HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
1.8.2016

   Tam v Karviné Na Lodičkách se vždycky hraje neskutečně dobře. Parádní atmosféru umí vytvořit ti naši Karwiniocy. Moc díky za ní.
   Na Pomezí se mi nejvíc líbili Janko Kulich a jeho Kolegium, pak jako vždycky dobrý Vlasta Redl a bomboví byli Funny Felloows. Žalman je na mě moc romantický a smutný a bluegrassové kapely mi připadají, jak kdyby hrály podle nějaké dané šablony. Ale bacha, to mluvím za sebe, ne za ostatní z Blafu.
   Soukromá párty na Piosecznej. Zapařili jsme tam dvě rundy a po nás nastoupil zmrtvýchvstalý rockový Frontier. Neskutečný zážitek pro všechny jejich příznivce i zúčastněné.
   Na minigolfu v Třinci jsme si zahráli se zaskakujicím na basu Milanem a v pohodě jsme uhráli celé 4h. Pravda, sem tam jsme zaexperimentovali a tak přišli na to, že experimenrty patří do laboratoře, maximálně zkušebny :-).
   Pak byla dovolená a po ní Ligotský Jarmark. Už asi letos potřetí nebo počtvrté jsme se setlkali na střídačce s Legendama a podruhé se Šajtarem. Ale jo, vždycky se rádi vidíme. Takže uživejte dále léta. Tom a BLAF28.6.2016

   A máme tady léto. Hned 1.6. jsme zahráli s Honzou na vaječině v klášteře Alžbětinek a jen tak tak jsme se po hodinovém střídání s veselým programem sestřiček stačili před slejvákem a kroupama schovat do altánku. Stejně jsme zmokli do poslední nitky při přesunu s aparátem do auta. Ale hlavně že se v suchu stačili přesunout všichni mobilní i nemobilní klienti senioři.
   Super akce byla v Pivovaru U Koníčka. Zahrál si tam s námi jako druhý kytarista Kolda z Vrtáků a šlo mu to moc dobře. Takže do budoucna s ním můžeme počítat na záskoky.
   V Neborech jsme zahráli U Sojky na hezkém životním jubileu významného regionálního podnikatele a taky jsme poklábosili s DJ Jasiem. Dny guláše a piva na Javorovém proběhly za hezkého bezvětrného počasí a v paradní výškové atmosféře. Pak jsme zajeli s Honzou a Bublem brnknout na jednu soukromou akci do Návsí.
   Country sešlost U Pašíka byla pro mě významná tím, že jsem byl poctěn rolí kmotra na CD skupiny Magdon. Taky se nám tam velice líbila pražská bluesrocková skupina Vycpaná Dáša, s kterou jsme navázali kontakt ohledně možné spolupráce.
   Scuk na rynku v Jablunkově proběhl v klidu. My jsme si s Bublem zahráli pouze ve dvojku a byla to celkem sranda. Moc pěkným zpestřením byly vstupy mého učitele na housle Leona Ježowicze s klasikou a pěknými historkami ze života hudebních skladatelů.
   Obecní slavnost v Hati byla pro nás moc příjemným zakončením našich červnových aktivit. Trošku jsme nechápali, že se tam mluví ponaszimu, ale vzhledem k položení obce u hranic s PL se není čemu divit.
Tak se mějte hezky a nepřehánějte to se slunkem.
tom30.5.2016

   Dnes jde Honza do studia udělat úplně poslední zvukové úpravy a pak předaváme hotový master našemu vydavateli. Uvidíme, jak to bude s časem, ale čeká nás dotažení výtvarné stránky a taky výroba. Momentálně jsme si stanovili termín křtu na 17.9., kdy bude v Jablunkově za radnicí v Parku Antoniego Szpyrca probíhat Jabkový Den. Už jsme oslovili i jednoho kmotra a ještě máme v merku oslovit dva. Je se na co těšit.
   S Bublem a Honzou jsme si zapytlačili na narozeninách v Hrádku u Burého v pátek 13. a světe div se, dopadlo to dobře.
   Na Svátek Matek jsem zahrál se sestřičkou Andělkou seniorům v klášteře Alžbětinek. Já kytaru, ona housle. Repertoár jsme odvíjeli od polských a českých lidovek. Z plánovaných 40 minut jsme koncertovali přes hodinu a měli radost, že se to líbilo.
   Ve Vendryni jsme hráli na Májovce po fotbálku. Pak nás vystřídalo ACDC revival a nemělo chybu. Opravdu přesná copy. A kluci s tím jezdí po Japonsku, Thajsku atd. Náš revival si v budoucnu zajede tak maximálně do Komorní Lhotky.
   Letos bez jediného odkladu perfektně vyšlo otevíráni studánek na Ostrém. Super atmička. Škoda jen, že v blízkém okolí probíhaly další dvě akce, takže nebylo úplně narváno.
   Nezbývá, než Vám popřát hezké léto, na které se už spolu všichni moc těšíme.
tom2.5.2016

   Konečně jsme hned na apríla nastoupili do studia a začali tvrdě zaznamenávat, co jsme nazkoušeli a natvořili od dubna 2012. Zatím máme protočených něco přes 100 hodin a zrovna dnes to začínáme opravovat a míchat do přijatelné podoby. Sám se už na to těším a hlavně jsem zvědav.
   Výtvarník, grafik a fotograf Jirka Jurzykowski nás pozval zahrát na vernisáž, kde vystavoval se dvěma kolegy z oboru moc hezké piktoriální fotografie. Pozor, nepřehazujte T s K :-).
   Byla i hezká oslava narozenin ve Smilovicích. Oslavenec se projevil jako moc výjimečný pařmen, jehož taneční kreace s houslemi na zemi i nás nesmírně pobavily.
   Pak jsme ještě jeli zahrát a popřát Vrtákům k jejich 40. narozeninám na Střelnici v Českém Těšíně a tam poté poklábosili se starými známými až někde přes půlnoc.
   Před Královnou Ocel jsme měli dvě zkoušky s orchestrem Jirky Zabystrzana. Jednou to bylo v LŠU Třinec a pak generálka ve Werk Aréně. Potřetí jsme už jeli na ostro a řeknu Vám za všechny ostatní z BLAFu, že to byl neskutečný zážitek hrát s tak velkým bigbandem za zády. Opravdu za tuto zkušenost jsme moc vděčni.
   Na Hutníka jsme zahráli před Werk Arénou na parkovišti. Počátek trochu zaskřípal, protože nám sluníčko rozladilo nástroje, ale když se to rozjelo, tak se nám hrálo tak dobře, že se nám to ani nechtělo zastavovat. Už se moc těšíme na všechny koncerty, co jsou před námi a hlavně na Vás.
Ať žije celý máj!!!
tom30.3.2016

   Jaro máme tady. Na MDŽ jsme hráli ženám, maminkám, babičkám, sestřičkám a kuchařkám v Domově důchodců na Sosně.
   Taky jsme zazpívali ve středu před Velikonoci moji mamince na hřbitově. Svátky byly pro mě velice smutné...
   Ale život jde dál a ptáčkové zpívají i nad hřbitovy. Ještě zítra máme jednu zkoušku a pak jdeme do studia. Tak nám držte pěsti! Tom29.2.2016

   Počátkem února jsme si zajeli zahrát do Garage Clubu v Ostravě. Hrálo se dobře, protože jsme se střídali z kapelou Karavana z Opavy a countryovci začali hned od začátku tančit. Roberta na basu zaskakoval Milan a šlo mu to výtečně.
   Další hraní bylo ve znamení oslav a životních jubilejí. Vyjmenuju alespoň místa konání. Hotel Steel v Třinci, jablunkovské PZKO, Těrlicko a Mosty u Jablunkova. 2x60 a 2x50. Chtěl bych poděkovat touto cestou klukům z kapely, že mi to pomohli odehrát bez nároku na honorář.
   Také se nám podařilo udělat 3 zkoušky. Studio se blíží, tak musíme makat. A ještě přidám jedno důležité dnešní zjištění z mého soukromého života:
Hurrááá, ještě 3 x 29. únor a pak v dubnu jdu do důchodu :-)
tom29.1.2016

   Nový rok jsem začal koledama v konventu sester Alžbětinek v Jablunkově. Šel jsem do toho sám s kytarou a pomohla mi velice krásnou hrou na housle sestřička Andělka, která má za sebou mimo jiné i konzervatoř. Hráli jsme střídavě polské i české tradiční koledy a až u srdce hřálo, když se k nám klienti zpěvem přidávali.
   Do Domova seniorů v Nýdku jsme už jeli ve dvojku s Honzou. Uvedli jsme to asi tak, že je dobré z kraje roku udělat nějaké dobré skutky, abychom pak mohli do konce roku lumpačit. Zahráli jsme něco málo koled, pár lidovek a nějaké naše písničky se zimní tématikou. Plánovaný 40 minutový koncert jsme natáhli na hodinu a pak jsme se asi další hodinu loučili. Takže jsme se zřejmě líbili.
   V Kostkově, jak máme v pensiónu už druhým rokem možnost zkoušet, jsme zahráli takový Blafovský večer. Jen tak na komba a dokonce se nám to podařilo dobře ozvučit. Dobrá pařba to byla. Zkoušky probíhají a začínám mít pocit, že v tom máme čím dál tím větší chaos. Doufám, že se to nějak ustabilizuje a ve studiu nahrajeme to, co tam má být. Dokonce už pracujeme i na grafice. Vypadá to, že na obalu budou hezké obrázky s jablunkovskou tématikou. Pracovní název je OBROZKI.
Tak nám držte palce, ať to nezoráme.
Tom22.12.15

   Vánoce se blíží, rok 2015 pomalu končí a před námi už není do jeho posledního dne ani jedno hraní.
   V prosinci jsme poctivě zkoušeli a to jak na novou desku, tak vánoční písničky, které jsme si zahráli na adventním koncertíku pořádaným skupinkou nadšenců na pódijku před třineckou Trisií. Nastoupili jsme za pěveckým sborem Hutník a čekali, že po nás nastoupí pěvecký sbor Horizont. A tu nic. Může se tato poznámka jevit i jako účelná výzva pro jeden regionální plátek. Bez reklamního sboru se tak dobře novinky prodávat nebudou. Hutník to má obšlapnuté líp :-)
Ve třetí adventní sobotu jsem byl zahrát klientům-seniorům v jablunkovských Alžbětinkách nějaké písničky o zimě z blafovského repertoáru a taky polské a české lidovky. Je to radost, když člověk může udělat radost a podaří se mu ty lidičky zaujmout a dokonce i pobavit.
   Taky jsme si ještě měli příležitost ve zmenšené sestavě zahrát na hezkých narozeninách jedné sympatické sestřičky ze Sosny. Akce se konala u Zahrádkářů v Bystřici a vzájemná výměna energie byla úžasná.
   Kéžby v takovém duchu proběhly Vánoční svátky a celý další příští rok 2016. Přejeme Vám všem i nám všem při této příležitosti všechno nejlepší a hodně štěstíčka a hlavně zdravíčka.
Tom a BLAF30.11.2015

   Dnes máme konec listopadu. Vypadá to, že jsme tomu hraní moc nedali, ale přece jenom se nám nabídly dvě akcičky. Jedna z nich byla taková zaoceánská mikrosvatba. Občan z Piosku žijící v největším polském (údajně i českém) městě Chicago si zopakoval svatbu pro rodinu z Beskyd. Vzal si velice sympatickou Filipínku a všichni zúčastnění se nás ptali, jestli jsme už někdy v těch USA hráli.
   Samozřejmě že ne, ale už jsme tam jednou chtěli hrát a málem to vyšlo. Kdo ví? Možná že druhý pokus bude úspěšnější. Po svátcích o tom údajně začneme vyjednávat.
   Podařená akce byla Country husa v Třinci. Zahráli jsme v Glejtovně napůl s Magdonem. Bylo plno a dorazil dokonce i můj letní kapitán z Toulavého Husity Jindra. Tak jsme trošku povzpomínali na moje zelenáčské plavební zážitky z letošního Baltu.
   Taky jsme měli v listopadu 3 celkem úspěšné zkoušky a začínáme rozjíždět naplno organizaci plánování a výroby našeho sedmého alba. Repertoár už je hotový, jenom zkoušet a shánět prašule. Už se na to všichni moc těšíme. Jsme stále nohama na zemi a kromě snad ještě nějakého hraní na fesťácích a country bálech od roku 2016 ani moc neočekaváme.
   Do konce roku nám zbývají dvě akce. Jedna z nich je pro veřejnost a to 11.12. před Trisia v Třinci v rámci Adventních koncertů. Začínáme v 18.00 a už se na Vás moc těšíme. Tak přijďte..
Tom a BLAF3.11.2015

   Ještě dva týdny před trojkoncertem Śląskich Bajerów, Blafu a Bobana jsem si myslel, že tuto námi organizovanou akci zrušíme. Pak to ale chytlo lepší směr a vstupenky se začaly prodávat. Sice plánovaných 150 ks se neprodalo, ale stovka lidí přišla a musím akci zhodnotit jako velice vydařenou. Každý si tam našel to svoje a také každý z účinkujících tam měl své příznivce. I zázemí v PZKO fungovalo na jedničku. Takže díky moc všem zúčastněným.
   Chata Javorový. Hráli jsme bez bicích v husté mlze a poprvé jsme zažili, že nás zahříval zvukař (tentokrát Lukáš) domácím produktem ze švestek. Akorát adrenalinových turistů a příznivců jak našich, tak Companierosů po nás hrajicích přišlo nic moc. Večer jsme už i s Janem zahráli v kompletní sestavě jeho bráchovi na pěkných narozkách opět v jablunkovském PZKO (jaktóż nic, jakt óż dwa razy do miesiónca na stejnym miejscu).
Vzpomínkový koncert v Barrocku Třinec. Kapely hrály zadara, protože vzdávaly poctu svým kamaradům, kteří už tady nejsou, ale s každou kapelou měli nějaký vztah a hlavně to byli mladí kluci a muzikanti, když museli naše muzikantské vody opustit. Hráli Companieros, Blaf, RET, Bidon, Witch Hammer a STS. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl. Mě se moc líbili RET a jejich originální a nepřehlédnutelné zpěvačky. Fakt paráda. Také Kladiva na čarodějnice to měli velice namakané a to jenom ve třech. Bidon je prostě pořád dobrý Bidon a STS jsem už bohužel neslyšel, bo mě rvali kluci do taxíku.
   Jesiyń z Blafem w Mostach koło Cieszyna se konala podle naších propočtů s organizátory nejspíš počtvrté. Bylo vyprodáno a na všechny se tím pádem nedostalo. Možná jsme to trochu podcenili s aparaturou. Údajně byl problém se srozumitelností, tak jsme se rozhodli konečně investovat do mixážního pultíku. Přece jenom kde jsou ty časy, když jsme si mohli dovolit zvukaře s fullservisem? Ale to je už téma na jiné debaty. Tak se mějte hezky a napište nám občas i něco do vzkazů.
tom a BLAF.

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 |
KALENDÁŘ 2022

13.1. Domov Pohoda - Jablunkov
14.1. Blaf Jam Session U Bullawy - Jablunkov
12.2. Soukromá oslava – Bowling Jablunkov
19.2. Blaf Jam Session na Skalce
26.2. Balik Na Harcowie
5.3. Pomoc Ukrajině - Lodičky Karviná
12.3. Koncert pro Tjačiv - Jablunkov Mariánské náměstí
19.3. Soukromá oslava
2.4. Apryl - Vinárna U Kosa - Návsí
20.5. Wesele – Wisła Dwór Karola
21.5. Soukromá oslava - Hrádek U Burého
28.5. Soukromá oslava - Hrádek
2.6. Dolní Lomná – setkání starostů (uz.spol.)TH(19)
3.6. Firemní akce - Vendryně
11.6. Silesian Coutry & Bluegrass Festival - Dolní Lutyně
18.6. Festyn szkolny – Trzycież(18.30)
1.7. Festival Na Pomezí
3.7. Karviná - náměstí(17)
9.7. Bluegrass dokořán - Karviná Lodičky
10.7. Jarmark Jablunkov
16.7. Soukromá oslava(19)
23.7. Wiesieli - Polana Dolní Lomná
24.7. Festyn odpustowy – PZKO Karwina Raj(17.30)
30.7. Soukromá oslava - Písečná (ToRaKo)(17)
13.8. Hasiči - Guty(17)
20.8. Lomňanské vrcholy - Muzeum Dolní Lomná
16.9. Setkání jubilantů - ND Doubrava (ToRaKo)
25.9. Rozloučení s létem - Bystřice park(15)
28.9. Slavnostní otevření tělocvičny - Návsí
22.10. Impreza prywatna - Czeski Cieszyn - Mosty
19.11. Soukromá oslava - Český Těšín
17.12. 50tka - Pod Zvonkem - Horní Žukov

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 9

celkem - 1382

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek