HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
28.3.08
Velikonoce utekly tak rychle, že jsme Vám nestačili ani popřát. A co jsme do nich všechno odehráli?
No každopádně se moc dobře hrálo ve Verdi v Těšíně. Tam se vlastně hraje dobře vždycky. A letos jsme měli kolem sebe i víc prostoru.
Výborně se hrálo na country bále u Buriána. Moc vděčné publikum a hlavně díky Břeťovi a Evě za zorganizování.
No a taky jsme měli moc dobrý pocit z velikonočního jarmarku. I když počasí bylo pod psa, hrálo se dobře.
Je dobře, že když se Vám snažíme něco ze sebe dát, Vy to od nás očividně berete. Jsme tomu moc rádi. Vím, že skrze nedostatku tohoto zpětného návratu energie už to hodně kapel zabalilo. Jano by mohl o tom povykládat, ale teď někde loví ryby v Norsku. Tak ať se mu tam daří.
A Vám taky. Tom


15.2.08
  Plesová sezóna je fuč. Koncem ledna jsme ještě absolvovali Paraples na Visalajích. Celkem pohodová akce, během níž napadal čerstvý sníh. Když jsme jeli serpentýnama dolů, tak jsme byli požádání pomoct vytlačit ze škarpy auto, které se tam právě dostalo smykem. Chválabohu nikomu se nic nestalo.
  Další akce Dolní Lutyně. Jano napsal - Zbytky. Teď nevím, jestli to jsou ponaszimu "ostatki", ale logiku by to mělo. Hrálo se v útulné hospůdce U Jardy.
  Pořadajícím nadšencům z Bohumína se to zřejmě tak líbilo, že na nás hned v neděli dopoledne dorazili na Obecní zabíjačku v Bukovci. Moc dobrá akce. Určitě to nemělo nic společného se srazem vegetariánů a abstinentů, ale morbidní a prostopášné to také nebylo. A navíc tam můj tchán vyhrál soutěž o nejlepší bukoveckou slivovici.
To se Ti to pak komponuje!!!! - vyslechnul jsem si.
  Perfektně tam moderoval místní bałucha Mufa. Nevím už v jaké souvislosti použil rčení " Na každóm świnie sie woda warzi", ale ti naší politici co nám dělají tu ostudu v parlamentu (potažmo ve světě), by si tuto skutečnost mohli připomínat každých 5 minut. To jsem zvědav, jak to zas v tom dnešním druhém kole volby prezidenta budou drbat. Co myslíte, budou mít sklenáří v příštích dnech víc práce? Uvidíme! Tom


22.1.08
  Silvestra jsme tradičně odehráli na rynku v Jablu. Nás zřejmě bylo jakž takž slyšet i přes ty petardy. Přece jenom je nás 5 chlapů a jakž takž se do toho snažíme opřít. Bohužel koncert folkařů z Prahy (Martina Trhová a spol.) vyzněl do prázdna. Silvestrovské rány je přehlušily. Kabát Revival taky neměl problém. Trošku se mi chce ale smát, když vidím jedny a tytéž muzikanty hrát v několika revivalových kapelach.
  A co plesy? Máme už dva za sebou. Country Bál na Kanadě. I když účast nijak valná, ale zato se lidi dobře bavili a byla i slušná tombola. Dokonce jsem vyhrál kartón Staropramenů a "štuc". A taky byl výborný Bál PZKO na Bocanovicích. Trochu jsme se toho báli, ale dobře jsme se na něj připravili nacvičením poských lidových "śpiywek". A dopadlo to nad očekavání dobře. Pořadatelům Silvestra i obou bálů moc děkujeme a zároveň se těšíme na všechno co nás s kapelou letos čeká.
Zatím ahoj.Tom


20.12.07
  Tentokrát se Ameryka vydařila. Obsazeny byly všechny stoly a přijel i Fan Club z Ostravy. Premiéru měla písnička Gip Gop a mám dojem, že s pozitivním ohlasem.
  PZKO Jasení pořádalo ochotnické divadlo a my jsme pak hráli zábavu. Zpočátku jsme byli poněkud frustrování, protože za náma chodil pořád nějaký pan, ať hrajeme "do tańca". Přitom už na sále tančily minimálně 4 páry. Ty poznámky nás vždycky rozhodí. Nakonec ale akci hodnotíme jako velmi dobrou.
  Wilijówka Harców. Hráli jsme pro právníky. U písničky Śpiyw starych pachołów jsem si neodpustil poznámku, že čím víc starých mládenců bude, tím méně bude rozvodů a kšeftů pro soudy. Tam jsme poctivě "zawilijówkowali" i my.
  Škoda jen, že v Oldřichovicích na Jarmarku bylo tak málo lidí. Přitom tam byl perfektní program společnosti herců a šermířů KELTIK, příjemně naladěný Standa Hložek a v neposlední řadě naše hudební produkce.
  Když si uvědomím, že loni na Silvestra jsme hráli po sedmisté, tak mě napadne, že už má letos naše kapelka za sebou tolik hraní, koli dni jsem strávil v uniformě a k tomu ještě dva týdny nadsluhoval.

Přejeme hezké Vánoce a hodně štěstí, lásky a zdraví do roku 2008 BLAF


26.11.07
  Tak na to čumím z práce z okna a nenapadá mne nic jiného, než Bílá tma. V Beskydce jsme hráli pro odboráře z werku polských, slovenských, chorvatských, ostravských a taky z našeho werku, který turnaj pořádal. Představte si 160 chlapů a jenom dvě ženské. Normálně jsme se zpočátku báli, že tam dostaneme přes hubu. Ale fotbalisti byli velice pozorní a dokonce i na nás tancovali. (i chlap s chlapem mačkačku - gaybál hadra). Raut byl taky na úrovni.
  U Bubleho jsme se dvakrát sešli na zkoušce a už se to s tím repertoárem trošku posouvá. Možná příštím rokem bude studio. Taky už dneska nafasuju posledních 50 modrých a červených cd a budeme na nule.
  Začínají Vilijovky. První už máme odehranou. Na zimu se z nás stává Blaf míň Blafem a snažíme se hrát víc k tanci. I když na naše písničky se taky dá tancovat, ale zákazník - náš pán. Dýdžejům začínají žně, nám maratóny. Jsme tomu ale rádi a už se těšíme na mikulášskou do Ameryki. Jste zváni. Tom


30.10.07
  Začátek října byl ve znamení Blafmánie. Ameryka. V 19.00 tam byli fanoušci jen u jednoho stolu. Pak přišla moje rodina. Do třetice obsadili stůl naši kámoši z kriminálky. S šéfem Ameryki (nebyl to Bush) jsme se dohodli, že jestli do 22.00 nepřijde 50 lidí, tak to sbalíme a fakt jsme to sbalili. Oslavili jsme fiasko a těšili se na zkoušky.
  Ty byly celkem plodné. Ortopédům jsme pak zahráli na Mosteckém Grůni děkovačku Sosnie a apak stačili zorganizovat ještě jednu zkoušku u Roberta.
  Listopad už by měl být na hraní plodnější a prosinec možná ještě víc. Uvidíme. Gumy jsou přezuté, večery delší a na hřbitovech bude veseleji. Možná, že to někdo nemá rád, ale já to miluji. Mějte se hezky.
Tom


3.10.07
Buna ziva!!! (rumunsky- dobrý den)
  Bukovec slavil počátkem září dny obce. Velice pohodové hraní, akorát jsme je mohli rozložit do dvou bloků. Možná už to ke konci byla nuda. Ale "półeczki" od fanoušků byly a přídavek taky.
  Velice dobře se hrálo na BG Džemu v Komorní Lhotce. Škoda jen, že pro málo lidí. Festival je rok od roku lepší a mě se nejvíc líbil Tygrasz s humornými texty na známé melodie. Vodopád se taky zlepšil. Váňo a Bille, pochvala za organizaci a díky!
  Slezské Dny byly ve znamení deště. Díky vytrvalcům a možná i skalním fandům, že na nás vydrželi pařit až do půl druhé. Já už jsem taky padal na hubu. Na Slezské jsem přišel hrát přímo ze svatby.
  V pondělí ve 4.30 jsme už stepovali v ostravské televizi a natáčeli podruhé Dobré ráno. 3 kusy naživo, rozhovor a Jazykové okénko. Pak jsme to oslavili u Staňka při repríze.
  A kdo slavil dny obce koncem září? No přece Košařiska. A my jsme tam hráli na muzyce s náhradním basákem Milanem, kterému touto cestou rumunsky děkujeme - Mulcumlesk!!. Robert si užíval na Roháčích. A já jsem byl taky na horách, héč! V Transylvánii. A bylo tolik zážitků, že bude i cestopis, jestli ne písnička. La revedera (nashledanou)! Tom


27.8.07
  A mám po první dovolené. Užival jsem si s rodinou na Senci. Bylo dobře, ale s hraním jsme taky nezaháleli.
  Super se nám hálo ve Vendryni u tenisové haly. Akorát na začátek srpna už byla večer celkem kosa.
  Muzeum Třinec pořádalo hezkou akci pro děti a mládež. Bylo to hodně kolem folklóru a děkujeme, že si vzpomněli i na nás.
  80. narozeniny hasičského sboru na Milíkově. Kluci se snaží, akorát tam byly mouchy s elektroinstalací. Normálně mě šlehla z mikrofónu elektrika do nosu. Závada byla odstraněna a pak už bylo všechno v poho. V nejlepším jsme ale museli skončit.
  Děhylov jako obvykle nezklamal. Přijeli jsme tam ale s kraválem. Děravý výfuk. Zpátky ještě větší kravál, akorát mezitím kultura. Díky Jurovi za záskok a fanclubu Ostrava a původnímu obyvatelstvu z třinecka a jablunkovska za účast.
  Vedení firmy, ve které děla Jano, nás pozvalo zahrát na jejich pařbu. Konalo se to na Fojtství v Oldřichovicích. Velice krásné prostředí a vděčné posluchačstvo i z Německa.
  Poslední srpnová akce se konala na hotelu Grůň na Mostech. Skvělá akustika, atmosféra. Prostě jedno z nejpohodovějších hraní v poslední době. Doufám, že září nebude horší
Tom


31.7.07
  Máme tady konec července a děti polovinu prázdnin za sebou. Letní aktivita naší kapely je maximální a proto nezbývá čas na zkoušky a tím pádem nemůžeme ani na přání zahrát Gip Gop, že?
  V pátek jsme hráli ve Vendryni na pivních slavnostech. Škoda jen, že jsme začínali. Ne že bychom hráli do prázdna. Jsme si vědomi, že jste nás pozorovali zdáli. Dokonce nás fotily i hezké fanynky, ale Mňáze a Žďorpům se určitě hrálo líp, jak jste před nima křepčili. Určitě si to zaslouží. A to jsem si potvrdil i doma poslechem jejich cédéček, jak jsme si je navzájem vyměnili s lídrem Fialou. Piva bylo na slavnostech tolik, že jsem si večer v Jablu dal s radostí kofolu.
  Kofolou jsem začínal i v sobotu na Kozubové. Super turistika v hasičském autě. Ještě líp se nám hrálo vsedě na "pniokach". Místy sice fušovalo počasí, ale to už k letnímu hraní patří. Hasiči z Milíkova držte se a pokračujte v organizační činnosti (že to připomíná něco o proletářích?). Díky moc.
  Ještě to musím vydržet 3 dny v práci. Pak hrajeme ve Vendryni, kde všechny zveme a hurrrááá s rodinou na Senec. Doufám ale, že nás tam bratia slováci neokradou. O tom ale příště.
Tom


23.7.2007
  Letošní Pomezí bylo pro nás výjimečné tím, že jsem zahajovali sobotu. Organizátorům jsme přidělili občanský průkaz, zazpívali 100 lat a pak hráli na přání. Poté jsme trošku poklábosili u pivka se známými muzikanty a následoval přesun na Istebnou do Polska.
  Normálně jsme se tam cítili jak doma. Lidi nás brali a Buble tam dokonce obhajoval v rámci jejich šou "Prawo jazdy", které ve skutečnosti nikdy nevlastnil a ani nevlastní.
  Jablunkovský Jarmark. Opět hraní na rynku. Jsem rád, že jsem to zvládnul, ale přesto jsem si musel vyslechnout od kluků svoje. Holt, nikdo není svatý...
  Před Kamenitým jsme dostali pozvánku zahrát na 90tce. Abych to upřesnil. Narozeniny 3x30. Paráda. Oslavenci byli mile překvapení a ještě více vděční. Přejeme jim hodně dalších společných oslav.
  Přesun na Kamenitý a tam nadržení turisté a posluchači. Vedro jak blázen, ale vydrželi jsme až do 22.00 a stálo to za to. Být na každé chatě jeden takový Josef, jak na Kamenitým, to by byl rozkvět turistiky!!! Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 |

Akce v roce 2020
17.1. Zimní večer s Blafem - Penzion Kostkov Návsí
24.1. Soukromá oslava -Bystřice
15.2. Soukromá oslava - Bowling Jablunkov
15.2. Coutrybál chata Skalka
17.4. Soukromá oslava - Bowling Jablunkov
18.4. Soukromá oslava - U Jelena Havířov
1.5. 50 let kapely Bidon - Rokáč Jablunkov
16.5. Bidon, STS, Witch Hammer, Blaf - Rokáč Jablunkov
30.5. Otevírání studánek - Chata Ostrý
6.6. 150 let SDH Střelnice - Český Těšín
13.6. Silesian Bluegrass Festival - Dolní Lutyně(13:30)
13.6 Festyn Szkolny - Gnojnik(18)
20.6. Svatba - Beskydka Dolní Lomná
27.6. Bocanovice - Den obce
3.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
12.7. Jarmark - Jablunkov náměstí
25.7. Festival "Smacznego" - Karviná Loděnice
26.7. Chata Kozubová - Pouť Sv. Anny (12:30)
22.8. Železniční muzeum - Ostrava střed
11.9. Svatba - Nová Polana Dolní Lomná
12.9. Beskydský Dogmaraton - PZKO Třinec Guty
10.10. Hala Stars - Třinec (uz.spol)
17.10. Akcja prywatna - PZKO Mosty koło Cieszyna
19.12. Soukromá oslava - U Sojki

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 4


celkem - 1289

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek