dopil až o pauze.
Jabluinkovský Alzhaimer Home nás oslovil, abychom zahráli koncert pro jejich klienty. Moc pěkná akce, do které jsme vložili srdíčko. Oboustranné souznění i pár přídavků. Je radost dělat druhým radost.
Ještě si v prosinci zahrajeme třikrát, ale o tom napíšu někdy mezi svátky.
Přejeme hezké, pokud možno klidné adventní období.

Tom a BLAF10.10.23

Vypadá to při pohledu z okna, že začíná konečně podzim, který osobně miluji. Ale vrátíme se tady ještě k létu. Dovolenky se asi všem z kapely vydařily. Sice bylo tam nějaké nabourané auto, ale všichni jsme přežili ve zdraví.
Poslední sobotu v červenci jsme si zahráli na Slavnostech na hřišti v Milíkově a střídali se tam z nějakou dost dobrou dechovkou z Jižní Moravy. Akorát že jsme chytli vystoupení téměř hned po začátku a byli jsme dost daleko od málo lidí.
S Koldou a Honzou jsme zahráli v Domově Sosna na zahradě seniorům. Bylo to oboustranně od srdíčka. Moc dobrý pocit z hraní. I lidovečky jsme zařadili.
Na Ostrém jsme zahráli pro jednu sympatickou firmu z Třince koncert k cyklistickým závodům. Parádní ohlasy jak cyklistů, tak nahodilých turistů. Na horách hrajeme moc rádi, akorát ty dojezdy auty jsou celkem drsné.
Z Ostrého zrychlený přesun na kulatou oslavu kamaráda. Bylo teplo, tak jsme to rozjeli před budovou PZKO v sousedství kostela. Neskutečná pařba s velice bohatým pohoštěním. A hlavně bylo veselo.
Už asi potřetí jsme kolem potrubí dojeli do Doubravy zahrát v Národním domě jubilantům. Tentokrát jsme to dali ve trojku a byli jsme blíž k posluchačům. Taky se líbilo.
Soukromá oslava U Sojky pro manželku kamaráda, dnes už taky kamarádce, dopadla moc dobře. Ostatně jako všechny akce odehrané v tomto sympatickém zájezdním hostinci. No a nakonec moje oslava vstupu do 7. životní dekády na chatě Skalka. Já jsem si zahrál i trošku zatančil, Buble mi zahrál a pak také tančil. Blaf mi hrál a všichni příbuzní pařili a bavili se nadoraz. Z čehož jsem velice rád a všem moc děkuju (akorát ty dojezdy autama jsou celkem drsné).
Přeju hezký podzim a těšíme se na další společné zážitky při naší muzice.

Tom a BLAF24.7.2023

Den obce Bocanovice. Počasí slunečné. Hrálo se dobře. Za Koldu zaskakoval Jirka. Ale bylo celkem málo lidí.
Bluegrass Theatre v Metylovicích. Super prostředí. Dost dobré slovenské bluegrassové kapely před námi i po nás. Překvapil nás borec s kazeťákem Dan, který mi pak poslal zempetrojčený celý náš koncert. Moc děkujeme.
Festival Na Pomezí. V pátek se mi moc líbila kapela Moruša a taky Docuku a Hop Trop. Nám se hrálo dobře. Dramaturgicky jsme přešli párkrát z hajtky na bicí, což mělo koule. V sobotu byli vynikající Zenkl a Kozák a taky Epydemye. S Chorošem jsem se viděl naživo po 34 letech. On se nezměnil, já jsem prý přibral.
Na Dni obce s hasiči v Gutech jsme hráli po Labajovcích. Udělali jako kapela obrovský pokrok a jejich zpěvák má moc příjemnou barvu hlasu. Počasí vyšlo opět.
Něco málo o Jarmarku v Jablunkově. Trošku mě překvapilo, že hlavní hvězda sobotního večera zpívala skoro 60 % repertoáru převzatých hitů. Třeba písníčky ABBA, Heleny Vondráčkové atd. Myslím si, že to si tak můžou dovolit zábavové a revivalové kapely, ale ne proslavené zpěvačky formátu, jako Leona Machálková, která by měla vystupovat hlavně za sebe. Náš nedělní koncert se z našeho pohledu vydařil. A Petra Koláře s kapelou jsem si taky moc užil, i když jsem nikdy nebyl nějakým jeho obdivovatelem. Byli ale moc dobří.
Na Filipce obnovili Festyn. Totálně charismatické místo pro kulturní akci. Když zpíval „chór“ Gorol Góralu czy ci nie żal, tak mi naskakovala husí kůže. Neskutečný genius loci. Kdo tam nebyl, o hodně přišel. A my jsme tam dokonce hráli přes 2 hodiny.
V srpnu máme s hraním pauzu, ale kdyby někomu po nás bylo moc smutno, tak víte, kde nás hledat.
Mějte se hezky

Tom a BLAF15.6.2023

Gastrofestival v Dolních Marklovicích. Už jsme v tom motokrosovém areálu hráli asi potřetí. Přišlo na nás pár známých. Počasí nám přálo a záskok za Koldu v osobě Jirky taky zafungoval. Zjistili jsme totiž, že když jsou dvě kytary, tak nám to líp hraje.
Stejně jsme Jirku využili i na společném koncertě s Bidony v Rokáči v Jablu. To zase pro změnu nehrál Honza. Celkem se nám Rokáč podařilo v rámci možností dvou Jablunkovských kapel naplnit i pobavit.
Mostořský dětský den, to byla taky pohoda. Plno známých. Po půlce. Celkem pohodový odvaz a samozřejmě dobrý zvuk.
Dobrý zvuk jsme měli i na festivalu v Katowicích - Łączy nas chleb. Tam jsme ale dost mamrali. Naše hudební vstupy byly rozhozené od 10.30 do 17.10 na 5x po 2 písníčkách a kdyby jsme před koncem pořadatelé nezdrbali za přístup tak by jsme nedostali ani na fajrónt lístky na vodu a občerstvení. Lidi ale, i když jich bylo straśně málo, na nás reagovali dobře.
Super se předskakovalo Kollárovcům v areálu v Dolní Lomné. Totálně plný kotel, jak kdysi na Nohavicu. Hodinová produkce s asi třemi přídavky. Fakt dobré.
Tamodsud jsme se rychle přesunuli do Těšína na bowling zahrát na spontánní oslavě narozenin jablunkovského kamaráda. Bavili jsme se všichni a to je moc dobře.

Hezké léto přeje Tom a BLAF11.5.2023

Velikonoce jsme oslavili s Blafem v Porubě na náměstí na Velikonočním jarmarku. Sešla se tam celkem početná skupinka našich fanoušků a zvědavých kolemjdoucích posluchačů. Celkem mě dojal moderátor jarmarku, který mi v zákulisí řekl, že mu v těžké situaci pomohla písníčka Wierzim. S ní jsem se vyrovnával s odchodem na věčnost osoby blízké. Pár věcí jsme zahráli i na přání. Přídavek se konal.
Na Grůni v Mostech jsme si brnkli na soukromé akci. Pak taky bylo celkem příjemně na firemní kolaudačce v Návsí. Zvučil Lecho, bylo hezky, ale moc se netančilo. Byli jsme ale dobře ohodnocení, jako poslechová kulisa.
Před Hutníkem jsme museli udělat zkoušku v celkem odvážné sestavě. Milan záskok na basu a Jirka záskok na kytaru se viděli na zkoušce poprvé. Repertoár jsme vybrali všem členům Blafu vyhovující a na Hutníka se nám to osvědčilo. Dokonce i přestalo pršet, tak jsme si užili i publika.
Pak jsme se přestěhovali s Janem na oslavu narozenin bráchy našeho exkytaristy a tam si zahráli s polovinou starého Blafu.
A ještě něco z exotiky. Ve Vánočním období jsem si v Betlémě a v Nazarethu zazpíval v triu s účastníky zájezdu v chrámech Narození Páně a Zvěstováni Matky Boží pár českých koled. A teď koncem dubna pro změnu s Tuaregy na Sahaře Werkowy cug s jejich doprovodem na bubínky. Bylo to v rámci poznávacího zájezdu. A normálně se mě pak ten jeden bubeník ptal, jestli neznáme Jede jede mašinka. A věřte, že oni ji znali. Svět je malý a proto - válka je vůl.

Tom a BLAF28-3.2023

Tak jsme se přehoupli do jara. Plesy už pár let nehrajeme, protože na nich řádí dýdžejové, bo kapely nikdo z pořadatelů nechce platit. Ale za to si na nás občas někdo vzpomene a dá nás jako dárek na soukromou oslavu. Tentokrát to bylo v Přístavu v Kostkově. Úplně mě zarazilo, když jsem si uvědomil, že tomutéž oslavenci jsme hráli na kulatinách před 10 lety. A to mi docházela padesátka. Taky jsem nemohl nedávno pochopit, že Pendolino jezdí u nás 20 let a papež František je ve vatikánském úřadu už taky 10 let a ještě nás tam s Blafem ani nepozval.
Fanoušek Petr z Oldřišova u Opavy nás ale pozval a bylo moc dobře. Ještě že jsem sušil únor, bo jináč nevím, jak by to dopadlo. Skvělá pohostinnost i atmosféra. Srdeční lidé. Díky za ně.
V hluchých měsících jsme se rozhodli zorganizovat hospodské akce. Sportbar v Jablunkově v únoru a Blaf Session U Pašíka v Třinci v březnu. A nemyslete si, že to je všechno. Také jsme už stihli 2 zkoušky. Zaučujeme záložního kytaristu (bo někdy se stane, že nemůže ani jeden ze dvou stávajících) a dali jsme všechna naše alba na SPOTIFY. Jako zakrnělý ajťák jsem se tomu bránil, ale čas ukazuje, že to bylo dobré rozhodnutí. Jo a taky máme v plánu nahrát novou písníčku Izrael.
S celým Blafem Vám přejeme krásné Velikonoce a „mokrego śmiergusta“ !

tom19.12.2022

Koncem listopadu jsme si opakovaně zahráli v Lesznej Górnej Pod Tułem na oslavě narozenin. Pravděpodobně tam jsem se nachladil. Bohužel mě to drží dodnes. Škoda že v dešti jsme zahráli náš zimně vánoční repertoár na náměstí v Českém Těšíně. Podařilo se nám tam ale díky fanouškům vytvořit pěknou atmosféru, za což jim patří obrovské díky.
V Těšíně máme vůbec celkem větší fanouškovské zázemí. To se nám potvrdilo i na padesátce kamaráda Marka v Žukově U Zvonku. Prostřídali jsme tam náš repertoár s tradičním country, aby si hosté pořádně zatančili v country stylu. Letos už tím pádem máme odehráno. Vypadá to, že pokud budeme všichni zdraví, tak začneme po Novém roce zkoušet a opakovat náš obsáhlý repertoár. Sem tam hodíme nějakou tu hospodu, a možná i zpožděnou novoroční Vilijovku.

Přejeme Vám hezké Vánoce a mnoho zdraví a štěstí v roce 2023. A hlavně konec válce!!!

Tom a BLAF23.11.2022

www.gorolweb.cz napsal:

V jablunkovském informačním centru se ve středu konal Trojkřest. Frontman skupiny Blaf Tomáš Tománek pokřtil svou novou cestopisnou knihu W nogi a CD Szufloda a Brzidocy U Kosa. Kmotry byli bývalí členové skupiny Blaf Jiří Mannheim a Láďa Kunz.
Kniha je napsána „po naszymu“ a v českém jazyce. Volně navazuje na předchozí tituly Z bagna nad mroki a Czundry, baby a zabawy. Autor v ní popisuje svých sedm cest do zahraničí. Poprvé cestoval v roce 1989 krátce před sametovou revoluci, kdy svět rozdělovala železná opona. V té době mu bylo 27 let.
„Je to moja już trzecio ksiónżka. Tytuł W nogi żech wymysĺił tymu, bo człowiek wyraził do świata, aby cosi nowego poznoł a widzioł. Sóm to cestopisy, kiere opisujóm moje rajzowani po Europie. Napisoł żech jóm głównie tymu, abych kapke ty podróże zdokumentowoł, kapke se ich sóm przipómnioł. Piyrszóm ceste do zagranicy żech absolwowoł jeszcze przed listopadym 1989. Jechali my do Turcje. Tam sie mi fest, ale fakt fest podobała dzieucha z naszego zajezdu,“ přivítal všechny přítomné autor nové knížky.
Tomanek absolvoval další cesty po Evropě, v té době je se svými parťáky absolvoval výhradně stopem.
„Dojechali my do Fracje, tam stopować był problem, Francuzi moc nie holdowali stopu. Zato Niymcy, Austriocy radzi przibiyrali stopowiczów. Spali my rozmajcie w parkach, pod mostami. Granim my se symtam zarobili na piwo albo jedzyni,“ vyprávěl Tomáš Tomanek.
V knížce popsal i sezonní brigádu, kdy sbíral jahody. Splnil si rovněž svůj sen a vydal se do Austrálie, kde navštívil místa, do kterých ve svých 16 letech emigroval jeho tatínek.
„Mój tata do zapadnigo Niymiecka uciyk, jak mu było 16 roków. Nakónice sie mu podarziło odjechać do Australie, kaj żył 13 roków. Potym sie wrócił. No…..kómuniści mu to dali pieknie zeżrać,“ pokračoval Tomanek.
Vypravil se také do Rumunska a Ruska. V knížce popisuje kontrast nádherných měst v porovnání s chudobou na vesnicích. Publikum, které do posledního místa zaplnilo sál v JACKi, se skvěle bavilo. Tomáš Tomanek četl ukázky ze své knížky, vše komentovali kmotři, kteří některé cesty s Tománkem podnikli. Nechyběly ani písničky v podání skupiny Blaf.
Autorem ilustrací je Jakub Mrózek a nechyběla autogramiáda.
Oficiálního uvedení do světa se dočkaly také CD Szufloda a CD vtipů Brzidocy U Kosa, které kvůli pandemii koronaviru byly pokřtěny teprve teď.Nová knížka je k dostání v knihovnách v Třinci a Jablunkově a dále v různých trafikách, vinotékách a podobně v našem regionu.1.11.2022

Máme tady podzimek. Zatím teplý. V Návsí jsme slavnostně otevírali novou tělocvičnu. Střídali jsme se na ochozu s Jablunkovankou. Návštěvníci se procházeli, tančili, konzumovali a obdivovali nové sportovní prostory. Zjistili jsme také, že v Jablunkovance hrají v současné době jenom cca 3 muzikanti z Jablunkova. Ostatní jsou přespolní. Ale hraje jim to sakra dobře.
Koncem září jsem vdával dceru Zuzku a mimo jiné byl požádán, zda by jsme s Blafem nezahráli vsuvku na svatbě v Polsku Pod Tułem. Náš koncertík byl dle svatebních hostů velice příjemné zpestření. Hráli jsme sice v dešti, ale pod altánkem a ohřívaly nás plynové hořáky a ostatní výtečné nápoje. Takže se vše povedlo. Ať se mladým daří čím jak nejlíp!!!
Chata Gírová se dostala konečně do dobrých rukou. Noví majitelé uspořádali oslavu jejich 90 tých narozenin a náš koncert byl součástí kulturně turistického programu. Počasí vyšlo super. Pódium bylo prostorné a lidí hafo. Dokonce se i tančilo.
Další povedená taneční zábava byla v PZKO Mosty U Těšína. Jesień z Blafem. Bylo obsazeno do posledního místa a po tombole nás vystřídal DJ.
Taky ještě byla povedená soukromá oslava v Bystřici na Bowlingu a v Neborech U Sojki .
Teď máme na chvíli po dlouhé době pauzu. Snad zaslouženou…
Tak se držte v té nelehké době. Uvidíte, že bude líp!

Tom a Blaf

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
21.2. Domov Sosna(15:30)T
15.3. Hospůdka na konečné - Řeka
5.4. Kass - Český Těšín
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov(18)
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty(17)
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí(17)
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice(19)
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(?)
26.7. Muzeum - Český Těšín(?)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
11.8. Bluegrass Theatre - Metylovice(?)
24.8.Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno
19.10. PZKO Marklowice(?)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 1

celkem - 1452

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek