HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
5.2.2010
Už jsem dlouho nic nenapsal, protože jsem byl v Lázních Darkov. Tam jsem mimo procedúry (procemolly) slyšel na tanečkách zpívat naší jedinečnou zpěvačku z roku 2001 - Elišku, jak s naší pisníčkou Balada o wzniku Werku vyhrála soutěž "Sedm divů Slezska". Dnes už je to slečna Elis. Tímto ji posílám pozdravy od celého Blafu a přeju hodně muzikantských úspěchů.
Silvestr na Kamenitém dopadl pro nás dobře, i když opět ne v klasické sestavě. Jura hrál kytaru, Honza basu. Kdo asi chyběl? Ale odšlapalo to dobře a dokonce jsme i nadstavili čas.
Zkouška letos zatím taky nebyla, ale repertoár na další album je ready. Zatím má pracovní název PATOGA. A co že to znamená? To jsem zvědav, kdo na to přijde první.
Ples U Burego v Hrádku byl odehrán jako letošní premiéra a mám dojem, že nám to šlocelkem dobře. Údajně, když se rozkřiklo, že tam hrajeme, tak bylo během týdne vyprodáno 150 lístků. Na některé skalní příznivce a zakladající členy už bohužel nevyšlo, ale "Plesbaly"(jak napsal kdysi Jano) ještě zdaleka nekončí. Tak mrkněte na náš kalendář a shánějte vstupenky. Tom


14.12.2009
Za 10 dnů tady máme Vánoce a pak už Nový rok. Já vím, nebyl ten letošní pro všechny dobrý. Je to strašně moc rozmanité, co se komu přihodilo, jak ho kdo prožil a někdo dokoce i ne, ale bohužel tyto radosti a strasti přináší každý další a další. Ještě že nevíme dopředu co nás může překvapit a to je přinejmenším v pořádku. Já osobně za ten svůj rok, i když ještě neskončil - děkuji. Mám k tomu hodně důvodů.
A teď odbočím a zhodnotím stručně 3 akce, kterých se aktivně naše kapela zúčastnila.
Terchová. Hraní pro našeho kamaráda Władka a jeho firmu. Bylo by to dokonalé, kdyby jsem už tehdy měl tu aktivní bedýnku, kterou jsem si pořídil i s mikrofónem "pod choinku". Přece jenom když je zpěv upozadněný, je to pro celou kapelu handicap.
Super akce byla Mikołajówka v Kafáču. Fanclub z Ostravy a Bohumína opět nezklamal a dokonce nás poctil svou účasti můj bývalý spoluministrant a toho času kněz v Ostravské diecézii František Kufa. I dárečky jsme od něj dostali a taky děkujeme za hezkou pozornost od nových obdivovatelů z Havířova a dvěma vstupům muzikantů ze souboru Lipka.
Wilijówka U Kohóta byla vylepšená o výše zmíněného Ježíška. Teď jenom nevím, jestli z toho bude mít radost zvukař Leszek, ale dodatečně mu děkuji za dokončený sponzoring. Na té poslední akci jsme byli namíchání částečně exBlaf s Blafem a proto jsem si ji taky dovolil zařadit mezi počitatelné akce. A jestli se bude konat Silvestr na Kamenitém, tak se dostaneme na krásné letošní číslo "sorok". Je to sice slabší než loni, ale zase byla zdravotní odstávka. Takže se mějte hezky a ať je všechno, co je před náma, hezké. Tom


1.11.2009
Blaf momentálně odpočívá, protože se zotavuji a marodím. To ale nebrání tomu, abychom nezačali s Honzou připravovat nový repertoár. Taky jsem v rámci vycházky navštívil jednu celkem zajímavou akci v Jablunkově jako divák. Článek jsem pojmenoval:

METLOŠI V JABLU
Kdo v poslední říjnovou sobotu nebyl v PZKO v Jablunkově, o hodně přišel. Heavy metalová kapela Witch Hammer měla totiž svátek, protože křtila své druhé cédéčko. Bohužel, ještě jsem si je nekoupil, což se hodlám brzy napravit. A proto aspoň stručně popíšu své dojmy z metalového večírku. Píšu to ještě ve stavu, kdy mám po včerejšku vymlácenou palici šílenými rytmy, které jsem vstřebával "into my body" více než čtyři hodiny.
Jako první to rozjela údajně garážová partička Elementa. Na to, že jsem je i o nich slyšel poprvé je musím pochválit. Muzika šlapala a zpěvák Víťa podával skvělé intonační výkony a to hlavně ve výškách a středech. Nízké polohy mu trošku nesedí, ale na živý koncert je to přijatelné. Proto dávám za dvě!
Každopádně zvuk byl vynikající, protože byl pod dohledem Dodo Doležala, o kterém jsem neslyšel minimálně deset let. To, co ale ukázal se svoji kapelou, mě úplně dostalo. Ve třech udělat tolik muziky je v mém hodnocení na jedničku s hvězdičkou. Prostě je vidět, že pánové se pohybují na metalovém bojišti čtvrt století a možná i déle. A hlavně ty srozumitelné texty v češtině. To je ono!!!
Chvíle napětí, přípravy za zataženou oponou a konečně start jablunkovsko-mostořské formace Witch Hammer. Nářez jak blázen. Drajv zvedající ze židle i mě o berlích. Sehranost na jedničku. Maratonová smršť exibicionistického bubeníka Roberta. Čistá intonace zpěvákova. Vyrovnané vokály. V neposlední řadě patřící k metalu pohybové kreace doplňující velice zdařilé šou. Na okraji, kapela, jejíž jsem členem je ve srovnání s nima zařaditelná do muzea voskových figurín. Ale k věci. Samotný křest desky Dodo Doležalem, poděkování muzikantů rodičům a fanouškům, davové zpěvy Happy Birthday a Sto lat....... No prostě z mého osobního pohledu uberu tu hvězdičku z jedničky pouze za to, že kluci nezpívají česky.
Ale to je jen a jen můj problém vycházející z mého vnitřního přesvědčení, že i metloš má zpívat, jak mu zobák narostl, i když si hraje na "bubáka".
Tom


21.10.2009
Hurrá, už jsem od včerejška doma. Zatím šlo všechno dobře. To znamená podle scénáře z roku 2006, akorát pravá strana. Velice se těším na první zkoušku u nás doma. A taky se rýsuje první pooperační hraní v Pizzerii verdi v Jablu. Ještě odklepnout termín a je to.
Touto cestou chci hlavně poděkovat Nemocnici Třinec (Sosna)za velice profesionální a lidský přístup k pacientům a věřte, že ten názor nesdílím sám. Takže poděkování patří ortopédii, JIPce, a všem doktorům a sestrám a ošetřovatelkám s kterými jsem přišel do styku(viz pisníčka Sosna). Ještě jednou dík. Tom


1.10.2009
Tak, a máme tady začátek října a ten mi vždycky navozuje atmosféru, jak jsem rukoval v roce 1982 na vojnu. Prostě to stálé cítím ve vzduchu tu "hrůzu" těch dvou let, které na mě čekají. Letos mám taky bobany, ale ty jsou z bližící se operace. Tak mi držte palce! Dík.
A co hraní? Slezské dny vyšly v pohodě a ke všemu s tradičním hodinovým zpožděním. V Pizzerce Verdi byla opět atmosféra bez chyby a Święto Karpia w polskich Wierzchosławicach díky počasí také vyšlo. Za což děkujeme hlavně zástupcům obecního úřadu v Hrádku ve Slezsku a samozřejmě jejich zmíněné polské partnerské obci.
V sobotu odehrajeme v Dolní Lomné a pak "hurrá" minimálně na dva týdny do pyžama! Už ať je to za mnou!!! Sám sobě přeje Tom

PS: Mimochodem, kluci mi udělali radost na poslední zkoušce, když akceptovali všech osm mých textů, které jsem poskládal na muziku našeho kytaristy Honzy a taky rockového kytaristy a skladatele Igora Gaury známého na Jablunkovsku z Frontier a Odnaha. A už je na světě devátá, takže mákněte prosím ještě na třech, ať můžu složit říjen, listopad, prosinec.
Dík podruhé


8.9.2009
Lecho vzal do Ameryki dosti silný apec(myšleno aparát). Hrálo se velice dobře. Ovšem v diskusi se můžete dočíst i jiné věci. Byli tam dokonce na nás Poláci z Mysłowic, kteří byli v Jablu na návštěvě u mnicha Brata Mariana. Samozřejmě jsme na jejich přání zahráli pisníčku Mnich. A Brat Marian dokonce na ni tančil(pokud jsem byl dobře informován).
Kamenitý. Začínali jsme v poledne a nepršet vydrželo do 18:00. Pak už začalo lít a stěhovali jsme se do chaty. V osm, když už začínala být pařba nekontrolovatelná, jsme sbalili manatki a tím skončili v nejlepším. Bylo sice slyšet nějaké remcání, ale to už k naším uzávěrkám patří.
Mosty také neměly chybu. Škoda jenom, že pršelo. To je ale pro Mostorzskich Goroli," jak gdyby kwiotku podloł" a tak vydrželi až do konce.
Já jsem tentokrát spěchal domů a ani jsem se nestavil na jedno. Proč? Ráno nám letělo ero do Bulharska a tam jsem se odevzdal s rodinkou pod ochranu spasitele (plavčíka) na plážích černomořského pobřeží. Doviždenija na Slezskich!!!
Tom


13.8.2009
Do Malaciek zme išli dvoma autami. Tam a zpátky 640km a zahráli si skoro 2h. Záhoráckých lidiček na nás přišlo asi 40, ale na tak malinkatý areál to bylo skoro plné. Slečna Katka, která nás pro Malacky objevila v Noci s Andělem (i když jsme tam ještě nebyli), byla moc hezká a na nás velice milá. Taky nás obsluhoval vzdělaný a zručný zvukař, který nás mimo jiné upozornil na to, že Buble skládá i pro Hot Chokolate(já si osobně myslím, že by se našlo těch kapel víc).
Bohužel jsme mu to museli vyčinit zprostředkovaně, poněvadž byl stálé v námi tolerované absenci.
Všem zúčastněným na koncertíku moc děkujeme a slibujeme, že příště už budeme úplnější. Třeba tuto sobotu v Ameryce!
Tom


29.7.2009
Dříve, než vyrazíme s kapelou do Malacek a pak já na dovolenou, tak ve stručnosti shrnu poslední dvě akce.
Bierfest Nýdek - vyšlo nám to tam s odřenýma ušima. Jakmile jsme dohráli, začalo lít. Před naším hraním jsme však stačili ochutnat třinecké pivo vařené na Karpentné a jako laik (i když jsem už vypil piva více, než jakýkoli znalec) mu dávám "1". Stejně hodnotím Lubošův záskok za bicíma. Připravil se na nás velice svědomitě, za což mu patří dík!!!
Kozubová - když jsme jeli nahoru autem, padaly kroupy, pak chvíli pršelo, nepršelo, lilo, pršelo apořád dokola. Normálně mi byla kosa jak v zimě, ale odehráli jsme to jako správní vysloužilci (až na ty dvě modré knížky) v celé domluvené době. Kdyby se náhodou někomu něco nezdálo, tak ať si uvědomí, že Buble byl ještě v pooperačním stavu a tím pádem mimo soutěž. Tentokrát ho se vší cti zaskakoval exBlaf Jirka Mannheim.
A že mu to pořád dobře zpívá?
Co? že jste neslyšeli? Chápu.
"W taki pogodzie by ani psa z budy nie wygnoł".
Tom


20.7.2009
Omlouváme se všem, kteří na nás včera přišli na Kamenitý a zjistili, že léto s Blafem se nekoná. Bohužel, odvolalo nás počasí. Tak se na nás nezlobte a dík za pochopení. Snad to příště bude lepší.
Tom


14.7.09
Tak mám pocit, že se nám poslední dobou dost dobře hraje. Za sebe musím říct, že jsem spokojený s naším výkonem a hlavně s náladou, kterou chrlíme na posluchačstvo a pak ji nasáváme zpátky.
Moc pěkný zážitek byl z kotle na Pomezí. Člověk se musí jo ovládat, aby zůstal nohama na zemi a nepovyšoval se třeba nad spolucestující v autobuse. Už jsem se to ale naučil celkem za ty roky zvládat. Aspoň si to myslím. Na Pomezí jsem toho letos moc neodsledoval. Anebo to co jsem viděl, jsem neviděl poprvé a tak nějak mi přišlo, že je to stálé stejně dobré. Myslím si, že je nějaká hranice a tu překročit už nelze. Jedině ulítat na repertoáru. Jak se může ještě víc zlepšit Carrantuohill, Fleret, nebo BG STYL? Všechno je namakané na maximum a jde to maximálně něčím zpestřit. Proto mě to nějak vůbec nevykolejilo. Ale to neznamená, že se mi to nelíbilo. Co jsem ale ohodnotil velice pozitivně, tak bratislavské Lojzo. To se po tříleté pauze zmobilizovalo a vrátilo se na scénu po odchodu do muzikantského nebe lídra Mariána a hrálo tak, jak kdyby tady byl. Mě to osobně připadalo jak zázrak. A zázraky já velice můžu.
Taky na Jablunkovském jarmarku na rynku byla velice příjemná atmosféra, kterou samozřejmě ovlivnilo i počasí. A líbí se mi pěkný zvyk, když Vás někdo přijde na scénu "poczynstować", nebo vám přinese pivo. To kdyby se dělo i v práci, tak nevím co by z nás za chvíli bylo.
A abych nezapomněl. Dobře se taky hrálo na Kanadě a zpívalo 100 lat jednomu oslavenci ze "szichty C". Já si tu partyju na rozdíl od některých pořád dobře pamatuju.
Ať nám ta dobrá letní nálada všem vydrží!!!
Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice
15.6. Český Těšín - soukr. oslava
28.6. Těšínská přehrada(17)
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(17)
26.7. Muzeum - Český Těšín
2.8. Návsí - letní kino(17)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
16.8. Soukromá oslava - PZKO Mosty(19)
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8. Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Hnojník dílny(17)
5-18.10 Nahráváme v Southock Recording
15.10. Parník - Ostrava
19.10. PZKO Marklowice

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 13

celkem - 1464

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek