HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
28.4.2014
Hračky naorganizované svépomoci nám končí a startuje nám pro letošek éra hraní, které na nás padá a čemuž jsme moc rádi.
V dubnu jsme hráli dvakrát a pokaždé to bylo hraní hotelové. Škoda, že v Hotelu Kempa v Bukovci bylo dost málo lidiček. Zato atmosféra byla taková komornější až rodinná. Moc příjemné prostředí. No prostě rádi se tam zas někdy vrátíme.
Hotel Grůň v Mostech opět nezklamal. Bylo skoro narváno a atmosféra na jedničku. Hráli jsme tam už po třetí a pokaždé to bylo nějak výjimečně dobré. Hosté se nám moc líbili. Vodopád z Brezna je čím dál vyzralejší. Taky jsou jako kapela od nás o 2 roky starší a zkušenější. No co dodat? Už se těšíme na hraní májové. Jak říkají teenageři:
To bude husté!!!
Tom


24.3.2014
Na sv. Tomáše jsme hráli U Mánesa v Dolní Lomné. To byla smršť pulek hned od samého začátku. Ještě že nás tam nezvučil Lecho, protože by tu akci označil za velice neprofesionální. První rundu jsme zvládli velice dobře. Dokonce jsem na mikrofón prohlásil, že lepší už to nemůže být. Na narozky stavěl jak Honza, tak Robert a ještě jeden oslavenec z obecenstva a příležitostní fanoušci a já jsem při Hyje na Turka už nebyl schopný artikulovat. Průser jak cyp. Ještě že to zachránil Honza se svým tradicionálním repertoárem. Na třetí rundu jsem se už ale zmobilizoval. Takhle nějak to bylo, jedlo se, mluvilo, pilo (Karel Plíhal). No co, bylo toho Tomáše.
V Ameryce jsme hráli na svatbě kamaráda Petra a jeho Terezky z Karpyntnej. Za Jana zaskakoval na bicí Luboš a taky bylo hodně srandy. Bylo tam nějaké ale, ale co s tím naděláme, že? Jak figuruje ale v naších vzkazech, spokojenost byla oboustranná.
Opravdu ale naše nejzodpovědnější a letos nejvíc dodávající energie jak nám, tak posluchačům, bylo hraní v těšínské Pizzerii Verdi. Vskutku fakt moc dobré. V tom duchu je třeba pokračovat. Už se těšíme na duben. Sledujte náš web a facebook, ať jsme v kontaktu čím jak nejvíc. Tom


10.2.2014
Zdravím všechny příznivce Blafu a zimy.
Koledování U Pašíka dopadlo jakž takž. Trochu jsem měl opravdu v úmyslu tam zazpívat čím jak nejvíc koled, ale pak jsem z toho zrezignoval na zimní písně. Ty se nakonec přetavily do přehravání odrhovaček, což bylo částečně zapříčiněno omluvenou absenci kmenového basáka a výpomoci basáka z Drnkalistů. Ale dobrého papu a tutu bylo hojně a myslím, že bylo ve výsledku moc dobře.
V jablunkovském domově sv. Alžběty jsme letos zahráli pro změnu krátký koncertík. Tam jsme dali hodně průchod emocím. Mám takové dvě písničky, které jsou moc osobní a ty mi daly tak emočně zabrat, že jsem je málem nedozpíval. Ale veselo bylo taky. Jedna z řádových sestřiček to zkomentovala:
Było to piekne. Aj my se zapłakały, aj zaśmioły a aj zaśpiywały.
Tomu já osobně říkám "nejkrásnější honoráře".
Hraní U Jakubka na Mostach předčilo naše očekavání. Atmosféra snad ještě lepší, než v létě a z toho také vyvozená pozvánka na letní řezbářský plenér. Teď nám nezbývá než zkoušet a těšit se na avizovaný koncert U Mánesa v Dolní Lomné.
Hodně sněhu lyžařům a bílou stopu běžkařům přeje Tom a BLAF!!!


Rozhovor - Denk 4.2.27.12.2013
Wiljówke v Kostkově jsme zvládli v celkem úzkém až rodinném kruhu. Něco jsme odblafovali, perfektně jsme si zahráli s harmonikářkou Ivetou zpod Filipki a po půlnoci było wnogi mój drogi(myšleno dudómu).
Na pařbě demoliční firmy v Nydku bylo taky moc dobře. Střídali jsme se DJ známým z televize a se skupinou Westernovců, kterým v zákulisí říkáme "Drzisbiczymprzez....".
Takže nám nezbývá, než vám popřát PF 2014 až forever!!!
BLAF
tombublejanoroberthonza


2.12.2013
Ještě se letmo zmíním o třech akcích.
V PZKO v Karviné jsme hráli na zabíjačce. Paráda, jak po zažívací, tak i kulturní stránce. Moc jsme si s obecenstvem navzájem rozuměli a bylo dobře. "Aj masne brody były".
Taky už máme za sebou jednu Vilijovku a to ve slovenské Stráži. Možná nás tam trochu bratja Slováci štědře častovali borovičkou a hruškovicou, tak údajně podle řidičů z naších řad byl ten výkon trochu poznamenaný. Možná je "trochu" slabé slovo. Musíme si polepšit morálku.
A taky že jo. Na spolužákově padesátce v Ameryce jsme dělali maximum, abychom nevstoupili do stejných vod. I když jsme hráli ve zmenšené sestavě, měli jsme ze sebe a z hostů radost. A bylo vidět, že to bylo vzájemné.
Letos ještě uděláme nějakou zkoušku a taky Vilijovku v polouzavřeném kruhu a dáme si do konce roku pokoj. Ať se Vám v tom předvánočním shonu daří. Tom


Vme, kter psniky maj nai pznivci nejradi
citace rozhovoru z Deníku 9.11.2013 Marek Choleva

Jablunkov – Kapela Blaf odehrála 25. října svůj tisící koncert. Formace, která zpívá ve slezském nářečí, si pro jubileum zvolila Dům PZKO v domovském Jablunkově. Více o akci a také o plánech skupiny do budoucna prozradil zpěvák a houslista Tomáš Tomanek.
Blaf hraje už osmadvacet let. Dá se tedy říci, že k tisícímu koncertu vedla opravdu dlouhá cesta?
Jak zpívají Buty, cesta byla suchá, místy mokrá. Ale každopádně byla zajímavá a plná různých zážitků. Taky byly nějaké odchody a příchody. Ale hlavními milníky této cesty byly naše písničky vydané na šesti albech. Vlastně Blaf také zažil dva režimy a čtyri rozpadnuté manželství. Ale ješte musím dodat, že kapelou celkem prošlo 14 muzikantů. V současné sestavě už muzicírujeme patnáctým rokem a duležité je, že spolu vycházíme a pokud to bude mít smysl, tak v tom chceme pokračovat.
Proč jste pro tento jubilejní koncert zvolili právě Dum PZKO v Jablunkově? A připravoval se déle než ostatní „bežná“ vystoupení?
Dům PZKO v Jablunkově je svým způsobem jediný kulturní stánek, kde by se vměstnalo na akci tohoto typu približně 200 našich fanoušků a posluchačů. A na tom, aby to bylo v Jablunkově, jsme trvali, protože Jablunkov je město, kde vyrůstalo 80 procent současné kapely a kde taky nějak neodmyslitelně patříme. Hosty a sál jsme už rezervovali od začátku letošního roku.
Koncert byl s předstihem beznadějně vyprodán. Jak jste si jej jako kapela užili?
Vstupenky jsme dali do předprodeje mesíc před koncertem a týden před ním jsme museli vyhlásit stop stav, protože PZKO není nafukovací. Fanoušci udělali nádhernou atmosféru. Celý sál nám zazpíval 100 lat a dostali jsme nádherný dort od fanclubu z Konské, a to mašinku a dva vagonky. Prostě nádherně sladký Cug do Werku.
Bylo težké rozhodnout, jaké písničky při jubileu zahrajete?
S tím nikdy nemáme problém. Víme, které písničky mají naši příznivci nejradši, a to i z kterého alba. Tak jsme se snažili je prostě nezklamat a udělali jsme průřez tvorbou. I když jsme prý mohli dát vstupů víc, ne jenom tři.
Pozvali jste si také několik hostů. Čím vám i publiku udělali radost?
Jako fanouškum Butů nám udělal velkou radost svým vystoupením Radek Pastrňák, kterého jsme částečně i doprovodili. Mendoš a Harry jsou výborné písničkářské duo z Ostravy a dokonce o nás i složili písničku. Mladí nadějní muzikanti z Ex Station nádherně zahráli v záskoku za jablunkovské Companieros a trešničkou na dortu byli Bidoni, kapela hrající poctivý nefalšovaný bigbeat už pres čtyřicet let.
V Domě PZKO jste určite slyšeli řadu gratulací. Našli se gratulanti, kteří vám popřáli ve stylu „vše nejlepší do druhé tisícovky“? Muže být Blaf něco jako jablunkovský Olympic?
Přiznám se, že nemám rád přirovnání k Olympicu už jenom proto, že ukončení koncertování avizovali nejméně dvakrát, i když jejich alba po Prázdniny na zemi zbožnuji. Z gratulací máme obrovskou radost a došli jsme k závěru, že pokud budeme koncertovat a hrát stejným tempem jak dosud, tak dvoutisící koncert bude za 28 let, což je teoretický dosažitelné. Mě bude 78 a Bublemu 84. Jano, Robert a Honza jsou kluci mladší, takže je to o zdraví a výdrži. Slovo teoreticky zdůrazňuji.
Podle internetových stránek kapely vás ještě do konce letošního roku čekají dva koncerty. Je možné, že jich stihnete víc? A víte už, kde vás lidé budou moci slyšet zkraje příštího roku?
Zatím si užíváme volna a pomalu dáváme dohromady repertoár na další album. Na příští rok už jsou zatím naplánované a potvrzené nějaké letní festivaly. Každopádne se už moc těšíme na každé možné další hraní, které se nám naskytne.


Hutnk - M koncert BLAFu 25.10.2013
Blaf jedzie dali
JABLUNKOV
Kdyby si kapela Blaf chtěla zahrát koncertní šňůru, domů by se vrátila za dva a tři čtvrtě roku. Tak dlouho by jim totiž trvalo odehrání koncertů, které mají za sebou. Oslavy toho tisícího se konaly v pátek v Domě PZKO v Jablunkově.
IZABELA KRAUS-ŻUROVÁ
Blaf je nevšední hudební formací. Již celých 28 let zpívá country pouze „po naszymu“. Vesměs lyrické, a přitom vtipné texty si našly hodně příznivců. Třeba Cug do werku (kierymu na ceste kiwie tam smrek, tam buk) se již stal příslovečným evergreenem.
A takových písniček má kapela na kontě hodně. Tisící koncert byl tak tou nejlepší příležitostí, aby zazněly všechny. Skupina však také sáhla po písničkách, které už delší dobu nehrála (což vůbec nebylo na škodu) a tak jubilejní koncert se stal průřezem „blafacké“ tvorby.
Protože Blaf zní živě o hodně lépe nežli na deskách, a také proto, že bez zábavných průpovídek mezi písničkami se málokdy koncert obejde, všichni, kteří se v pátek do sálu narvali (vyprodáno bylo dva dny předem), se bavili výtečně. Včetně hostů, které si skupina pozvala.
„Chcymy to oslawić ze wszeckimi, kierzi tu prziszli,“ pronesl na začátku jubilejního koncertu kapelník Tomáš Tomanek, který s Blafem hraje od začátku existence kapely. Jeho přání se splnilo. Slavili všichni, jak na scéně, tak i pod ní.
Tisící koncert byl také skvělou příležitostí ke krátkému rozhovoru s Tomášem Tomankem, který jsme vedli samozřejmě po naszymu.

Co je w tym graniu takigo fajnego, że żeście uż zagrali tysiónc koncertów?
Tak to je isto tyn styl żywota, że to człowieka fórt bawi, cho-ciaż kiela razy uż rozmyśloł, żeby z tym sieknył. Gdyby my mieli przestać grać, tak to by uż było fakt źle.
Kiela ludzi w Blafie przez tych 28 roków grało?
Mómy to zrachowane, szternost.
Jaki mocie plany?
Ty, że bedymy hwiezdy, tak to uż nimiómy z patnost roków. Tak że plany sóm od deski ku desce, od koncertu ku koncertu. Sóm my radzi za każdy koncert, i za każdóm pieśniczke, kiero wzniknie.
Kiedy żeście se w kapeli podziwali na siebie i prawili: sóm my fakt dobrzi.
My uż to o siebie wiymy 28 roków, ale gwiezdny szoł biznys to fórt nie widzi.
Blaf si tisícího koncertu užíval.


23.102013
25.10. M koncert BLAFu v PZKO Jablunkov
Tímto oznamujeme, že je totálně vyprodáno!!!
A taky, že rezervačky nebudou. Postaráme se, aby "seděli" všichni, ale ještě nevíme, zda to bude u stolu, nebo v řadách.
Každopádně se na Vás už mooc těšíme.
BLAF


1.10.2013
Oslavu mých L narozenin jsem zařadil do naší webové kalkulačky a to z jednoduchého důvodu, že mi na ní hráli jak kluci z kapely, tak jsem si zazpíval s nimi i já. Doufám, že se to líbilo všem zúčastněným aspoň tak jak mě.
Na Slezských byla celkem slabá účast. Než jsme začali hrát, tak tam bylo téměř prázdno. Pak se to začalo zaplňovat a řekl bych, že do té 23.00 se na nás křepčilo i v dešti.
Týden na to jsme měli 2 hraní bez Jana. Firemní večírek na Fojtství v Oldřichovicích s výtečným rautem.
V sobotu jsme pak zavírali léto v Bystřici n/o. Medardonlineová předpověď, že nebude pršet od 12.00 vyšla na 100%, a tak se lidiček nasbíralo skoro tolik, jak kdyby bylo slunečno.
A závěrečná zářijová akce byly opět narozeniny. Bylo to v Hnojníku a hráli jsme normálně v nějaké výrobní hale a přesto bylo moc fajn.
Teď se zabýváme organizaci tisícího koncertu a všechny Vás moc zveme. (viz homepage). Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 |
KALENDÁŘ 2022

13.1. Domov Pohoda - Jablunkov
14.1. Blaf Jam Session U Bullawy - Jablunkov
12.2. Soukromá oslava – Bowling Jablunkov
19.2. Blaf Jam Session na Skalce
26.2. Balik Na Harcowie
5.3. Pomoc Ukrajině - Lodičky Karviná
12.3. Koncert pro Tjačiv - Jablunkov Mariánské náměstí
19.3. Soukromá oslava
2.4. Apryl - Vinárna U Kosa - Návsí
20.5. Wesele – Wisła Karolowy Dwór
21.5. Soukromá oslava - Hrádek U Burého
27.5. Bulani Majki - soukr. akce - Hrádek
28.5. Soukromá oslava - Hrádek
2.6. Dolní Lomná – setkání starostů
3.6. Firemní akce - Vendryně
11.6. Silesian Coutry & Bluegrass Festival - Dolní Lutyně
18.6. Festyn szkolny – Trzycież
1.7. Festival Na Pomezí
2.7. Vendryně Záolší
3.7. Karviná - náměstí
9.7. Bluegrass dokořán - Karviná Lodičky
10.7. Jarmark Jablunkov
16.7. Soukromá oslava
23.7. Wiesieli - Polana Dolní Lomná
24.7. Festyn odpustowy – PZKO Karwina Raj
29.7. Soukromá oslava - Pod Stožkem
30.7. Soukromá oslava - Písečná
13.8. Den obce s hasiči - Guty
20.8. Lomňanské vrcholy - Muzeum Dolní Lomná
27.8. Soukromá oslava - Karpentná
14.9. Slavnostní otevření nadjezdu v Třinci
16.9. Setkání jubilantů - ND Doubrava
17.9. PZKO Marklovice - koncert
28.9. Slavnostní otevření tělocvičny - Návsí
30.9. Wesele Pod Tułem
8.10. Chata Gírová(16)
15.10. Soukromá oslava - Bystřice Bowling(19)
22.10. Impreza prywatna - Czeski Cieszyn - Mosty
28.10.Soukromá oslava U Sojki - Nebory
5.11. Pizzerie Verdi - Český Těšín(20)
19.11. Soukromá oslava
9.12. Vánoční jarmark - Český Těšín náměstí
17.12. 50tka - Pod Zvonkem - Horní Žukov

KALENDÁŘ 2023
25.2. Soukromá akce

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 35

celkem - 1408

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek