HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
9.7.2024

Velice příjemné hraní bylo v Hospůdce U Propasti. Maličké pódium v autokempu v Hranicích. Tam nás překvapila jedna místní posluchačka tím, že zpívala s námi skoro celý repertoár. Prý to zná z lesárny z Brna, na které kamarádila s nějakým naším fandou z Nebor. To potěší. I nějací pamětníci z období našeho hraní na Portách se ozvali. Kolda hrál tentokrát na basu a mě fušoval hlas. Tak jsme se prostřídávali s Honzovým zpěvem.
Stejně jsme to řešili i na druhý den v Těšíně U Brandýse na soukromé oslavě. To jsme hráli jenom ve trojku. Kytara, housle , bendžo. Pak jsem frčel na týdenní dovolenou.
Těšínská přehrada. Zvučil Lecho. Hlas jsem měl v kondici a hráli jsme v plné kmenové sestavě. Možná jsem se trošku víc občerstvoval. No stane se. A plno štípanců od komárů a jiných hovad. I klíště nějaké bylo.
Letnice – chata Ostrý. Tam jsme se dostali auty. Doteď ho mám zablácené. Dali jsme dvě rundy. Hlas mi fungoval, počasí přálo, fanoušci zpívali i tancovali. Co si víc přát?
Festival Na Pomezí. Zařadili jsme do bloku tři nové písníčky a bylo slyšet, že zafungovaly dobře. Mlok mi zlehka pokřtil knížečku Zrymowane mimoblafy. Myslím, že jsme jako zahajující kapela důstojně obstáli.
Na Pomezí jsem sledoval program oba dva dny a musím uznat, že byl velice vkusný. I lidí bylo poměrně dost, takže za mě na jedničku. Moji favoriti byli: Malina brothers, Moruša, Buty a Lojzo.
Užijte si prázdnin. Těšíme se na Vás na našich koncertech. Máme jich během prázdnin poměrně dost.

Tom a BLAF3.6.2024

Kamarádovi z folklórečku Jarkovi, jak jsem s ním hrál cca před 30 lety v cimbálové muzice Mionší, jsme zahráli na pěkných narozeninách v Dolní Lomné Pod Akáty. Příjemná akce, super pohoštění.
Další soukromá oslava byla v Kunčicích pod Ondřejníkem. Taky kulaté narozeniny. Hráli jsme před chalupou venku a na komba. Pohodová atmosféra, příjemné počasí a vstřícní pozorní posluchači, občas i tanečníci.
Včelařský den v Písku. Počasí nám vyšlo. Vlezli jsme se mezi deště. Pro změnu jsme hráli na aparaturu. Nádherné prostředí, dobré pivko i medovina. Možná škoda, že nebylo moc lidí.
Svatba v Razové u Slezské Harty. Tam jsme se dostali přes šílený slejvák v Ostravě. Všichni se divili, komu tam budeme tak daleko od Góralie hrát. No komu asi. Novomanželé byli z Vendryně a svatební hosté taky. Na svatbu si pronajali statek. Hrálo se a tancovalo ve stodole. Svatebčané znali skoro všechny naše písníčky a místy zpívali hlasitěji než my. Nepředstavitelně pozitivní výměna energie. Tetelili jsme se blahem.
Obecní slavnost ve Vělopolí. Pro nás v této lokalitě premiéra. Příjetí pořadateli a pak obecenstvem bylo na jedničku. Hrálo se výborně a taky na aparaturu. Dokonce byly i 3 přídavky a zájem o cédéčka s vtipy i o knížky. Akorát jsem už měl celkem unavený hlas ze svatby, tak jsem prý nezpíval, ale řval. V neděli ráno jsem byl bez hlasu. Musím si to hlídat. A vůbec, dávejte na sebe pozor a opatrujte se všichni.

Tom a BLAF28.4.24

Sám jsem zahrál dětem ze základní školy koncertík v Muzeum Těšínska v Jablunkově. Byla to celkem pohodička. Sešli jsme se s dětmina stejné vlně. Těžší hraní bylo s Honzou ve dvojku domově Důstojnost v Nýdku. Tam jsem narazili s naším repertoárem. Obratně jsme pak přizpůsobili repertoár k folku a folklóru a už jsme se chytli. Přece jenom v tomto domově je většina klientů „ ni tustela“.
Pak ještě jsme s Janem zahráli na podporu otužilcům při „aprílovém ponoru“. Pohodička u ohníčka, opékání špekáčků atd. Vyjmenované akce byly za „dziynkujym“, ale s moc dobrým pocitem.
Jazzclub v Českém Těšíně ve spolupráci s našim kytaristou Koldou zorganizoval country večer. Dvojkoncert. Začínali jsme my a to v úplné sestavě. Hrálo se dost dobře, akorát se málo tancovalo. Country bazar pak už po 22.00 roztančil celý sál. Po 30 letech jsem se tam setkal se Zrzkem, který koncem osmdesátek málem hrál s Blafem před vytvořením naší druhé sestavy. Pak emigroval do USA a teď se natrvalo vrátil. Upřímně radostné setkání.
Pro kamarády a majitelé nejmenované firmy jsme zahráli soukromou oslavu na Bowlingu w Sigle a tam mě už dostávalo nachlazení a začal mi odcházet hlas. Tak jsme nahodili systém 3 songy já, 3 songy Honza.
V sobotu U Koníčka jsem byl v ještě horším stavu. Naivně jsme počítali s tím, že to tam posluchačům bude jedno, co zahrajeme, ale nakonec jsme to pod tlakem taky museli dát aspoň půl na půl. Dopadlo to dobře, ale jsem skoro němý.
Dávejte na sebe všichni pozor a opatrujte se.

To Vám přeje tom a BLAF19.3.24

Tak už tady máme Josefa a za týden Velikonoce. Zatím jsme s kapelou toho moc veřejně nenakoncertovali. Kalendář se nám ale celkem vesele plní. Máme v plánu nahrát zatím poslední album, tak aspoň zkoušíme. Do studia nastoupíme asi až na podzim. Přece jenom s tím staronovým repertoárem musíme máknout. Už se tam ale moc těšíme.
Taky vždycky počátkem roku chceme udělat radost starším lidem, a tak chodíme s Honzou hrát po domovech pro seniory. Měli jsme v plánu 5 koncertů, ale z důvodu mé nemoci, a pak i nemoci v domovech, nám zatím vyšel jenom koncert v domověv Nýdku a v třinecké Pohodě. Bylo to vždycky moc od srdce a máme radost z toho, že umíme tu radost udělat i starším lidem. Taky jsem v roli písničkáře zahrál v denním stacionáři Jantar v Třinci u příležitosti narozenin Jirky a dvou Halinek. Měl jsem tehdy hlasový handicap, ale vyšlo to. Bylo to dojemné až k slzám.
Kapela Pár strun, v níž hraje náš bendžista Radek a jeho brácha Jirka, který občas zaskakuje s námi na kytaru, slavila v hospodě ve Stříteži 10 let své existence. Tak kluci zorganizovali narozeninovou veřejnou pařbu a bylo moc dobře. Desetileté Struny jsou sice průměrným věkem zkušenější, než skoro čtyřicetiletý Blaf, ale jde jim ta muzika moc dobře. Kéž by to „dobře“ vydrželo do budoucna nám všem.
Přejeme hezké Velikonoce a mokrého śmiergusta!

Tom a BLAF29.12.23

Tak jsme se ještě v prosinci zahráli třikrát.
Adventní koncert v Třinci byl v dost v komfortu, protože počasí přálo, fanoušci se sešli, knížky a cédéčka se taky prodávaly a nadělovaly. A hlavně před námi rozehřál diváky pěvecký sbor Gorol z Jablunkova. Jano si pak s námi zabubnoval v „Gorolskim stroju“.
Na chatě Skalka se konala akce pro chataře. Tentokrát jsme se nechali vyvézt, protože bychom to prý bez řetězů nedali. No, jízda dost adrenalinová. Hraní taky celkem takové divoké, ale to na hory patří. Na Skalce to máme moc radí.
A ještě firemní „wilijówka“ pro jednu sympatickou firmu z Mostů v hotelu Grůň. Tam jsme si s pořadateli tak padli do oka, že nás to nainspirovalo k realizaci našeho nového CD.
Mám už pracovní název: „Fórt dokoła“. Budou tam písníčky nové i staré, které ještě na žádném kotoučku nevyšly. Také se chystám vydat básnickou sbírečku „Zrymowane mimoblafy“. V hlavě už je jedno i druhé. Takže hned začátkem roku mákneme s oslovováním možných dárců a rozjedeme to.
A taky k tomu budeme potřebovat hodně zdraví. A to je asi to nejdůležitější, co přejeme sobě a hlavně Vám, naším příznivcům nejen do roku 2024!!!

Tom a BLAF13.12.23

Na horách hrajeme asi nejradši. Počátkem října jsme hráli už podruhé na Festivalu na Girové. Pořádají to chataři, kterým moc fandíme. Akorát ten dojezd auty tam je velice adrenalínový. Ale zvládli jsme to. Hrálo se super. Sešlo se celkem dost lidí a občerstvení taky fungovalo na jedničku. Už se těšíme na další ročník.
Týden na to jsme hráli na Slovensku. Nemuseli jsme jet daleko. Bylo to v Čierném a bratia Slováci nás přijali velice vlídně. Zvukaři byli profíci, organizace taky výborná a fanoušci nám dělali radost tím, že tancovali, rozuměli textům a posléze s námi komunikovali, kdo má kde jakého příbuzného na Jablunkovsku. Za povedenou akci patří velké dík starostovi obce. Petře, bylo to super!!!
Máme to tak nějak s nejmladší ségrou, že je o dekádu mladší. Tak jsem poprosil dobrovolníky z Blafu a zahráli jsme jubilantce a oslavencům dva vstupy v Penziónu na Bělé. Akce se vydařila. 100 lat!
Obecní zabijačka na Mostech proběhla v celkém kalamitním počasí. Na pódium nám sněžilo, ruce mrzly, na nástroje taky sněžilo, texty nastojanu vlhly. Ještě že jsme hráli dva vstupy po půl hodině a mezitím se mohli zahřát v dřevěné roubence. Dokonce jsem se i zúčastnil soutěže jedlíků, ale nějak jsem se přecenil. Jelito a jitrnici jsem dojedl mezi posledními a pivo dopil až o pauze.
Jabluinkovský Alzhaimer Home nás oslovil, abychom zahráli koncert pro jejich klienty. Moc pěkná akce, do které jsme vložili srdíčko. Oboustranné souznění i pár přídavků. Je radost dělat druhým radost.
Ještě si v prosinci zahrajeme třikrát, ale o tom napíšu někdy mezi svátky.
Přejeme hezké, pokud možno klidné adventní období.

Tom a BLAF10.10.23

Vypadá to při pohledu z okna, že začíná konečně podzim, který osobně miluji. Ale vrátíme se tady ještě k létu. Dovolenky se asi všem z kapely vydařily. Sice bylo tam nějaké nabourané auto, ale všichni jsme přežili ve zdraví.
Poslední sobotu v červenci jsme si zahráli na Slavnostech na hřišti v Milíkově a střídali se tam z nějakou dost dobrou dechovkou z Jižní Moravy. Akorát že jsme chytli vystoupení téměř hned po začátku a byli jsme dost daleko od málo lidí.
S Koldou a Honzou jsme zahráli v Domově Sosna na zahradě seniorům. Bylo to oboustranně od srdíčka. Moc dobrý pocit z hraní. I lidovečky jsme zařadili.
Na Ostrém jsme zahráli pro jednu sympatickou firmu z Třince koncert k cyklistickým závodům. Parádní ohlasy jak cyklistů, tak nahodilých turistů. Na horách hrajeme moc rádi, akorát ty dojezdy auty jsou celkem drsné.
Z Ostrého zrychlený přesun na kulatou oslavu kamaráda. Bylo teplo, tak jsme to rozjeli před budovou PZKO v sousedství kostela. Neskutečná pařba s velice bohatým pohoštěním. A hlavně bylo veselo.
Už asi potřetí jsme kolem potrubí dojeli do Doubravy zahrát v Národním domě jubilantům. Tentokrát jsme to dali ve trojku a byli jsme blíž k posluchačům. Taky se líbilo.
Soukromá oslava U Sojky pro manželku kamaráda, dnes už taky kamarádce, dopadla moc dobře. Ostatně jako všechny akce odehrané v tomto sympatickém zájezdním hostinci. No a nakonec moje oslava vstupu do 7. životní dekády na chatě Skalka. Já jsem si zahrál i trošku zatančil, Buble mi zahrál a pak také tančil. Blaf mi hrál a všichni příbuzní pařili a bavili se nadoraz. Z čehož jsem velice rád a všem moc děkuju (akorát ty dojezdy autama jsou celkem drsné).
Přeju hezký podzim a těšíme se na další společné zážitky při naší muzice.

Tom a BLAF24.7.2023

Den obce Bocanovice. Počasí slunečné. Hrálo se dobře. Za Koldu zaskakoval Jirka. Ale bylo celkem málo lidí.
Bluegrass Theatre v Metylovicích. Super prostředí. Dost dobré slovenské bluegrassové kapely před námi i po nás. Překvapil nás borec s kazeťákem Dan, který mi pak poslal zempetrojčený celý náš koncert. Moc děkujeme.
Festival Na Pomezí. V pátek se mi moc líbila kapela Moruša a taky Docuku a Hop Trop. Nám se hrálo dobře. Dramaturgicky jsme přešli párkrát z hajtky na bicí, což mělo koule. V sobotu byli vynikající Zenkl a Kozák a taky Epydemye. S Chorošem jsem se viděl naživo po 34 letech. On se nezměnil, já jsem prý přibral.
Na Dni obce s hasiči v Gutech jsme hráli po Labajovcích. Udělali jako kapela obrovský pokrok a jejich zpěvák má moc příjemnou barvu hlasu. Počasí vyšlo opět.
Něco málo o Jarmarku v Jablunkově. Trošku mě překvapilo, že hlavní hvězda sobotního večera zpívala skoro 60 % repertoáru převzatých hitů. Třeba písníčky ABBA, Heleny Vondráčkové atd. Myslím si, že to si tak můžou dovolit zábavové a revivalové kapely, ale ne proslavené zpěvačky formátu, jako Leona Machálková, která by měla vystupovat hlavně za sebe. Náš nedělní koncert se z našeho pohledu vydařil. A Petra Koláře s kapelou jsem si taky moc užil, i když jsem nikdy nebyl nějakým jeho obdivovatelem. Byli ale moc dobří.
Na Filipce obnovili Festyn. Totálně charismatické místo pro kulturní akci. Když zpíval „chór“ Gorol Góralu czy ci nie żal, tak mi naskakovala husí kůže. Neskutečný genius loci. Kdo tam nebyl, o hodně přišel. A my jsme tam dokonce hráli přes 2 hodiny.
V srpnu máme s hraním pauzu, ale kdyby někomu po nás bylo moc smutno, tak víte, kde nás hledat.
Mějte se hezky

Tom a BLAF15.6.2023

Gastrofestival v Dolních Marklovicích. Už jsme v tom motokrosovém areálu hráli asi potřetí. Přišlo na nás pár známých. Počasí nám přálo a záskok za Koldu v osobě Jirky taky zafungoval. Zjistili jsme totiž, že když jsou dvě kytary, tak nám to líp hraje.
Stejně jsme Jirku využili i na společném koncertě s Bidony v Rokáči v Jablu. To zase pro změnu nehrál Honza. Celkem se nám Rokáč podařilo v rámci možností dvou Jablunkovských kapel naplnit i pobavit.
Mostořský dětský den, to byla taky pohoda. Plno známých. Po půlce. Celkem pohodový odvaz a samozřejmě dobrý zvuk.
Dobrý zvuk jsme měli i na festivalu v Katowicích - Łączy nas chleb. Tam jsme ale dost mamrali. Naše hudební vstupy byly rozhozené od 10.30 do 17.10 na 5x po 2 písníčkách a kdyby jsme před koncem pořadatelé nezdrbali za přístup tak by jsme nedostali ani na fajrónt lístky na vodu a občerstvení. Lidi ale, i když jich bylo straśně málo, na nás reagovali dobře.
Super se předskakovalo Kollárovcům v areálu v Dolní Lomné. Totálně plný kotel, jak kdysi na Nohavicu. Hodinová produkce s asi třemi přídavky. Fakt dobré.
Tamodsud jsme se rychle přesunuli do Těšína na bowling zahrát na spontánní oslavě narozenin jablunkovského kamaráda. Bavili jsme se všichni a to je moc dobře.

Hezké léto přeje Tom a BLAF11.5.2023

Velikonoce jsme oslavili s Blafem v Porubě na náměstí na Velikonočním jarmarku. Sešla se tam celkem početná skupinka našich fanoušků a zvědavých kolemjdoucích posluchačů. Celkem mě dojal moderátor jarmarku, který mi v zákulisí řekl, že mu v těžké situaci pomohla písníčka Wierzim. S ní jsem se vyrovnával s odchodem na věčnost osoby blízké. Pár věcí jsme zahráli i na přání. Přídavek se konal.
Na Grůni v Mostech jsme si brnkli na soukromé akci. Pak taky bylo celkem příjemně na firemní kolaudačce v Návsí. Zvučil Lecho, bylo hezky, ale moc se netančilo. Byli jsme ale dobře ohodnocení, jako poslechová kulisa.
Před Hutníkem jsme museli udělat zkoušku v celkem odvážné sestavě. Milan záskok na basu a Jirka záskok na kytaru se viděli na zkoušce poprvé. Repertoár jsme vybrali všem členům Blafu vyhovující a na Hutníka se nám to osvědčilo. Dokonce i přestalo pršet, tak jsme si užili i publika.
Pak jsme se přestěhovali s Janem na oslavu narozenin bráchy našeho exkytaristy a tam si zahráli s polovinou starého Blafu.
A ještě něco z exotiky. Ve Vánočním období jsem si v Betlémě a v Nazarethu zazpíval v triu s účastníky zájezdu v chrámech Narození Páně a Zvěstováni Matky Boží pár českých koled. A teď koncem dubna pro změnu s Tuaregy na Sahaře Werkowy cug s jejich doprovodem na bubínky. Bylo to v rámci poznávacího zájezdu. A normálně se mě pak ten jeden bubeník ptal, jestli neznáme Jede jede mašinka. A věřte, že oni ji znali. Svět je malý a proto - válka je vůl.

Tom a BLAF

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024
12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice
15.6. Český Těšín - soukr. oslava
28.6. Těšínská přehrada
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí
12.7. Šumperské pomněnky
13.7. Soukromá oslava – Bystřice
14.7. Jablunkovský jarmark
20.7. Ustroń
26.7. Muzeum - Český Těšín(18)
2.8. Návsí - letní kino(17)
4.8. Gorolski pochód – Jabłónków(12)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
16.8. Soukromá oslava - PZKO Mosty(19)
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8. Vendryňský letní karneval
13.9. D. Lomná – U Muzea
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Český Těšín
5-18.10 Nahráváme v Southock Recording
15.10. Parník - Ostrava
19.10. PZKO Marklowice
8.12. Vánoční koncert u radnice - Šumperk

KALENDÁŘ 2025
16.5. Svatba – Dwór Kukuczka -Istebna(PL)
14.6. Těrlické slunko – Těrlicko(12)
13.9. Jabkový den- Jablunkov(Blaf 40+J.K.Kolegium)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 22

celkem - 1471

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek