HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
Recenze Igora Gaury


Jak se to líbilo mně (něco jako recenze z 20.12.2008)

   Pravdou je, že nové skladby jsem absolutně neměl naposlouchané z koncertů, takže jsem si na poslech nového alba rád udělal čas. Jako první jsem si naklikal Ich habe...
   O této skladbě už nějaký čas kolovaly všelijaké legendy. Těžký ramsteinovský riff a zkreslení na max mi naprosto vyrazil dech. Asi největší úlet z celého alba. Monolog hysterické „semetriky“ by si měli pouštět chlapi povinně před svatbou, to by hned ubylo rozvodů. Jak o tom ostatně lamentují dva dědulové v písni Młodzi a starzi - pohodová to věc, klidně by se mohla pouštět na vánoce v rádiu. Ironizující generační výpověď s vtipným veršem nakonec. Aneb jak říká Jack Nicolson „Za našich mladých let byly večírky divočejší, dívky povolnější a sex prasáčtější“.
   Ale vraťme se na začátek. Úvodní píseň ve středním tempu Karlovy Vary, to je prostě ryzí Blaf. Sympatická mi tam je podladěná akustika, za tu by se nemusely stydět ani unpluged grungeové kapely na MTV a krásně naaranžované čtyřhlasé chorálky, jakožto doprovod umocňující celkovou atmosféru.
   Jadrobómba - ne, to není o nukleární bombě, nýbrž historka o bombě ze dna Jadranu. Píseň je plná slovních hříček a dvojsmyslností, které se naplno rozvinou v dalších skladbách. Večerníčkový motiv na housle je dost chytlavý, tak se začínám obávat, že už se ho za celý den nezbavím. Prostě bomba.
   Sosna - od prvních taktů je jasné, že se jedná o pořádnou vypalovačku. Tématicky navazuje na starší písničky jako jsou Kyčle, Cystoskopie, Bubleho rehabilitační (kurnik jak se ty staré písničky jmenujou...?) , jó a až se jednou bude dělat výběr pro Český svaz hypochondrů the Best of z nemocničního prostředí, jakožto poslední věc bych zařadil Aż mie roz spuszczóm do tej dziury.
   Kantyńsko - na první pohled nenápadná věc se najednou rozvine působivou mezihrou. Já tam slyším czardász i širé ruské pláně, nápadité motivy se prolínají a závěr je vygradovaný kvalitními sólovými výkony na elektriku a banjo. Maďarsko-cigánský pěvecký spolek taky nemá chybu:)
   S Blafem jsem se poprvé setkal v roce 1988 na základní škole. Kolega Aleš nám ve třídě pustil o velké přestávce obehranou šustící kazetu. Pamatuji si, že tam byla Kuźnia zpívaná ještě česky a navíc tam byla mandolína. Všechny písně z té doby jsou dodnes velikými hity.
   Pokud je Blaf něčím neopakovatelný, tak jsou to dlouhé epopeje, kam jsme jeli na vandr, co jsme cestou prožili, koho jsme potkali, co jsme všechno viděli a kolik jsme toho vypili... Zkrátka tentokrát se vydáme do Litvy směr severovýchod a zavítáme na country festival Visagino. A že bylo veselo není třeba dodávat.
   Následuje nesmírně pohodová Se mi chce. Píseň zdánlivě postavená na dvou sedmičkových akordech, má monumentální až hymnický nádech. Pánové, tak takhle dělají hudbu zkušení muzikanti. To se prostě musí slyšet , ponořím se do textu vychutnávám si každý tón a nechávám se unášet. Napětí střídá relax. Podle mě vrchol alba.
   Bajka ufff... co to je? DADAISMUS, můžete si pod textem představit cokoliv, jinak je to taneční letní písnička v jihoamerickém rytmu, musí se na to skvěle pařit. Tak si tedy představím žhavou letní noc, prsatou mulatku, pardón gorolku a dvě promile v krvi...
   Atómovy Kapturek jsem si musel pustit třikrát za sebou. Z jednoho důvodu. Naprosto mě unesly hipísácké chorály v mezihře. Odkaz na Janis Joplin. A překřikování o radaru bylo jak vystřižené z muzikálu Vlasy. Fakt jste mi udělali radost, GOOOOOOD VIBRATIONS.
   Bluesrocková dvanáctka s názvem GIP GOP je bonbónek pro lingvisty, kochám se dokonale zahranou foukací harmonikou...
   Tragedium Colleum, začátek zní libozvučně foneticky Szwela, szwela, ...bync! Tohle nemůže skončit dobře, chudák opilec, líbí se mi nápaditá zpěvová linka ve sloce, doprovod zní opravdově americky.
   Krziżowatka - představte si zakouřený klub narvaný k prasknutí a na pódiu mladičkou nezávislou kapelku. Takhle to vypadá, když Honza vymění ve studiu akustiku za nabroušenou elektrickou kytaru.
   Wieczny sztudent - když už celou dobu srovnávám, tak počátek zní kupříkladu jako předehra z hitovek Fun Lovin Criminal. Mám rád tyhlety houpavé songy. Jenom místo nacreckovaných raperů se zlatými řetězy, uslyšíme starý známý zpěv, přecházející do typického falzetu, hádejte, čí je to písnička, kdo je pilným sztudentem?
   MOCKBA začíná to pěkně - Podmoskevské večery a pak... czarownica z Moskvy změní sen o hezké šňůře po Rusku v noční můru. Je mi líto Toma jak tam stojí sám na peróně, zatímco kamarádi ujíždějí pryč... Píseň je krásně melanchonická, takový mix SKAčka - a CCCPpop skvěle přetavený do podoby velkého hitu. Optimisticky laděný refrén přímo vybízí zazpívat si sborově. Škoda jen, že jste nesehnali do studia Alexandrovce. Nastražím uši - je tam balalajka nebo ne?
   Dovolím si tvrdit, že se tohle nové album povedlo, přestože kluci svorně tvrdí, že jim písničky přijdou pořád stejné, já tam posun vidím. Blaf snese srovnání s poslední tvorbou Butů, Redla, Nohavici... a troufnu si říct, že nejen u nás doma, ale kdekoliv na zeměkouli si tam každý to svoje už najde. CD má moderní zvuk (to už by měl být standart, ale nebývá vždy tomu tak), nahrávka dýchá, takže všechny nástroje hrají prostorově, čistě a konkrétně. Na tom má myslím největší zásluhu Honza a zvukový mistr Marťas. Texty nemám odvahu hodnotit, snad jen, že nijak zvlášť nevybočují z dosavadní tvorby. Jsou vtipné, dokonale zrýmované, jednou určitě vyjde samostatná sbírka básní, písní a cestopisů. Bohužel, ten kdo nezná jablunkovské reálie, spousta perliček a dvojsmyslností mu unikne. Kámen úrazu vidím v tom, že s „ponašimu“ budou mít problém česká rádia a pokud občas zahrají Blaf, tak pouze jako raritu. Ale jinak jsem optimista, situace se v éteru nenápadně mění k lepšímu, ještě Blafu předpovídám v budoucnu mediální žně.

Tak to je zhruba vše, co jsem měl na srdci.

Igor http://www.myspace.com/biograf1


Opsno z Horizontu 20.1.2009
V Tomankově tvorbě hraje první housle jazyková a hudební komika

   Pátý hudební nosič bluegrassové skupiny Blaf vyšel pod optimistickým titulem Jadymy dali. Tomankova parta svým ctitelům vzkazuje, že po třiadvaceti letech účinkování ještě neskončila a míní v neotřelé tvorbě pokračovat.
Nové CD obsahuje sedmnáct skladeb, patnáct z nich textoval a komponoval Tomáš Tomanek, takže výjimkou je pouze píseň Wieczny student Pavla Sikory a supervyjímkou je poslední Prózne cicho. Posluchači slyší jen skutečné ticho. Skupina tak po svém reaguje na nepochopitelný nesouhlas majitele práv k hudbě, která inspirovala vznik této skladby. Blaf ji už nikdy nemůže hrát. Jedinou stopou po skladbě a protestem proti sobecké omezenosti je tedy text otištěný v bookletu.

Pro pasažéry cugu do werku
   Blaf ve svém pátém vydání znovu potvrzuje, že je kulturním fenoménem horního toku levého břehu Olzy. Zpívá dál ze srdce všem cestujícím, kteří jeli a ještě jedou v jejich dávném evergrenu Zug do werku.
   Na otázku Wieslawa Przecka v loňském padesátém vydání Horizontu „Jaki je zainteresowani kóncertami, mocie jakóm trase z nowym CD?”, Tomanek odpověděl charakteristicky: „Nimómy żodnóm trase. Funguje to uż dwacet trzi roków tak, że my sie niestarómy kajsi grać, ale ludzie nóm piszóm a wołajóm. A my sóm tymu wdziynczni. Ostatnio to wychodzi na 40 - 50 razy granio do roka. Limituje nas, że to je jyny od Mostów po Bogumin a Ostrawe. Dali sie nie dostanymy. Poptawka je a nie muszymy sie nabidzać.”
   Můžeme přemýšlet, jak by se Blaf chytil na portách, na vlnách Českého rozhlasu a obrazovkách českých televizí, kdyby nezpíval v nářečí, těžko překonatelné bariéře jeho celostátního ohlasu. Je ovšem škoda, že česká média neprezentují nářeční tvorbu, že ji nepovažují za významnou součást národní kultury, jinak například k rétoromanštině přistupuje Švýcarsko, v rozhlase čtou v originále i povídky a přibližují tak řeč, kterou mluví jen několik tisíc lidí jednoho horského a zapadlého kantonu. Při jiném chápání nářečí u nás by se ukázalo, že Blaf má co říci širšímu spektru posluchačů.

Příběhy bez banalit
   Nejen regionální nářeční formou, ale také všeobecným obsahem písní Tomáše Tomanka. On nerýmuje banální a líbivé fráze o lásce, ale sepisuje příběhy rodilých plebejců, kteří se na nové desce Jadymy dali ocitají tu v Karlových Varech, tu v Moskvě, tu v nemocnici na Sosně, tu v rezervaci Krk, tu v chorvatském Zadaru, tu na Litvě, tu v Bělorusku, tu tam, kde „na lewo je kanal La Manche”, ale vždycky zatouží po návratu do Třince nebo Jablunkova, všem se chce „jechać za tebóm zpatki.”
   S jazykovou komikou sobě vlastní a někdy až k popukání Tomanek ve svých textech neváhá komentovat radar v Brdech, vyjádřit se ke vztahu češtiny a polštiny, mezi textovými řádky a notovými linkami se vysmát studeným měšťákům bez lidské šťávy, nebo parodovat hysterii v manželské hádce (věřme, že nikoli u něj doma...) - „Snad żeś se zaś nie golił?! Pelno fusów na umywadle! A co ta niewypuszcóno wana... Ich habe keine babe, ich habe babe nicht!”

Ze zřídla slezské kultury
   Celá tvorba Blafu je mimořádným přínosem ke svébytnosti těšínsko - třinecko - jablunkovské kultury, a ať se to možná nezdá, obohacením kultury české a polské.
   Ke zdaru nového kotoučku kromě Tomáše Tomanka přispěli Pavel Buble Sikora hrou na banjo a zpěvem, Jak Klus bicím a zpěvem, Robert Kulka baskytarou a zpěvem, Jan Pazdera kytarou, klávesami, perkusí, foukačkou a zpěvem, jako host Stacho Kantor foukačkama.
Zvláštní poděkování skupina vyslovila Bogdanu Hajdukovi, rodinám a sponzorům. Nahráno a smíchano bylo v GM recording studiu v Jablunkově od srpna do října 2008. Mixovali Martin Roženek a Jan Pazdera, který se ujal také hudební režie. Booklet kresbami výtvarně obohatil Rafal (Kazimierz Mrózek).
   Nové CD lze koupit jen v jablunkovské prodejně Knihy, v třineckém kině Kosmos a na koncertech Blafu. DOROTA HAVLÍKOVÁ

Curiculum Vitae
   Tomáš Tomanek, vůdčí osobnost Blafu, se narodil v roce 1963 v Třinci, ale považuje se za Jablunkovana. Vyučil se hutníkem - operátorem, byl dva roky na vojně u padačkářů v Hradci Králové. Pracoval u vysokých pecí Třineckých železáren, na kontilití, krátce u anglické firmy spolupracující s železárnami na šoupatkových uzávěrech pánví, nyní je už 14. rokem na exportním oddělení.
V lidové škole umění se učil hře na housle, hlas školený nemá, ale zpívá mu to, písní napsal kolem 200 včetně básní, píše i prózu.

Křest
   Blaf poslal svůj pátý kotouček do hudebního světa v hospodě Amerika první prosincovou sobotu.


20.1.2009
Důležité oznámení (jak pro koho)!!!
Dne 21.1. ve 20.00 (ještě letos) na Českém rozhlase Ostrava 105,3MHz (nebo on-line zde) bude s menší polovinou naší kapely rozhovor. Otázkama nás bude častovat písničkářský obhájce zbojníka Ondráše - Tomáš Kočko. Touto cestou mu za pozvání do rádia moc děkujeme. Tom a Honza.


30.12.2008
Takže jsme ten rok nějak zvládli. Deska se jakž takž prodává (prý i vypaluje). S recenzemi se zatím pytel neroztrhl. Možná se tak stane po Novém roce. Z kolemslyšících někdo chválí, někdo bručí, hlavně, že my jsme spokojení a stojíme si za svým dílem.
Po křtu jsme odehráli ještě Vilijovku spojenou s narozeninama na Bowlingu v Ameryce. Normálně si nás pozvala firma složená ze zaměstnanců "nie z tej ziymi"a bavili se.
Vánoční jarmark před Trisií. Na to že sněžilo velice mokře, tak jsme tu hodinku spolu uhráli a ustáli snad k oboustranné spokojenosti. Jen toho Cugudowerku, kdyby bylo míň. Nám osobně stačí jednou za koncert.
Bal Akademicki se konal pro změnu v Trisii uvnitř. Dano Drong nás velice dobře nazvučil a vyfešákovaní studenti a studentky tančili, čímž také demonstrovali, že tančit se na nás dá a taky bude na avizovaných plesech a bálech. Celkem se už na ty maratóny těšíme.
Hodně zdraví, lásky a štěstí do krizového roku 2009 přeje grupa BLAF


Opsno z Horizontu 9.12.2008
Blaf křtil nové CD Jadymy dali
  V sobotu v jablunkovské restauraci Amerika se křtilo. Skupina Blaf křtila nové CD nazvané Jadymy dali. Kmotry byli muzikanti legendární jablunkovské formace Bidon. „Od mała żech chcioł grać z Bidonami, na kóniec sie mi podarziło napisać dlo nich pore tekstów. Rachujmy, że jak óni bedóm chrzcić swoje cedeczko, tak nas też pozwióm” řekl Tomáš Tomanek lidr Blafu.
  Na CD je 17 nových skladeb, k většině napsal texty (jak jinak než po naszymu) a hudbu Tomáš Tomanek. Raritou je poslední skladba Prózne cicho. Posluchači tam uslyší skutečné ticho. Skupina totiž nedostala souhlas od majitele práv k hudbě, která inspirovala vznik této skladby. Blaf, ji už nikdy nemůže hrát. Jediná stopa po skladbě je text otištěný spolu se zbývajícími 16 texty v krásném kresleném bookletu, jehož autorem je jablunkovský výtvarník Rafał (Kazimierz Mrózek). Kromě Tomáše Tomanka, který zpívá a hraje na housle, se na desce muzikantsky podíleli zbývající členové Blafu - Pavel Buble Sikora (banjo, zpěv), Jan Klus (bicí, zpěv), Robert Kulka (baskytara, zpěv), Jan Pazdera (kytary, klávesy, perkuse, foukačka, zpěv). Na desce zní taky foukačky Standy Kantora z Bidonu.
  Nové CD bude možno koupit v jablunkovské prodejně Knihy, v třineckém Kosmosu a na koncertech Blafu.
  V Americe hudba hrála do pozdních nočních hodin, před pozvaným publikem se střídal Blaf s Bidonem.

fotky z akce a ukázka z nového alba zde:
http://www.ihorizont.cz/c1305-blaf-krtil-nove-cd-jadymy-dali.htm


28.11.2008
Listopadové hraní bylo velice různorodé. Začínali jsme na Javorovém. Čučoni z Karviné slavili "90", tak jsme tam byli něco jako dárek. Super atmička byla, jak všichni seděli na zemi a většina kapely taky. To by bylo YOU TUBE(ty trómbo) jak cyp.
Další jubileum na Mostech. Hotel Grůň a kulatiny Stacha, jak hrál kdysi v Kryzysu a byl svým způsobem průkopníkem ve zpívání po našemu v takzvané nové vlně (80tá léta). V povědomí ho ale všichni znají více přes medicínu. Měli jsme být překvapením, ale sami jsme byli překvapení, když si pán doktor s náma zazpíval sólo "Skóńczili my fertig Hanka"(Jasná zpráva).
Dolní Lomá - Beskydka. Pařba pro fotbalisty z odborů. Pro nás podruhé, pro Jana poprvé. Loni jsme tam hráli s Richardem. Normálně jsem cítil, že tam snáma je.
Bažantnice. Sokolovna Mosty. Zvuk se jakž takž na tělocvičnu vychytal. Omladina na nás pařila o život, aniž si někdo všimnul, že Roberta zaskakuje Milan. A že mu to šlo dobře?!
V Bohumíně U kanárka bylo taky veselo. Akorát ta cesta zpět nám trochu trvala déle. Ono když se skombinuje čerstvě napadaný sníh s poruchou auta, tak to jede do Jablunkova až 3h15min.
A když jsme už u té dopravy, tak občané Jablunkova se můžou od předvčerejška radovat z odtirakovaného náměstí. Za to jsme vyjádřili dík pomoci naší muziky představitelům města a stavitelům obchvatu v Penziónu na Bělé. A světe div se, ona to byla v tom útulném sále starojablunkovského ducha i naše pemiéra.
Tak se nalaďte do Adventu a my se Vám ohlasíme, až budeme o jedno cédéčko zkušenější. Tom


30.10.2008
Babylón, který jsme točili s Českou Televizi bude vysílán 4.11. v 18.30 a 5.11. snad v 9.00. Zde si to můžete prohlédnout, jsme v poslední části pořadu.
Hraní v polských Wierzchosławicích se moc nevyvedlo. Celou cestu lilo jak z konve a když jsme už byli téměř v cíli, tak nám pořadatelé oznámili, že festival venku se ruší, ale my zahrajeme pro pozvané hosty v hasičské zbrojnici. Trošku byl zpočátku průser, protože jsme byli bez aparatury, ale místní zvukař si uměl poradit a dokonce se i tancovalo. Samozřejmě se to neobešlo bez Jožina z bažin. A tam se zpívá o Oravě.
A z té přišla moc smutná zpráva. Richard, jak v Bystřici 18.10. bubnoval za našeho Jana, tak vyskočil na Oravě z potápějící se loďky, ale k břehu už nedoplaval. A nám je všem z toho strašně moc smutno a když to píšu, tak se mi chce brečet. V pondělí se s ním půjdeme rozloučit s vírou, že si Tam nahoře jednou spolu zahrajeme. Tak Ti Richarde moc díky za všechno a pozdravuj Tam muzikanty. Tom a Blaf


2.10.2008
   Den radegastu v Nošovicích. Super akce! Super se hrálo. Ukázková reakce pivního obecenstva. Opravdu, byli jme z té akce moc happy.
   Ostrava Zábřeh - vinobraní. Trošku fiasko s moderátorem, který nás uvedl jako kapelu z Mostů u Jablunkova hrající repertoár Plavců a Zelenačů. Budiž mu ale odpuštěno, protože jsme si to posléze vyříkali mejlama. Škoda že jsme měli k hraní prostor jen půl hodiny. Přesto jsme ale zpozorovali, že tam je pár zasvěcených, které jsme oslovili, včetně našeho ostravského fanclubu.
   Dokonce nás točila i ČT do pořadu Babylon. Cestu do Ostravy z Třince, něco z koncertu, nějaké rozhovory a taky ještě dvě písníčky v Ameryce.
   Poté jsem se šel domů dobalit a vyrazil jsem na Dolomity. Turistika to je moje vášeň. Tři 15km dlouhé tůry ve výšce 2000-2500m v podzimním počasí (místy poletoval sníh) mě nadchly až ach!
A když vám na horské chatě u Tre Cime (2555m) řekne barmanka "nech sa páči" a dá před vás pivo, tak to už je vrchol blaženosti.
   A co deska? Mícháme, sháníme dodatečné sponzory, dotahujeme návrhy tiskovin...
jednoduše: Jadymy dali...
Tom


11.9.2008
Dnes je celkem nezapomenutelné datum, že? Vzpomínám si jak jsme po šichtě slavili v hospodě a v televizi pořád dokola ukazovali letadla jak torpedujou ta Dvojčata v New Yorku. Zpočátku jsme si mysleli, že je to nějaký stupidní akční film a ono to byly události, které změnily svět.
Ale teď se ze světových události přemistíme do současných Smilovic. Hráli jsme tam už asi po čtvrté. Počasí sice vyšlo, ale lidiček se sešlo poskrovnu. Zato ale věděli "ocogo" a tak jsme se přeorientovali na jubox(blafovský).
Další akce byla rychlokvaška. Osloveno v pondělí, odehráno ve čtvrtek. Sestava úsporná. Housle, banjo, kytara. Hrálo se na Kamenitým pro naše kamarády z Beskydnetu a jejich přátelé. Moc pohodová akce.
Zato na Milíkově jsme se trošku potrápili. Za Roberta Kulku nám nevyšly dva ověřené záskoky a tak jsme zimprovizovali třetí. Radim Kostka(mimochodem nás dobře nazvučil ve zmíněných Smilovicích). Taky vnímáte tu geometrii? Jakž takž jsme se probojovali do finále a pak se sešli až ve studiu.
Vokály nám daly celkem zabrat. Zápasili jsme s nima tři večery. Honza průběžně dohrává kytary a taky jsme si pozvali hosta. Stacho Kantor z Bidonů nám nahral foukačky. Moc pěkné.
Čeká nás ještě ale hodně práce. Hlavně s míchačkou. Nevím, nevím, jestli to stihneme vydat do konce listopadu, jak plánujeme. Zkusíme pro to ale udělat maximum. A pak nás stejně sjedete a rozdupete za výsledek. A "otogo"!!! Tom


18.8.2008
  Hraní na kamenitém opět nezklamalo. Sešlo se Vás tam požehnaně a díky Vám se nám hrálo moc v pohodě. Dokonce jsme tam sjeli všechny pisníčky cílené na nové cedlo.
  Kozubová byla taky paráda až na ten déšť, který ale dlouho nevydržel. Taky jsem si to spojil s turistikou, ale pouze tam.
Po Kozubové následovala moje dovolená. Chorvatsko potřetí. Moře v Nemiře, Omiš, částečně turistika a taky rafting na řece Cetině.
  A pak hurráá do studia!!! Dva dny jsme nahrávali základy(bicí, basa, kytara, banjo), dva dny jsem zpíval a jeden den nahrával housle. Teď ještě zbývají vokály, Honzovy ozdoby a míchačka. Zatím jsme s naší prací spokojeni.
  Fajermani(vatrogaści) z Návsí slavili 100 let. Před náma tam hrála našlapaná skupina Asteria (věkový průměr 16?). Moc se mi to líbilo. Pořadatel ohlásil ukončení jejich koncertu, protože bude za chvíli začínat Blaf a z řad jejich fanoušků se ozvalo: "Grejcie dali, Blaf može iść do chaupy". Jenže my jsme mohli domů až po druhé v noci.
  Mimochodem jsem konečně analyzoval jedno slezské příjmení Macoszek = ohmatává složenku. Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 |
Nové CD Tomáš Tomanek z Blafu - Szufloda
lze zakoupit zde:
Prodejna tabáku Mariánské náměstí Jablunkov
Knihkupectví a dárková prodejna Mariánské náměstí Jablunkov
Vinogalerie Náměstí Míru Třinec
Vinogalerie Náměstí TGM Třinec
Pizzerie Verdi Smetanova 9 Český Těšín


Akce v roce 2021
4.6. Soukromá oslava - chata Skalka
18.6. Soukromá oslava - Český Těšín
23.6. Filmování v JACKI - Jablunkov
26.6. Písečná
26.6. Harcov areál Girov - Mundial
3.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
17.7. Sourkomá oslava
20.7. Excelsior H.Lomná
31.7. Sourkomá oslava
5.8. Léto v parku - sál radnice Jablunkov
12.8. Městský stadión Stars - Třinec
13.8. Firemní akce - Bystřice Park
14.8. Sourkomá oslava - Návsí
21.8. Show jablunkovských kapel - Rock Café Jablunkov
22.8. Leszna Dolna - PZKO
4.9. Soukromá oslava - Tyra
4.9. Ropice
11.9. Burčákobraní - Český Těšín náměstí
11.9. Dzień Oszeldy - PZKO Niebory
18.9. Mistrovstvi ČR v rychlořezbě - Trinec u Werk arény
25.9. Hraní na svatbě
26.9. Rozloučení s létem - Bystřice park
1.10. Hraní jubilantům – Doubrava
2.10. Soukromá oslava - U Sojki
3.10. Charita Jablunkov - výročí 20 let
16.10. Soukromá oslava – Těrlicko
29.10. Soukromá oslava – Bowling Jablunkov(17)
6.11. Soukromá oslava
20.11. Soukromá oslava - Třinec Burian(17)THRa
4.12. Mostořská zabíjačka - Mosty u Jablunkova
17.12. Jarmark - Bystřice (17)

Akce v roce 2022
8.1. Štěpánská 50ka - Dolní Žukov U Zvonku
18.6. Festyn - Gnojnik
9.7. Bluegrass dokořán - Karviná Lodičky
10.7. Jarmark Jablunkov

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 23

celkem - 1364

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek