HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
Hutnk - M koncert BLAFu 25.10.2013
Blaf jedzie dali
JABLUNKOV
Kdyby si kapela Blaf chtěla zahrát koncertní šňůru, domů by se vrátila za dva a tři čtvrtě roku. Tak dlouho by jim totiž trvalo odehrání koncertů, které mají za sebou. Oslavy toho tisícího se konaly v pátek v Domě PZKO v Jablunkově.
IZABELA KRAUS-ŻUROVÁ
Blaf je nevšední hudební formací. Již celých 28 let zpívá country pouze „po naszymu“. Vesměs lyrické, a přitom vtipné texty si našly hodně příznivců. Třeba Cug do werku (kierymu na ceste kiwie tam smrek, tam buk) se již stal příslovečným evergreenem.
A takových písniček má kapela na kontě hodně. Tisící koncert byl tak tou nejlepší příležitostí, aby zazněly všechny. Skupina však také sáhla po písničkách, které už delší dobu nehrála (což vůbec nebylo na škodu) a tak jubilejní koncert se stal průřezem „blafacké“ tvorby.
Protože Blaf zní živě o hodně lépe nežli na deskách, a také proto, že bez zábavných průpovídek mezi písničkami se málokdy koncert obejde, všichni, kteří se v pátek do sálu narvali (vyprodáno bylo dva dny předem), se bavili výtečně. Včetně hostů, které si skupina pozvala.
„Chcymy to oslawić ze wszeckimi, kierzi tu prziszli,“ pronesl na začátku jubilejního koncertu kapelník Tomáš Tomanek, který s Blafem hraje od začátku existence kapely. Jeho přání se splnilo. Slavili všichni, jak na scéně, tak i pod ní.
Tisící koncert byl také skvělou příležitostí ke krátkému rozhovoru s Tomášem Tomankem, který jsme vedli samozřejmě po naszymu.

Co je w tym graniu takigo fajnego, że żeście uż zagrali tysiónc koncertów?
Tak to je isto tyn styl żywota, że to człowieka fórt bawi, cho-ciaż kiela razy uż rozmyśloł, żeby z tym sieknył. Gdyby my mieli przestać grać, tak to by uż było fakt źle.
Kiela ludzi w Blafie przez tych 28 roków grało?
Mómy to zrachowane, szternost.
Jaki mocie plany?
Ty, że bedymy hwiezdy, tak to uż nimiómy z patnost roków. Tak że plany sóm od deski ku desce, od koncertu ku koncertu. Sóm my radzi za każdy koncert, i za każdóm pieśniczke, kiero wzniknie.
Kiedy żeście se w kapeli podziwali na siebie i prawili: sóm my fakt dobrzi.
My uż to o siebie wiymy 28 roków, ale gwiezdny szoł biznys to fórt nie widzi.
Blaf si tisícího koncertu užíval.


23.102013
25.10. M koncert BLAFu v PZKO Jablunkov
Tímto oznamujeme, že je totálně vyprodáno!!!
A taky, že rezervačky nebudou. Postaráme se, aby "seděli" všichni, ale ještě nevíme, zda to bude u stolu, nebo v řadách.
Každopádně se na Vás už mooc těšíme.
BLAF


1.10.2013
Oslavu mých L narozenin jsem zařadil do naší webové kalkulačky a to z jednoduchého důvodu, že mi na ní hráli jak kluci z kapely, tak jsem si zazpíval s nimi i já. Doufám, že se to líbilo všem zúčastněným aspoň tak jak mě.
Na Slezských byla celkem slabá účast. Než jsme začali hrát, tak tam bylo téměř prázdno. Pak se to začalo zaplňovat a řekl bych, že do té 23.00 se na nás křepčilo i v dešti.
Týden na to jsme měli 2 hraní bez Jana. Firemní večírek na Fojtství v Oldřichovicích s výtečným rautem.
V sobotu jsme pak zavírali léto v Bystřici n/o. Medardonlineová předpověď, že nebude pršet od 12.00 vyšla na 100%, a tak se lidiček nasbíralo skoro tolik, jak kdyby bylo slunečno.
A závěrečná zářijová akce byly opět narozeniny. Bylo to v Hnojníku a hráli jsme normálně v nějaké výrobní hale a přesto bylo moc fajn.
Teď se zabýváme organizaci tisícího koncertu a všechny Vás moc zveme. (viz homepage). Tom


5.9.2013
Od poslední aktuality se mi v životě něco málo změnilo. Na zeměkouli jsem se dostal na sever tak severně, jak nikdy předtím (až na úroveň Aljašky), přehoupl jsem se do druhé poloviny stovky a viděl jsem Lenina.
A teď ke koncertům za srpen.
TJ Nebory slavily jubileum. Všimněte si, že jsou jenom o necelý měsíc starší než já. Hrálo se nám dobře a po nás hrálo STS.
Po STS jsme zase pro změnu hráli na Pivních slavnostech ve Vendryni my. Jelikož už byla tma a partyja byla na muziku nadržená, tak už začínalo pivní publikum pozitivně vřít. Po nás hrály Legendy...
Výborná tečka na konec prázdnin byly dožínky v Třanovicích.
Málem bych zapomněl na koncert před pivovarem Radegast v Nošovicích. Více se můžete o něm dočíst ve vzkazech ze dne 11. a 12.8. Nám se hrálo dobře, ale bylo nějaké ale...
Dodatečně se ještě jednou všem omlouváme za na poslední chvíli zrušené koncerty jak 2x na Ostrém z důvodů počasí, tak na Girové, kterou jsme zrušili po dohodě s chatařem doslova za pět minut dvanáct. Doufejme, že těch storno případu do budoucna ubude, ale letos to s náma už vydrbalo celkém 5x a věřte, že z toho sami nemáme radost.
Těšíme se už na vás na Slezské dny. Tam hrajeme, i kdyby sněžilo :-) Tom


29.7.2013
Moc se o Pomezí rozepisovat nebudu, ale určitě je to pro nás tradiční svátek. Možná ale už by bylo dobře si po čase zahrát v lepším čase, než na začátku. Moc se mi líbila polská kapela GG Aqustic a jejich bluegrassové až jazzové pojetí známých i neznámých skladeb a písní. Willie Jones Band mě taky nadchnul a přesvědčil, že dobře zahrané americké country je pořád dobré, i když je Američan pouze lead vocal a ostatní muzikanti jsou z SK. Dávku veselé nostalgie do mě vneslo duo Jahelka - Paleček. Celkem mě zklamali Cigánski Diabli. Bylo vidět, že nehrajou na plný plyn a pak jsem v kuloárech zaslechl, proč asi. Od Taxmenu jsem také čekal, že budou autentičtější, ale mám pocit, že je trochu sežrala komerce, o čemž svědčí i jejich angažmá na Šlágru. Claymor jsem už neřešil, protože jsme byli se spřízněnými muzikanty v družném rozhovoru až pulkovaní, ale pamatuju si, že to bylo něco o dudách a velkém šou.
V příštím víkendu následovaly dvě soukromé akce. Narozeniny v Žihle a svatba v Neborach. Obě akce měly společné to, že se konaly na zahradě a moc dobře se hrálo. Akorát v Neborech to trošinku kazil déšť a nerudný soused oslavujících.
Hraní na Loučce. Šílená jízda do strmého kopce, až Robertovi začal hořet výfuk, který pak hasil kofolou. Společnost složená asi z poloviny Němců a poloviny našinců. Všecko rodáci, nebo potomci rodáků z Loučky. Moc příjemní lidé a hezké hostesky, které pečovaly o náš pitný a zažívací režim.
Na závěr Kamenitý. Léto s Blafem. Co je jedno léto s Blafem oproti 28 let zažitých s Bublem? Ale jo. Až na ten hyc to byla paráda. Kdybych měl ale vypít všechny pulky, co k nám připutovaly, tak bych to do konce koncertu nevydržel. Čí pulku jsem odmítnul, tak se mu omlouvám a Milanovi děkujeme za profi záskok. Přeju hezky zbytek léta. Tom a BLAF


2.7.2013
V červnu jsme měli celkem zajímavé a specifické čtyři koncertíky. Začalo to na jablunkovské faře. Hráli jsme venku na zahradě a repertoár jsme trošku cenzurovali. Například místo "baba co by mu dała" jsme zpívali "prała" a místo "porno obrozki" jsem zpíval "kozi obrozki". Za náma byla kaplička s Panenkou Marií a tak se mi zdálo, že se v ní občas do rytmu zavlnila. Doufám, že se naše písníčky líbily nejen jí, ale i jablunkovským kněžím i farníkům. Akorát nás párkrát postrašil až přerušil déšť. Super bylo pohoštění a to pro všechny zadara. Zabíjačkové dobroty a k tomu i čepované pivo. Smekám před farností a děkuji za pěkný večer a Milanovi za záskok.
Grani w Psińcu byla rodinná akce jednoho z členů naší kapely a protože nešlo o život, tak jsme si ji gastronomický maximálně užili. Taky jsme ale produkci v nejlepším utnuli, protože později by už mohlo být pozdě. Znáte to. Ne moře, ale oceány chlastu.
Fajer cup opět v Návsí. 2x handicap. Začínali jsme jako první a ke všemu začalo pršet až lít. To první jsme si ale vybrali dobrovolně. Je ale fakt, že jsme po dlouhé době hráli s bicíma a tak jsme si aspoň naostro ověřili, že nám to jde pořád stejně dobře.
Ovšem nejlepší akce byla jednoznačně Řezbářský plenér na Mostach U Jakuba. Taková vzájemná výměna pozitivní energie mezi kapelou a posluchači, to bylo něco. Fakt nám to dobilo baterky a proto se těšíme na další dobíjení a to už teď v sobotu na Pomezí. Začínáme v 15.00. Doražte!!! BLAF


20.6.2013
Dovolujeme si pozvat nejen naše příznivce na Fajer Cup 2013 do Návsí v sobotu 22.6. Naše country nerocková maličkost zahajuje rockový maratón v 15.00. Už se na Vás moc těšíme a děkujeme pořadatelům za pozvání. BLAF


14.6.2013
V sobotu (15.6.) hrajeme s BLAFem na jedné utajené soukromé akci na utajeném místě. Tímto Vás tam srdečně nezveme!!! Tom


28.5.2013
Koszarziska - Watra na Gróniczku. Hráli jsme na trošku nachýlené vlečce a po delší době ve čtyřech. Buble byl zatím s hojící se dlaní v řadách návštěvníků. Z dvou plánovaných rund jsme nakonec udělali tři a ani nás pořadatelé nemuseli moc přemlouvat. Až tak jsme se na to hraní těšili a užívali si ho. "Jano groł ganc fajnie na gitare", tak ho musím za to pochválit.
Jura, který s náma odehrál jednu dekádu, slavil svou dekádu významnou a pozval mimo Dr. Nkalisty :-) a Magdon i nás. Tak jsme se trošku i před Werkovou smetánkou chtěli předvést a totálně jsem to tam přehnal se svým hlasovým nasazením. Musím pochválit za ten večer i Bubleho, že přes problémy s rukou svoji pooperační premiéru zvládnul skqěle.
Na oslavě narozenin jubilanta Jasia z Hrádku mi došlo, že tam to se zpěvem ještě zvládnu, ale budu mít problém na Bierfestu U Švejka v Třinci. A taky že měl. Po druhé třetině mi hlas totálně odešel a to nejdřív do zoologické zahrady a pak do krajiny ticha. Náhradní program s Honzovým tradicionálním country repertoárem byl na BLAF nadrženými fanoušky totálně neakceptován až zavržen a tak nás zachránila spasná myšlenka a to opakovat písničky typu Cug do Werku, Koszarziska, Isidora atd., jejíž texty si Robert s Honzou vybavovali pomocí paměti a odezírání z mých rtů. Chválabohu, dobojovali jsme, ale tak těžko nám už dlouho na bojišti nebylo. Taky proto, že chyběl Jano pro nemoc a Bubleho po dvou dnech hraní přestávala poslouchat unavená ruka.
Ale bude líp. A taky že bylo. Na Country sešlosti v Třinci jsme už hráli jak za mlada a w Domě narodowym w Cieszynie, jako předskokani Amatorskigo Teatru MK PZKO z Milikowa jsme sklidili obrovský úspěch.
Ale řeknu Vám, tu jejich hru Rocznica..., tu jsem viděl den poté na vlastní oči celou v Jablunkově a řval jsem u ní smíchy od začátku do konce. Vřele doporučuji.
Tom


3.5.2013
Pořád ještě ve trojku jsme si zahráli na parádních narozeninách v Těšíně v hospodě U Mámy. Teda dokonce jsme si dvě rundy střihli venku pod altánkem. První open air scéna po dlouhé zimě. Už se těšíme na hraní na Košařiskách u watry na Gróniczku. Blýská se na lepší časy, protože už možná budeme čtyři. Sice nebudou to bicí, ale dvě kytary, basa a housle už nadělají muziky o něco víc.
Tak, a teď jedna negativní zkušenost. Text jsem zkopíroval z facebooku, kde jsem jej včera začal šířit:
SYSEL - Občanské sdružení občanů bojujících za lepší život...
IČO: 22605657
Karviná - 1, Fryštátská 2060/55a, 73301
tel: +420602964140
David Wojtyga
Přátelé,
pokud Vás někdy osloví výše uvedené sdružení a hlavně týpek David Wojtyga pro nějakou spolupráci, dejte na mou radu a nenaleťte. 30.4.2012 jsme měli hrát s třemi hudebními tělesy na jejich akci proti poddolování Karviné. Nejenom, že jsme nehráli, protože nebylo totálně nic zajištěno včetně elektřiny, ale ani jsme nedostali na benzín. Po 28 létech působení BLAFu a s přihlédnutím k blížícímu se tisicímu koncertu, se nám něco podobného stalo podruhé, což je ale nakonec celkem pěkné skóre. Takže bacha na ně!!!
tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice
15.6. Český Těšín - soukr. oslava
28.6. Těšínská přehrada(17)
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(17)
26.7. Muzeum - Český Těšín
2.8. Návsí - letní kino(17)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
16.8. Soukromá oslava - PZKO Mosty(19)
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8. Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Hnojník dílny(17)
5-18.10 Nahráváme v Southock Recording
15.10. Parník - Ostrava
19.10. PZKO Marklowice

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 13

celkem - 1464

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek