HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
30.5.2014
Toto nám napsala paní Jewka Trzyńczanka, které si moc vážíme a s jejímž svolením to tady publikujeme:
Dżiyń dobry panie Janku.
Przeboczcie, że Wóm zabiyróm czas mojim bulczynim, ale chciałach Wóm pieknie podźiękować za to, co dlo tego naszego Śląskigo kraju i tego pieknego miejsca tu na świecie robicie. Wiycie, jo już je stareczka i kupa se pamiętóm. Na tym cudżie techniki', źech sie nauczyła klepać, jak mi pizło 74 roków, teraz móm ło dwa więcej. Bo mi wnuk pojechoł aż na Nowy Zeland a jo go móm moc rada i niechciała źech z nim ztracić kóntaktu. A cóż tam tego naesemeskujecie.
Tóź mi mój złoty zięć kupił takóm malutkóm łobrazówke, kiero sie tablet nazywo.I prawi:, mamo, je źeś na pyndzyji,tak sie ucz.
A czymu Wóm tym zawracóm głowe? Na tymu, że gdo sie chce co nauczyć,to sie nauczy a aji skłodać i pisać "Po naszymu." Za co jo Wóm wszeckim Panowie z Blafu, serdeczne Bóg zapłac posyłóm.Bo Waszymi słowami i muzykóm,kieróm serduszka ludżióm łechcecie, se to Panowie zasłóżycie. Bo dyć to tu był kiejsi taki Panym Bogym zapómniany krajiczek ziymie a Praźacy se myśleli,że Gorole, to je jakosi sieplać. Ale danie z werków, szachet itd. to sie jim korytami waliły a to sie jim podobało a aji fórt podobo.
Jyndrys Maryna,toć żech tego nabulczała. Przeboczcie mi Panie Janku.
Z życzyniami pieknych dni aji nocy Wóm wszeckim, Was pozdrowio
Jewka Trzyńczanka.
Jo se prziszła tuteryndy a Wy se zaś tamteryndy:-)


23.5.2014
Zkusím stručně něco napsat o pátečním "zlotym" Zlotu 2014, který jsem na požadání pořadatele moderoval. Počasí už komentovat nebudu. Kapely byly výborné. Líbili se mi i zahajující Black Widows. Byli namakani, řízní a hlavně zpívali česky. My (jako Blaf) už pro změnu ponaszimu.
Slovenský Arzén z Těrchovej jsem už slyšel podruhé a byl jsem z nich totálně nadšený. Pro mě z celého Zlotu to nejlepší. Jak umí slovenčina být v jejich podání barevná. I tu oslavu Jánošíka zrovna jim dokážu odpustit. Navázali jsme s fatranskými zbojníky družbu a kdyby náhodou všecko vyšlo, tak je koncem roku pozveme do Jabunkova na společný dvojkoncert. Takové požití Blafu s Arzénem může mít zajímavé vyústění. Uvidíme.
Olympic. Hráli super. Akorát ten Petr Janda s tím roztrháním mých kecacích papíru to hodně přehnal. S jeho týmem jsem byl domluvený, že mám uvést ještě jeden přídavek a on se proti mě rozběhl a se slovy "co si to dovoluješ" mě připravil o tahák. To jste měli vidět, s jakou praxi mi borec z jeho týmu slepoval papíry lepící páskou.
Asi to neděláte poprvé? - ptám se ho. Nechtěl to komentovat :-). Po Olympicu polovina lidiček odešla domů. Škoda
Polský Mech si pamatuju z dob předvojančiny a vojančiny. Jejich desku Blaffmania jsem si koupil v 83 roce v Pražském Domu kultury polskiej. Kapela měla ale nějakou dobu pauzu a znovu se "reaktywowała" v roce 2005. Mě se to teda líbilo hooodně. A jak chválili naše pivo. No prostě až na počasí a aroganci Petra Jandy vůči mé osobě se mi na Zlotu 2014 líbilo úplně všecko.
Ve zmenšené sestavě jsme měli koncertík v domově důchodců v Třinci na Sosně. Odehráli jsme v komorním obsazení na zahradě u vaječiny dvě rundičky a byli jsme rádi, že jsme udělali klientům i personálu radost. Skoro všichni v kapele už máme rodiče seniory, takže dobře víme o co jde.
Tento týden máme ještě před sebou 3 hraní tak se ukažte anebo aspoň držte palce ať to vyjde.
Tom a BLAF Tom


14.5.2014
Tak a tři akcičky máme za sebou.
Na Hutníka jsme byli od 13.30 až do 20.30 a z toho si zahráli ve výsledku cca 2h. Kdo chce kam, pomozme mu tam. O tom by mohl vyprávět své i Roman Skamene, který mimo jiné taky učinkoval na pivní scéně, ale zas toho moc nenamluvil. Z kapel se mi moc líbil Wohnout. Opravdu profíci. Smekám. Turbo mě moc nenadchlo. A Železný Zekon měl taky velice působivé a vtipné show. Bohužel, celé odpoledne lilo jak z konve a byla zima. Svým způsobem jsme rádi, že jsme ve zdraví přežili.
U vatry na Groničku v Košařiskách jsme si zahráli po Liberda Gangu. Škoda, že nehráli v úplné sestavě. Trošku to bylo poznat. Nebyli úplně přesvědčiví. Nám zase začalo do hraní chcát. To asi abychom nevyšli ze cviku. Ale zábava se rozjela dobře a dokonce jsme poslední rundu museli něco málo nastavit.
A do třetice výlet do Zakopanego na firemní večírek jedné "tutejszi" firmy. Na to, že jsme měli po cestě mezi sebou ostřejší výměnu názoru (což do kapel dlouhodobě fungujících neodmyslitelně patří), byl večer tak podařený, že jsme sami navrhli jednu rundu navíc a pak kytarista Honza ještě bavil pracanty a manažery s rodinnými příslušníky něco přes půlnoc.
A pozítří hurá na ZLOT!!!
Další pokračování aktualit příště.
Tom


28.4.2014
Hračky naorganizované svépomoci nám končí a startuje nám pro letošek éra hraní, které na nás padá a čemuž jsme moc rádi.
V dubnu jsme hráli dvakrát a pokaždé to bylo hraní hotelové. Škoda, že v Hotelu Kempa v Bukovci bylo dost málo lidiček. Zato atmosféra byla taková komornější až rodinná. Moc příjemné prostředí. No prostě rádi se tam zas někdy vrátíme.
Hotel Grůň v Mostech opět nezklamal. Bylo skoro narváno a atmosféra na jedničku. Hráli jsme tam už po třetí a pokaždé to bylo nějak výjimečně dobré. Hosté se nám moc líbili. Vodopád z Brezna je čím dál vyzralejší. Taky jsou jako kapela od nás o 2 roky starší a zkušenější. No co dodat? Už se těšíme na hraní májové. Jak říkají teenageři:
To bude husté!!!
Tom


24.3.2014
Na sv. Tomáše jsme hráli U Mánesa v Dolní Lomné. To byla smršť pulek hned od samého začátku. Ještě že nás tam nezvučil Lecho, protože by tu akci označil za velice neprofesionální. První rundu jsme zvládli velice dobře. Dokonce jsem na mikrofón prohlásil, že lepší už to nemůže být. Na narozky stavěl jak Honza, tak Robert a ještě jeden oslavenec z obecenstva a příležitostní fanoušci a já jsem při Hyje na Turka už nebyl schopný artikulovat. Průser jak cyp. Ještě že to zachránil Honza se svým tradicionálním repertoárem. Na třetí rundu jsem se už ale zmobilizoval. Takhle nějak to bylo, jedlo se, mluvilo, pilo (Karel Plíhal). No co, bylo toho Tomáše.
V Ameryce jsme hráli na svatbě kamaráda Petra a jeho Terezky z Karpyntnej. Za Jana zaskakoval na bicí Luboš a taky bylo hodně srandy. Bylo tam nějaké ale, ale co s tím naděláme, že? Jak figuruje ale v naších vzkazech, spokojenost byla oboustranná.
Opravdu ale naše nejzodpovědnější a letos nejvíc dodávající energie jak nám, tak posluchačům, bylo hraní v těšínské Pizzerii Verdi. Vskutku fakt moc dobré. V tom duchu je třeba pokračovat. Už se těšíme na duben. Sledujte náš web a facebook, ať jsme v kontaktu čím jak nejvíc. Tom


10.2.2014
Zdravím všechny příznivce Blafu a zimy.
Koledování U Pašíka dopadlo jakž takž. Trochu jsem měl opravdu v úmyslu tam zazpívat čím jak nejvíc koled, ale pak jsem z toho zrezignoval na zimní písně. Ty se nakonec přetavily do přehravání odrhovaček, což bylo částečně zapříčiněno omluvenou absenci kmenového basáka a výpomoci basáka z Drnkalistů. Ale dobrého papu a tutu bylo hojně a myslím, že bylo ve výsledku moc dobře.
V jablunkovském domově sv. Alžběty jsme letos zahráli pro změnu krátký koncertík. Tam jsme dali hodně průchod emocím. Mám takové dvě písničky, které jsou moc osobní a ty mi daly tak emočně zabrat, že jsem je málem nedozpíval. Ale veselo bylo taky. Jedna z řádových sestřiček to zkomentovala:
Było to piekne. Aj my se zapłakały, aj zaśmioły a aj zaśpiywały.
Tomu já osobně říkám "nejkrásnější honoráře".
Hraní U Jakubka na Mostach předčilo naše očekavání. Atmosféra snad ještě lepší, než v létě a z toho také vyvozená pozvánka na letní řezbářský plenér. Teď nám nezbývá než zkoušet a těšit se na avizovaný koncert U Mánesa v Dolní Lomné.
Hodně sněhu lyžařům a bílou stopu běžkařům přeje Tom a BLAF!!!


Rozhovor - Denk 4.2.27.12.2013
Wiljówke v Kostkově jsme zvládli v celkem úzkém až rodinném kruhu. Něco jsme odblafovali, perfektně jsme si zahráli s harmonikářkou Ivetou zpod Filipki a po půlnoci było wnogi mój drogi(myšleno dudómu).
Na pařbě demoliční firmy v Nydku bylo taky moc dobře. Střídali jsme se DJ známým z televize a se skupinou Westernovců, kterým v zákulisí říkáme "Drzisbiczymprzez....".
Takže nám nezbývá, než vám popřát PF 2014 až forever!!!
BLAF
tombublejanoroberthonza


2.12.2013
Ještě se letmo zmíním o třech akcích.
V PZKO v Karviné jsme hráli na zabíjačce. Paráda, jak po zažívací, tak i kulturní stránce. Moc jsme si s obecenstvem navzájem rozuměli a bylo dobře. "Aj masne brody były".
Taky už máme za sebou jednu Vilijovku a to ve slovenské Stráži. Možná nás tam trochu bratja Slováci štědře častovali borovičkou a hruškovicou, tak údajně podle řidičů z naších řad byl ten výkon trochu poznamenaný. Možná je "trochu" slabé slovo. Musíme si polepšit morálku.
A taky že jo. Na spolužákově padesátce v Ameryce jsme dělali maximum, abychom nevstoupili do stejných vod. I když jsme hráli ve zmenšené sestavě, měli jsme ze sebe a z hostů radost. A bylo vidět, že to bylo vzájemné.
Letos ještě uděláme nějakou zkoušku a taky Vilijovku v polouzavřeném kruhu a dáme si do konce roku pokoj. Ať se Vám v tom předvánočním shonu daří. Tom


Vme, kter psniky maj nai pznivci nejradi
citace rozhovoru z Deníku 9.11.2013 Marek Choleva

Jablunkov – Kapela Blaf odehrála 25. října svůj tisící koncert. Formace, která zpívá ve slezském nářečí, si pro jubileum zvolila Dům PZKO v domovském Jablunkově. Více o akci a také o plánech skupiny do budoucna prozradil zpěvák a houslista Tomáš Tomanek.
Blaf hraje už osmadvacet let. Dá se tedy říci, že k tisícímu koncertu vedla opravdu dlouhá cesta?
Jak zpívají Buty, cesta byla suchá, místy mokrá. Ale každopádně byla zajímavá a plná různých zážitků. Taky byly nějaké odchody a příchody. Ale hlavními milníky této cesty byly naše písničky vydané na šesti albech. Vlastně Blaf také zažil dva režimy a čtyri rozpadnuté manželství. Ale ješte musím dodat, že kapelou celkem prošlo 14 muzikantů. V současné sestavě už muzicírujeme patnáctým rokem a duležité je, že spolu vycházíme a pokud to bude mít smysl, tak v tom chceme pokračovat.
Proč jste pro tento jubilejní koncert zvolili právě Dum PZKO v Jablunkově? A připravoval se déle než ostatní „bežná“ vystoupení?
Dům PZKO v Jablunkově je svým způsobem jediný kulturní stánek, kde by se vměstnalo na akci tohoto typu približně 200 našich fanoušků a posluchačů. A na tom, aby to bylo v Jablunkově, jsme trvali, protože Jablunkov je město, kde vyrůstalo 80 procent současné kapely a kde taky nějak neodmyslitelně patříme. Hosty a sál jsme už rezervovali od začátku letošního roku.
Koncert byl s předstihem beznadějně vyprodán. Jak jste si jej jako kapela užili?
Vstupenky jsme dali do předprodeje mesíc před koncertem a týden před ním jsme museli vyhlásit stop stav, protože PZKO není nafukovací. Fanoušci udělali nádhernou atmosféru. Celý sál nám zazpíval 100 lat a dostali jsme nádherný dort od fanclubu z Konské, a to mašinku a dva vagonky. Prostě nádherně sladký Cug do Werku.
Bylo težké rozhodnout, jaké písničky při jubileu zahrajete?
S tím nikdy nemáme problém. Víme, které písničky mají naši příznivci nejradši, a to i z kterého alba. Tak jsme se snažili je prostě nezklamat a udělali jsme průřez tvorbou. I když jsme prý mohli dát vstupů víc, ne jenom tři.
Pozvali jste si také několik hostů. Čím vám i publiku udělali radost?
Jako fanouškum Butů nám udělal velkou radost svým vystoupením Radek Pastrňák, kterého jsme částečně i doprovodili. Mendoš a Harry jsou výborné písničkářské duo z Ostravy a dokonce o nás i složili písničku. Mladí nadějní muzikanti z Ex Station nádherně zahráli v záskoku za jablunkovské Companieros a trešničkou na dortu byli Bidoni, kapela hrající poctivý nefalšovaný bigbeat už pres čtyřicet let.
V Domě PZKO jste určite slyšeli řadu gratulací. Našli se gratulanti, kteří vám popřáli ve stylu „vše nejlepší do druhé tisícovky“? Muže být Blaf něco jako jablunkovský Olympic?
Přiznám se, že nemám rád přirovnání k Olympicu už jenom proto, že ukončení koncertování avizovali nejméně dvakrát, i když jejich alba po Prázdniny na zemi zbožnuji. Z gratulací máme obrovskou radost a došli jsme k závěru, že pokud budeme koncertovat a hrát stejným tempem jak dosud, tak dvoutisící koncert bude za 28 let, což je teoretický dosažitelné. Mě bude 78 a Bublemu 84. Jano, Robert a Honza jsou kluci mladší, takže je to o zdraví a výdrži. Slovo teoreticky zdůrazňuji.
Podle internetových stránek kapely vás ještě do konce letošního roku čekají dva koncerty. Je možné, že jich stihnete víc? A víte už, kde vás lidé budou moci slyšet zkraje příštího roku?
Zatím si užíváme volna a pomalu dáváme dohromady repertoár na další album. Na příští rok už jsou zatím naplánované a potvrzené nějaké letní festivaly. Každopádne se už moc těšíme na každé možné další hraní, které se nám naskytne.
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 |
KALENDÁŘ 2023

12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty(17)
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec(13)
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov(20)
2.6. Mosty – Dětský den(18)
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Padesátka v Těšíně(20)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
17.6. Den obce Bocanovice(17:30)
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná(19:30)
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark na rynku - Jablunov(16)
10.8. Soukromá oslava – Dolní Lomná
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel(11)
9.9. Soukromá oslava - Bukovec - U Turka(17)
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce(18)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 3
celkem - 1419

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek