HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
16.4.2018

U Pašíka na Jam Sessionu jsme si počátkem března zahráli ještě pořád v sestavě bez Honzy. Zopakovali jsme si tam různé méně hrané špeky i ty hranější, jenom škoda, že tam bylo malé zastoupení fanoušků. Ale zas zbylo víc jídla. Pak jsme už do konce měsíce absolvovali nějaké dvě zkoušky a pilovali na Parník.
Malá Ostrava. Původně trojkoncert, ve finále čtyřkoncert. Milan Kaplan pojal tento ročník jako regionální muzicírování a stálo to za to. Milan zajímavě vyprávěl, proslulý bloger Větva Ladík bavil svými tuze veselými příspěvky, Mendoš zpíval přesvědčivě dobře ostravsky. My jsme se líbili (alespoň podle reakce posluchačů) a všem včetně nás se líbila Tabásková Partyja ze Vsetína a Slniečko z Piešťan. Taky jsme si vzpomněli, že jsme za těch necelých 33 let hráli v Parníku potřetí a pokaždé v zajímavé společnosti. Jednou to byl Honza Nedvěd a jednou Radůza. Český rozhlas Ostrava tam dorazil s nahrávacím vozem a snímal z koncertu přímý přenos do záznamu. Takže to možná i uslyšíme v rádiu. Když budu vědět kdy, tak hodím info.
tom3.2.2018

A leden máme za sebou. Volba prezidenta dopadla díky polovině národa předvídaně blbě. Co se dá dělat? Prostě nějak bude, ale chtělo to změnu…
Hned po novém roce jsem navštívil seniory jak v Alžbětinkách, tak v Nýdku a zazpíval jim koledy, jenom tak s kytarou a taky nějaké zimní písničky od Blafu.
V Kostkově jsme se sešli asi třikrát. Dvakrát na zkoušce a jednou na Zimním večeru s Blafem. Bylo příjemně. Kolda dělá v zaskakování na kytaru pokroky. Honza by už měl být sice v březnu zpátky, ale pro jistotu zůstaneme v posile, protože člověk nikdy neví. Tím pádem se bude líp řešit i absence každého z nás. Buble už je taky veselejší, takže tady to má celkem pozitivní směr.
Online Volby 2018 v Parku A. Szpyrce dopadly, jak dopadly. Hrálo se nám dobře, ale bohužel v duchu: Poraženým čest.
Ale co? Vzhůru dolů. Není všemu konec!!!
Tom20.12.2017

Do Otrokovické Besedy jsme jeli z původně plánovaných čtyř muzikantů jenom tři. Honza už slouží svému zdraví a Buble se omluvil, že by to po těch návštěvách u doktora, které absolvuje, nedal. Zahráli jsme tam čtyři blafovské zimní písničky a čtyři polské tradiční koledy. Postavili jsme to hlavně na trojhlasech. Housle, kytara a basa nám k těm koledám postačily.
Pizzerie Verdi v Českém Těšíně byla pro nás také zkouška ohněm. Tam jsme už ale byli posílení o Koldu, který svým způsobem pomáhal zachraňovat situaci. Pařba to ale byla velká. Přídavky opravdu až půlhodinku.
Na soukromé oslavě v Kostkově jsme hráli opět jenom ve trojku a to více notorický známé odrhovačky, než Blafy. Skoro polovina osazenstva měla něco společného ze Skotskem, tak jsme si i na toto téma popovídali. Moc vděčné obecenstvo to bylo a těžce se odcházelo. Vánoční jarmark na rynku v Jablu. Jano šel konečně zpátky po dlouhé době za bicí, Kolda hrál sólo kytaru, Buble to tentokrát chválabohu zvládnul a Robert to celé na basu potvrdil a já odezpíval a nechal dojít baterku od houslové krabičky.
Přejeme Vám všem hezké Vánoce a hodně štěstí a zdraví do Nového roku.20.11.2017

Oslavu padesátin v PZKO v Jablunkově jsme odehráli v posílené sestavě o hostujícího Koldu. Dostalo se nám nečekaně pozitivního přijetí zúčastněných a celé tři rundy se rovnaly jedné velké pařbě.
Ve stejně posílené setavě jsme si zahráli po stále se zlepšujícím Magdonu na Country huse v třinecké Glejtovně. Huby jsme si tam umastili jak se patří, za což děkujeme celému týmu Country Clubu pod vedením Pašíka.
Bohužel, na Farmařských trzích v Karviné jsme hráli jenom ve třech a to opět musel Jano přestoupit z bicích na kytaru. Zachraňovali jsme pracující a nemocné z naší kapely. Proto ta havarijně nouzová sestava. Vypadá to, že se budeme teď nějakou dobu muset s personální krizí poprat, ale některé věci se začaly ubírat správným směrem, čemuž jsme hrozně rádi. Marodům přejeme hodně zdraví a silnou vůli. Oběma držíme palce, ať to dopadne čím jak nejlíp.
tom23.10.2017

Podzim už konečně vypadá tak, jak má a já se tady snažím stručně shrnout naši říjnovou činnost, která se z poloviny konala v duchu hraní seniorům. Ne, nebojte se, neinklinujeme ke Šlágru, ale prostě když je možnost udělat lidičkám ve věku našich rodičů radost, tak proč ne? V Hnojníku U Zajíce, jsme po první rundě pochopili, že bez lidovek to nepůjde. A tak jsme je potom úspěšně prostřídali s našim repertoárem a zafungovalo to.
Jarmark v Dolní Lomné. Trošku jsme se báli, žo po našem „předskokanu“ Janku Ledeckém to budeme mít velice těžké, ale zůstalo Vás tam hodně a tímto moc děkujeme všem fanouškům za podporu. Hlavně nás potěšilo, když nám před pódiem házeli „lajky“ i muzikanti zmíněného Janka.
PZKO Trzycież pozvalo na svoji oslavu Śląskie Bajery z PL a oni nás tam pro zpestření pozvali jako speciální hosty. Tak jsme celkem ve zmenšené komorní sestavě odehráli minikoncert a vypadalo to, že jsme se líbili.
Tradičně hraju buď s někým z kapely, anebo sám na zahradních slavnostech pro klienty v jablunkovských Alžbětinkách. Tentokrát to bylo opékání párků. Blafovské písničky už tam zkušeně prostřídávám s lidovou tvorbou polskou a českomoravskoslovenskou a je tam vždycky moc dobře.
Pro změnu se nám ale dobře nehrálo s Honzou v Senior parku v Rychvaldě. Sice jsem byl moc rád, že už mu den předtím shodili sádru a hned byl schopný odehrát cca 4 hodiny, ale ty byly pro nás velice těžké. Hold, nejsou senioři jako senioři. Anebo žeby byli na Góralii jiní? Prostě, nová zkušenost…
Konečně jsme se dočkali otevření obchvatu Třince a jsme velice vděční za to, že jsme si mohli zahrát jako první u jeho oficiálního otevření. Byla to pro nás opravdu pocta. A být za 20 minut z Jablunkova ve Werku už opravdu není science fiction :)
Tom a BLAF29.9.2017

Momentálně zápasíme s personální krizí. Jano přešel z bicích na kytaru, další kytaru hraje Kolda zapůjčený z Vrtáků a Honza přiklepává rytmus jednou rukou na hajtku a v duchu si prozpěvuje počátek české hymny...
Na Olympiádě partnerských obcí ve Vendryni jsme to odehráli s odřenýma ušima. Počasí vyšlo ganz genau dle předpovědi, takže nespadla ani kapka. S decibelama naší malé aparatury to taky bylo na hraně, ale vyšlo to.
Další sobotu jsme odehráli v americké personální sestavě dve akcičky. Jednu firemní na Ostrém, kde se velice rádi vracíme a moc si vážíme pozvání pořadatelů akce. Letos jsme už tam hráli podruhé. Kde jsou ale ty časy, jak jsme hrávali na horách častěji, než dole?
Navečer jsme měli také moc podařený koncert v Petrovicích u Karviné. Opět perfektní zázemí a reakce účastníků Jablkobraní.
V neděli jsme ve stejné sestavě s limitovaným repertoárem odehráli Loučení s létem v Bystřici, kde nás stejně dobře jak v Petrovicích nazvučil časem prověřený Leszek a taky moc děkujeme pořadatelům za už několikateré pozvání.
Jelikož Jano si dovoluje a Kolda pracuje občas celkem daleko, tak jsme zahráli pro Domov seniorů v Nýdku jenom sami dva s Bublem. Snažili jsme se vložit do toho koncertíku srdíčko a proto jsme dali více lidoveček, než Blafu. Doufáme, že se všechno všem líbilo. tom a BLAF23.8.17

   Nějak se nedaří. Normálně jsme vždycky v srpnu měli žně a letos jsme hráli jenom jednou. Bylo to na Gorolskim Święcie v Jablunkově a byla to pro nás čest. Na to, že jsme jablunkovská kapela, tak jsme si za těch 32 let na Gorola zahráli teprve počtvrté. Nezaměňujte prosím Gorolski Święto s Gorolským světem, jak to udělal nevědomě jeden z pozvaných ministrů.
   Dalším nezdarem tohoto měsíce bylo zrušené hraní v Chicagu, kam jsme měli letět v září a skoro rok jsme se na to připravovali. Zkusím parafrázovat Felixe Holzmanna:
      Jo Chicago, tam by jsme si zase chtěli jednou zahrát.
      A vy jste už tam hráli?
      Ne, ale už jsme si tam chtěli jednou zahrát...
Měl to být ples pro krajany a připravovali jsme na něj široký repertoár a zacvičovali kytarovou posilu, která se nám v budoucích dvou měsících bude velice hodit, jelikož si náš kytarista Honza zlomil pravou ruku a zítra bude dokonce operovaný. Tak mu přejeme, ať to dobře dopadne.
   Svým způsobem musím uznat, že všechno zlé je i k něčemu dobré. Prostě ta pomyslná rovnováha tady existuje. Užívejte prázdnin a dovolených a v září se na Vás těšíme. Tam už budeme mít čtyři koncerty.
tom a BLAF31.7.17

     Na Cyrila a Metoděje jsme hráli na dvou poutích. Normálně už jako téměř Bohoslovecká kapela :). V Ostravici jsme hráli na pouti Církve československé husitské a tam se seznámili s jablunkovským rodákem a biskupem Rudolfem Goebelem. Vždycky mám radost, když někde potkám významnou osobnost z našeho rodného města. Husitské obecenstvo bylo velice vstřícně naladěno a tudíž jsme se vůbec nemuseli obávat nějaké opakované bitvy Na Bílé hoře.
     Na Hrčavé už to bylo hustší, ale dobré. Trošku nám byly podsunovány zásahy do repertoáru v duchu: zahrajtě daaké slovenské, tak jsme tam dvě frnkli a pravděpodobně obstáli a možná budeme i jednou odměněni.
     Festival Na Pomezí. Začínali jsme v sobotu a schytali déšť, který obrazně přehlušil potlesk. V pátek to tam ale bylo díky počasí daleko dramatičtější. Hrálo se i bez elektřiny. Atmosféru to ale tu drsně trampskou mělo o to víc.
     Olimpiada wiosek zaprzyjaźnionych w Skoczowie. Na tu jsme se přesouvali hned po odehraní Na Pomezí v ohromné průtrži mračen. Pak se to ale jakžtakž umoudřilo a odehráli jsme sice se skluzem, ale v suchu.
Beerfest Nýdek. Opět jsme zahajovali a byl super zvuk.
Na Lodičkách karwiniocy opět pařili jak urvaní z řetězu. Ješte že jsem tam měl auto.
Před zaplněným náměstím jsme měli zase možnost zahrát si perfektně nazvučení na jablunkovském jarmarku.
     Závěr července byl pro Blaf opět na Pivním festivalu, tentokrát v Brušperku. Byli jsme posílení o Koldu na elektriku a kéž by nám to tak jak tam šlapalo pořád a pořád.
Hezké prázdniny přeje BLAF3.7.07

   Tak to zas byla jednou BLAFMÁNIE. Čtyřikrát v jednom víkendu. Začalo se v sobotu dopoledne na farmářských slavnostech v Koňákově. Pódium a zvuk jak ve Woodstocku a hráli jsme do zelené louky. Počasí udělalo svoje. Na Festynie w Gnojniku to zas ale bylo moc povedené. Byli jsme tam evidentně očekávaní. Atmosféra byla neuvěřitelně spontánní. U Pašíka na Country sešlosti to zas trošku spadlo, protože jsme začínali kolem 23.00 a lidiček už tam bylo poskrovnu.
   V neděli jsme hráli ve farní zahradě v Jablunkově. Je to moc hezké od našeho faráře Janusza Kiwaka, že pořádá pro místní farníky takovou pohodovou zahradní slavnost. Bylo celkem plno. Nechyběly tam ani svérázné jablunkovské postavičky, takže bylo místama i hodně veselo.
   Hraní v Kostkově v Penziónu. No jak to napsat? Nám se hrálo dobře, protože jsme se celkem příjemně uvolňovali u stánku na levnou krásu… Ale opět velice slabá účast. Možná slabší propagace, možná pro změnu moc hezké počasí. Kdo ví? Však zas nějak bude. Jenom se „nefatygovat“.
Tom5.6.2017

   Začali jsme Hutníkem. Koncertovalo se v betonovém prostředí před Werk arénou. Hráli jsme dost dobře, protože nás zvučil náš kmenový zvukař Leszek a lidičky taky postávali a pozpěvovali si s námi.
   Jubileusz PZKO w Trzanowicach. Tak ten se moc vydařil. Partyja na nás pařila o život a dostalo se nám pár přídavků a pěkného poděkování.
   Že půjde zorganizovat svatbu na tak nedostupném místě, jako je Muřínkový vrch, jsem nevěřil do poslední chvíle. Asi proto jsem Tomáš. A výsledek? Sice doprava přes Slovensko, ale nápad úžasný, počasí nádherné a svatebčané originální. Šaty od bláta, tančící hosté v gumácích. Neopakovatelný zážitek.
   Jarmark v Košařiskách. Nehrálo se nám nejlíp, bo nic moc zvuk a ještě ke všemu jsme byli bez rytmiky. Zato otevírání studánek na Chatě Ostrý, to se moc povedlo. Opět zvučil Leszek a taky jsme byli posílení o Koldu, kterého teď částečně vtahujeme do záložní činnosti na kytaru.
   Zkoušíme teď o život, protože se k nám pomalu přibližuje celkem adrenalínová akce a kdo je připraven, není překvapen.
   K smutným událostem května bohužel patří, že jsme se rozloučili s Rafałem, dobrým člověkem a kamarádem z Jablunkova, který nám mimo jiné ilustroval buklety na alba Pop-Jewki, Jadymy dali a Rok. Moc mu za to tam nahoru s bolestí v sdci a láskou děkujeme.
tom

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
21.2. Domov Sosna(15:30)T
15.3. Hospůdka na konečné - Řeka
5.4. Kass - Český Těšín
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov(18)
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty(17)
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí(17)
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice(19)
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(?)
26.7. Muzeum - Český Těšín(?)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
11.8. Bluegrass Theatre - Metylovice(?)
24.8.Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno
19.10. PZKO Marklowice(?)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 1

celkem - 1452

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek