HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
Frdecko-Msteck a Tineck denk 12.7.2014
BLAF:
TŘI DNY – ČTYŘI KONCERTY

Jablunkovská skupina Blaf měla v minulých dnech pořádně napilno.
„V zimě míváme v posledních letech takový „spící“ režim, takže jsme pak rádi, když si v létě mužeme zahrát,“ řekl Tomáš Tomanek ze skupiny Blaf.
„Někdy se to pěkně nahustí, jak tomu bylo na konci minulého týdne, kdy jsme hráli čtyři koncerty ve třech dnech,“ dodal TomášTomanek před začátkem pátečního koncertu, který hostila hospoda U Jakuba v Mostech u Jablunkova.
V sobotu Blaf vyrazil na tradiční vystoupení u horské chaty Kamenitý, aby se pak přesunul do Bukovce.
V neděli pak skupina nesměla chybět v Jablunkově, kde na náměstí probíhaly Dny města Jablunkova
„ U Jakuba bývá skvělá atmosféra, těším se i na Kamenitý. Sousedská zábava v Bukovci má rovněž své kouzlo, navíc lidé znají naše písně. A v Jablunkově se jedná o naši domácí záležitost,“ vysvětlil Tomáš Tomanek, který nevidí v takové koncertní šnůře problém.
„Čas na vyspání je. Nejvíce energie vydáme vždy pri hraní, ale když nám ji lidé vracejí, tak je to v pohodě,“ uzavřel TomášTomanek.

Deník/Tomáš Machálek


9.7.2014

Jelikož máme tento víkend před sebou 4 hraní, tak se budu snažit stručně popsat hraní na Hrčavé a Pomezí.
Obojí dopadlo nad očekávaní dobře. Akorát na té Hrčce trochu zapršelo. Ale mezinárodní obecenstvo poslouchalo, tancovalo a občerstvovalo se dobrým pivem, miodulou a vším možným, co je na cyrilometodějské pouti k máni. Musíme pochválit starostu Petra, jak šel svým spoluobčanům v tanci příkladem. Díky němu se mi splnil sen. Hrčava byla za dobu našeho hraní (29 let) asi posledním místem v regiónu, kde jsme ještě nehráli a už to konečně tak není.
Pak zrychlený přesun autama na Pomezí do Dolní Lomné. Zrovna končili Ulrychovci, když jsme za pódiem vybalovali své nástroje z vozů. Slyšeli jsme pak New Bridge z Karviné, které se mi líbilo, protože je skoro všechny znám :-). Před náma hráli Flereti a po nich nastupovat není žádná sranda. Ale zřejmě se nám to povedlo, protože po našem bloku se nám dostalo pochvaly i od nich. A to už je panečku co říct.
Nepřejeme si nic jiného, než aby nám to nasazení ještě nějakou dobu vydrželo a děkujeme všem, co nás v tom podporujete.
Dík za celý BLAF. Tom2.7.2014

Venku chčije, tak jsem se rozhodl zrekapitulovat červen.
Byly tam i dvě soukromé akcičky. Narozeniny v Trisii, kde jsme hráli v zmenšené sestavě kolegyni z práce a pak super svatba ve stodole v Horní Lištné. Tam to byla šílená výměna pozitivních energií na obě strany.
A pak festivalky se zaskakujicím Milanem na basu. Hraní na lodičkách v Karviné. Natěšené fanynky z Hong Kongu, které nás normálně znaly a samozřejmě naši vstřícní karvinští příznivci.
Trošku už taková svázanější atmosféra byla na Vítání léta v Horní Suché. Málo lidí, dost velká vzdálenost mezi pódiem a publikem a taky brzká hodina našeho koncertu 16.30. Josef Alois Náhlovský byl celkem vtipný konferanciér a obdivuju ho za to, jak zvládal soutěže, do kterých se mu hlásili opilí občané jisté menšiny.
Obecní slavnost v Bocanovicích. Hrálo se dobře. Kontakt s posluchači byl navazán, ale v pařbu se to nerozjelo ani s po nás následující skupinou RUR Group, která hrála cover verze Deep Purple, Led Zepelin a dalších rockových záležitostí ze sedmdesátých let. Byli fakt moc dobří. I když Bidoni to měli kdysi taky dobře zmáknuté. Prostě lidi seděli u stolů a před pódium nevylezla ani noha. Jak to vypadalo na Kristýnu, nevím, ale když jsem šel pěšky domů, tak jsem míjel davy lidiček z okolí, jak se tam už na ni stahovali. Holt co není v rádiu a v televizi, tak už není dnes pro komerční publikum skoro vůbec zajímavé a kuaa ještě to nějak dohrát do té třicítky a uvidíme ..... :-)
Jo, a těšíme se moc na hraní, co máme před sebou, tak mrkněte na náš fahrplan a ukažte se!!! Tom9.6.2014
V kalendáří je ještě jaro a my zažíváme tropy. Ale my se ještě vrátíme schladit do konce května.
Slavnostní otevření nového sálu v pizzerii Verdi ve Vendryni. Venku bylo zrovna hezky, takže účást nic moc, ale hrálo se moc dobře.
Country sešlost v Třinci. Před námi hrál Magdon a Liberda Gang. My jsme se uvedli jako Krynželok Company. Když jsme nastoupili, tak to ještě bylo v pohodě. Asi ale v polovině našeho bloku začalo tak lít, že zvukaři byli donuceni vypnout proud a asi 40 minut se čekalo až průtrž ustane. Obecenstvo pohromu přežilo, tak jsme to s radostí, že se nerozutekli, dohráli do zdárného konce a předali štafetu Fleretům. Ti byli fakt opět zas moc dobří, akorát ten zvukař je trošku nezvládal. Zbytek dopíšu příště. Tom
12.6.2014 Uff, to bylo vedro. Ani dopsat jsem to nemohl. Po návratu z cest pokračuji. V KD Trisia jsme zahráli žákům ZDŠ k vyhodnocení soutěže "Můj Werk" 5 písníček s tématikou werkovou a pár dalších. Dětem se to líbilo, anebo se mýlím a líbilo se jim jenom to, že nemuseli být právě ve škole. Ale že poslouchali a tleskali, to bylo postřehnutelné.
Na čtvrtý pokus nám od loňska vyšlo hraní u Chaty Ostrý k otevírání studánek. No vyšlo jen tak tak. Počasí opět nic moc, ale větru dešti neporučíš. Děkujem všem, kteří tam přišli a vydželi a hlavně chatařovi Zbychovi za jeho přístup a snahu.
Těšíme se na letní hraní, o kterém budeme průběžně informovat. Tom a BLAF


30.5.2014
Toto nám napsala paní Jewka Trzyńczanka, které si moc vážíme a s jejímž svolením to tady publikujeme:
Dżiyń dobry panie Janku.
Przeboczcie, że Wóm zabiyróm czas mojim bulczynim, ale chciałach Wóm pieknie podźiękować za to, co dlo tego naszego Śląskigo kraju i tego pieknego miejsca tu na świecie robicie. Wiycie, jo już je stareczka i kupa se pamiętóm. Na tym cudżie techniki', źech sie nauczyła klepać, jak mi pizło 74 roków, teraz móm ło dwa więcej. Bo mi wnuk pojechoł aż na Nowy Zeland a jo go móm moc rada i niechciała źech z nim ztracić kóntaktu. A cóż tam tego naesemeskujecie.
Tóź mi mój złoty zięć kupił takóm malutkóm łobrazówke, kiero sie tablet nazywo.I prawi:, mamo, je źeś na pyndzyji,tak sie ucz.
A czymu Wóm tym zawracóm głowe? Na tymu, że gdo sie chce co nauczyć,to sie nauczy a aji skłodać i pisać "Po naszymu." Za co jo Wóm wszeckim Panowie z Blafu, serdeczne Bóg zapłac posyłóm.Bo Waszymi słowami i muzykóm,kieróm serduszka ludżióm łechcecie, se to Panowie zasłóżycie. Bo dyć to tu był kiejsi taki Panym Bogym zapómniany krajiczek ziymie a Praźacy se myśleli,że Gorole, to je jakosi sieplać. Ale danie z werków, szachet itd. to sie jim korytami waliły a to sie jim podobało a aji fórt podobo.
Jyndrys Maryna,toć żech tego nabulczała. Przeboczcie mi Panie Janku.
Z życzyniami pieknych dni aji nocy Wóm wszeckim, Was pozdrowio
Jewka Trzyńczanka.
Jo se prziszła tuteryndy a Wy se zaś tamteryndy:-)


23.5.2014
Zkusím stručně něco napsat o pátečním "zlotym" Zlotu 2014, který jsem na požadání pořadatele moderoval. Počasí už komentovat nebudu. Kapely byly výborné. Líbili se mi i zahajující Black Widows. Byli namakani, řízní a hlavně zpívali česky. My (jako Blaf) už pro změnu ponaszimu.
Slovenský Arzén z Těrchovej jsem už slyšel podruhé a byl jsem z nich totálně nadšený. Pro mě z celého Zlotu to nejlepší. Jak umí slovenčina být v jejich podání barevná. I tu oslavu Jánošíka zrovna jim dokážu odpustit. Navázali jsme s fatranskými zbojníky družbu a kdyby náhodou všecko vyšlo, tak je koncem roku pozveme do Jabunkova na společný dvojkoncert. Takové požití Blafu s Arzénem může mít zajímavé vyústění. Uvidíme.
Olympic. Hráli super. Akorát ten Petr Janda s tím roztrháním mých kecacích papíru to hodně přehnal. S jeho týmem jsem byl domluvený, že mám uvést ještě jeden přídavek a on se proti mě rozběhl a se slovy "co si to dovoluješ" mě připravil o tahák. To jste měli vidět, s jakou praxi mi borec z jeho týmu slepoval papíry lepící páskou.
Asi to neděláte poprvé? - ptám se ho. Nechtěl to komentovat :-). Po Olympicu polovina lidiček odešla domů. Škoda
Polský Mech si pamatuju z dob předvojančiny a vojančiny. Jejich desku Blaffmania jsem si koupil v 83 roce v Pražském Domu kultury polskiej. Kapela měla ale nějakou dobu pauzu a znovu se "reaktywowała" v roce 2005. Mě se to teda líbilo hooodně. A jak chválili naše pivo. No prostě až na počasí a aroganci Petra Jandy vůči mé osobě se mi na Zlotu 2014 líbilo úplně všecko.
Ve zmenšené sestavě jsme měli koncertík v domově důchodců v Třinci na Sosně. Odehráli jsme v komorním obsazení na zahradě u vaječiny dvě rundičky a byli jsme rádi, že jsme udělali klientům i personálu radost. Skoro všichni v kapele už máme rodiče seniory, takže dobře víme o co jde.
Tento týden máme ještě před sebou 3 hraní tak se ukažte anebo aspoň držte palce ať to vyjde.
Tom a BLAF Tom


14.5.2014
Tak a tři akcičky máme za sebou.
Na Hutníka jsme byli od 13.30 až do 20.30 a z toho si zahráli ve výsledku cca 2h. Kdo chce kam, pomozme mu tam. O tom by mohl vyprávět své i Roman Skamene, který mimo jiné taky učinkoval na pivní scéně, ale zas toho moc nenamluvil. Z kapel se mi moc líbil Wohnout. Opravdu profíci. Smekám. Turbo mě moc nenadchlo. A Železný Zekon měl taky velice působivé a vtipné show. Bohužel, celé odpoledne lilo jak z konve a byla zima. Svým způsobem jsme rádi, že jsme ve zdraví přežili.
U vatry na Groničku v Košařiskách jsme si zahráli po Liberda Gangu. Škoda, že nehráli v úplné sestavě. Trošku to bylo poznat. Nebyli úplně přesvědčiví. Nám zase začalo do hraní chcát. To asi abychom nevyšli ze cviku. Ale zábava se rozjela dobře a dokonce jsme poslední rundu museli něco málo nastavit.
A do třetice výlet do Zakopanego na firemní večírek jedné "tutejszi" firmy. Na to, že jsme měli po cestě mezi sebou ostřejší výměnu názoru (což do kapel dlouhodobě fungujících neodmyslitelně patří), byl večer tak podařený, že jsme sami navrhli jednu rundu navíc a pak kytarista Honza ještě bavil pracanty a manažery s rodinnými příslušníky něco přes půlnoc.
A pozítří hurá na ZLOT!!!
Další pokračování aktualit příště.
Tom


28.4.2014
Hračky naorganizované svépomoci nám končí a startuje nám pro letošek éra hraní, které na nás padá a čemuž jsme moc rádi.
V dubnu jsme hráli dvakrát a pokaždé to bylo hraní hotelové. Škoda, že v Hotelu Kempa v Bukovci bylo dost málo lidiček. Zato atmosféra byla taková komornější až rodinná. Moc příjemné prostředí. No prostě rádi se tam zas někdy vrátíme.
Hotel Grůň v Mostech opět nezklamal. Bylo skoro narváno a atmosféra na jedničku. Hráli jsme tam už po třetí a pokaždé to bylo nějak výjimečně dobré. Hosté se nám moc líbili. Vodopád z Brezna je čím dál vyzralejší. Taky jsou jako kapela od nás o 2 roky starší a zkušenější. No co dodat? Už se těšíme na hraní májové. Jak říkají teenageři:
To bude husté!!!
Tom


24.3.2014
Na sv. Tomáše jsme hráli U Mánesa v Dolní Lomné. To byla smršť pulek hned od samého začátku. Ještě že nás tam nezvučil Lecho, protože by tu akci označil za velice neprofesionální. První rundu jsme zvládli velice dobře. Dokonce jsem na mikrofón prohlásil, že lepší už to nemůže být. Na narozky stavěl jak Honza, tak Robert a ještě jeden oslavenec z obecenstva a příležitostní fanoušci a já jsem při Hyje na Turka už nebyl schopný artikulovat. Průser jak cyp. Ještě že to zachránil Honza se svým tradicionálním repertoárem. Na třetí rundu jsem se už ale zmobilizoval. Takhle nějak to bylo, jedlo se, mluvilo, pilo (Karel Plíhal). No co, bylo toho Tomáše.
V Ameryce jsme hráli na svatbě kamaráda Petra a jeho Terezky z Karpyntnej. Za Jana zaskakoval na bicí Luboš a taky bylo hodně srandy. Bylo tam nějaké ale, ale co s tím naděláme, že? Jak figuruje ale v naších vzkazech, spokojenost byla oboustranná.
Opravdu ale naše nejzodpovědnější a letos nejvíc dodávající energie jak nám, tak posluchačům, bylo hraní v těšínské Pizzerii Verdi. Vskutku fakt moc dobré. V tom duchu je třeba pokračovat. Už se těšíme na duben. Sledujte náš web a facebook, ať jsme v kontaktu čím jak nejvíc. Tom


10.2.2014
Zdravím všechny příznivce Blafu a zimy.
Koledování U Pašíka dopadlo jakž takž. Trochu jsem měl opravdu v úmyslu tam zazpívat čím jak nejvíc koled, ale pak jsem z toho zrezignoval na zimní písně. Ty se nakonec přetavily do přehravání odrhovaček, což bylo částečně zapříčiněno omluvenou absenci kmenového basáka a výpomoci basáka z Drnkalistů. Ale dobrého papu a tutu bylo hojně a myslím, že bylo ve výsledku moc dobře.
V jablunkovském domově sv. Alžběty jsme letos zahráli pro změnu krátký koncertík. Tam jsme dali hodně průchod emocím. Mám takové dvě písničky, které jsou moc osobní a ty mi daly tak emočně zabrat, že jsem je málem nedozpíval. Ale veselo bylo taky. Jedna z řádových sestřiček to zkomentovala:
Było to piekne. Aj my se zapłakały, aj zaśmioły a aj zaśpiywały.
Tomu já osobně říkám "nejkrásnější honoráře".
Hraní U Jakubka na Mostach předčilo naše očekavání. Atmosféra snad ještě lepší, než v létě a z toho také vyvozená pozvánka na letní řezbářský plenér. Teď nám nezbývá než zkoušet a těšit se na avizovaný koncert U Mánesa v Dolní Lomné.
Hodně sněhu lyžařům a bílou stopu běžkařům přeje Tom a BLAF!!!
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2023

12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec
20.5. Gastrofestival - Dolní Marklovice
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov
2.6. Mosty – Dětský den
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
10.6. Padesátka v Těšíně
17.6. Den obce Bocanovice
30.6. Bluegrass Theatre - Metylovice
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark - Jablunkov Park A. Szpyrce
22.7. Festyn - Filipka
29.7. Slavnosti na hřišti - Milíkov
24.8. Domov Sosna – Třinec
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel
9.9. Soukromá oslava - Bukovec
15.9. Setkání jubilantů – ND Doubrava
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce(18)
7.10. Festival na Gírové(16)
14.10. Jesenné slavnosti býka – Čierne(18)
16.12. Firemní akce -Mosty Grůň(17)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 26
celkem - 1442

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek