HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
3.11.2015

   Ještě dva týdny před trojkoncertem Śląskich Bajerów, Blafu a Bobana jsem si myslel, že tuto námi organizovanou akci zrušíme. Pak to ale chytlo lepší směr a vstupenky se začaly prodávat. Sice plánovaných 150 ks se neprodalo, ale stovka lidí přišla a musím akci zhodnotit jako velice vydařenou. Každý si tam našel to svoje a také každý z účinkujících tam měl své příznivce. I zázemí v PZKO fungovalo na jedničku. Takže díky moc všem zúčastněným.
   Chata Javorový. Hráli jsme bez bicích v husté mlze a poprvé jsme zažili, že nás zahříval zvukař (tentokrát Lukáš) domácím produktem ze švestek. Akorát adrenalinových turistů a příznivců jak našich, tak Companierosů po nás hrajicích přišlo nic moc. Večer jsme už i s Janem zahráli v kompletní sestavě jeho bráchovi na pěkných narozkách opět v jablunkovském PZKO (jaktóż nic, jakt óż dwa razy do miesiónca na stejnym miejscu).
Vzpomínkový koncert v Barrocku Třinec. Kapely hrály zadara, protože vzdávaly poctu svým kamaradům, kteří už tady nejsou, ale s každou kapelou měli nějaký vztah a hlavně to byli mladí kluci a muzikanti, když museli naše muzikantské vody opustit. Hráli Companieros, Blaf, RET, Bidon, Witch Hammer a STS. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl. Mě se moc líbili RET a jejich originální a nepřehlédnutelné zpěvačky. Fakt paráda. Také Kladiva na čarodějnice to měli velice namakané a to jenom ve třech. Bidon je prostě pořád dobrý Bidon a STS jsem už bohužel neslyšel, bo mě rvali kluci do taxíku.
   Jesiyń z Blafem w Mostach koło Cieszyna se konala podle naších propočtů s organizátory nejspíš počtvrté. Bylo vyprodáno a na všechny se tím pádem nedostalo. Možná jsme to trochu podcenili s aparaturou. Údajně byl problém se srozumitelností, tak jsme se rozhodli konečně investovat do mixážního pultíku. Přece jenom kde jsou ty časy, když jsme si mohli dovolit zvukaře s fullservisem? Ale to je už téma na jiné debaty. Tak se mějte hezky a napište nám občas i něco do vzkazů.
tom a BLAF.1.10.15

   Tak a dotáhneme rekapitulaci září. V pivovaru a restauraci Ovečka v Karviné jsme začínali hrát za světla a skončili po tmě. A to jsme hráli necelou hodinku. Střídali jsme stále se zlepšující karvinský New Bridge. Konzumenti piva nás znali, chtěli po nás konkrétní písničky a zvukaři měli vše s nadhledem pod kontrolou. Pak jsme ve zmenšené setavě zapytlačili charitativně U Pašíka na oslavě narozenin. Možná škoda, že jsem řídil. Ale stejně jsem zhřešil. V počátečním období své vegetarianské diety jsem si dal plný talíř guláše - moc dobrý!
Mám celkem povedenou historku s policajtama v písničkách. Druhý čtvrtek v září jsem písničkařil sám s kytarou v domově pro seniory v Alžbětinkách. Když jsem zpíval refrén: "...a gdo nie posłóchnie, zawzre go na wdycki tutejszi policaj Franciszek Jachnicki", byl jsem upozorněn sestřičkou (jeptiškou), že za mnou u plotu fakt ten dotyčný pán stojí. Tak jsem mu vše vysvětlil a on to se smíchem akceptoval ve smyslu, že mu jako dělám reklamu.
   Když jsme hráli "...zaziajoł na całe usta Di-Giusta na śmiergusta" v Bystřici na rozloučení s létem, tak za mnou opět stál, tentokrát nepříjemný pán a domáhal se omluvy, že je taky bývalý policajt. Jmenuje Di-Giusta a domahá se omluvy za to, že ho v písničce urážím. Vysvětloval jsem mu, že je to o policajtovi z Jablunkova, s kterým jsme si to už vyříkali za komančů a vůbec s tím neměl problém, ale po tvrdém naléhání jsem se mu do mikrofónu omluvil. Toho ale lituji, protože nebylo proč. Takže z tohoto místa omluvu stahuju zpět. Jinak v Bystřici bylo taky moc dobře. I burčáček došel.
   S Honzou ve dvojku jsme si brnkli na chatě Skalka na narozeninách. Mlha byla tak hustá, že musel dokonce Honza 2x vystoupit z auta, aby mi ukázal cestu. Místo alkoholu jsem si opět užíval masa v rámci zeleninové diety.
   Tak dík za přečtení a doražte 10.10. do jablunkovského PZKO na pokračování naší 30 leté oslavy.
tom30.9.15


25.9.2015


16.9.2015

   Moje námořnícká písnička byla kapelou přijatá. Zatím má pracovní název AHOJ. Dokonce jsme i dokázali do přijatelné podoby zpracovat protiruskou Poka Paka. Jak jsem ten repertoár změřil, tak už ho máme skoro na 45 minut, což je na desku. Ještě jedno cedlo máme v záměru zrealizovat a pak se asi vydáme už jenom cestou singlů.
   Dožínky v Návsí byly dost povedené. Hráli jsme opět po nabušené Jablunkovance a dokonce jsem si ani neodpustil pochválit je. Po nás hrála Bokomara s Náďou Urbánkovou, ale tu jsme už nestíhali. Jenom jsme se stačili přivítat se známými muzikanty a frčeli jsme na hurá akci pořádanou Červeným křížem na Osůvky. Tam to opravdu nemělo chybu. Obyvatelé Osůvek byli na nás tak natěšení, že jsme i protáhli konec o 20 minut, aniž jsme si toho všimli. Super pařba a ještě vděčnější pořadatelé. Holt poctivý a upřimný vesnický přístup pořadatelů a publika nás totálně okouzlil. Díky! Škoda, že to nezažil Jano, který bo bubnoval někde taky za Třincem, pro změnu s Bidonama.
   Slezské dny. Počasí nevyšlo úplně stoprocentně, protože i něco pršelo. Střidali jsme se s Bidonama, to znamená, že Jano hrál skoro bez pauzy. Bylo to pojmenované jako zábava pro mládež, ale nevím, nevím. Asi mohla být radši na jednom pódiu diskotéka a my třicetiletá a čtyřicetipětiletá kapela jsme měli být určeni pro starší mládež. Radost nám ale dělalo, že turisti i neturisti z Mánesovy stezky na nás pařili až do půl druhé a proto to mělo smysl. Jak do budoucna dopadnou Slezské dny, to si nedovedu představit, stejně jak dopadne Evropa s běženci...
   Zato Jabkový den - ten se vzmáhá. Počasí přálo, vstupné zdarma taky a Lecho zvučil jak starý mazák. Musím ho pochválit, protože budeme po něm chtít nějakou slevu v brzké době. A dokonce i Mišo Gima z Londýna (bývalý kytarista prešovských Mloků) dorazil extra na nás i se svojí přítelkyní z Čadce, si představte, oba z takové dálky!
   Tak si užijte konec léta a nebojte se běženců. Není to sice nijak dobré, ale nějak bude. A hlavně buďme lidé.
tom27.8.2015

   Jelikož po víkendu frčím do Tater, tak zkusím trochu rozepsat naše srpnové aktivity. Ve trojku jsme cca hodinku zapytlačili na moc povedené svatbě ve Vendryni v Hotelu Vitality. Opravdu dost pozitivně nahuštěná atmosféra. A to se mi původně do toho počinu vůbec nechtělo. Jak se člověk někdy může zmýlit.
Na pivních slavnostech ve Vendryni s námi spoluúčinkoval všemi dlouho očekávaný déšť až liják. Na to, že jsme hráli jako druhá kapela v pořadí, tak jsme měli celkem dobrou odezvu směrem od publika. Za týden jsme si hraní ve Vendryni zopakovali přesně na tomtéž místě. Tentokrát to byl Vendryňský letní karneval. Počasí přálo, Milan opět zaskakoval Roberta na basu a možná bychom se i podívali na Bonney M revival band, kdyby nám třem pytlákům opět nebylo třeba jet potěšit jubilanta Bogdana do PZKO v Karviné. Dost dobrá pařba to byla, jen mít tak ještě řidiče.
   Guty - Dożynki Śląskie. Když jsme dorazili na místo činu, tak hrála Jablunkovanka. Lidi tančili o život. Věřte mi nebo ne, ale Jablunkovanka se za posledních pár let totálně vylepšila. Hrajou opravdu jak profíci. Normálně bylo po nich celkem těžké dostat lidi na taneční parket. Trošku tomu i nepřála doba začátku našeho koncertu. Neděle v sedm hodin večer není úplně ideální time pro pařbu. Ale přesto díky za každé nové hraní.
   Dnes máme zkoušku a tam představím svoji novou námořnickou písničku. Poláci tomu říkají "šant" a snad se to píše "chanté". Tak jsem zvědav, jak bude přijatá.
   Mějte se hezky a přežijte ve zdraví ty avizované hyca.
tom30.7.2015

   30 let BLAFu jsme oslavili velice okázale a pompézně a můžete se o tom dočíst v předchozí aktualitě. Už je skoro měsíc po a my si pořád libujeme v pocitu, jak nám to hezky dopadlo podle našich představ. Jo, prostě někdy se to umí podařit a bez Vás fanoušků našich milých by to opravdu nešlo. Hned na druhý den jsme hráli v Karviné na Lodičkách a bylo to taky moc povedené. Na basu zaskakoval Milan a ještě si s námi užije i něco v srpnu.
   Dlouho jsme už nehráli na svatbě, tak jsme se nechali pozvat dobrými přáteli na jednu moc povedenou do Hotelu Excelsior v Horní Lomné. Jarmark v Jablunkově jsme taky zvládli s úspěchem, i když slunko nám totálně rozlaďovalo naše strunné nástroje. Trošku to bylo o hubu. Nestačil jsem si utírat čelo od potu a to jsem houslista a ne čelista...
   Podobný scénář byl na Kamenitým. Tam jsme ale pro změnu hráli 4 hodinky a tentokrát skrz těch teplot nad 30°C přišlo nějak málo lidiček. Ti skalní ale nezklamali. Na Gastroshow v Třinci před Trisií mi bylo dost líto těch chlápků, jak zápasili s chilli papričkami. Doufám, že to všichni ve zdraví přežili.
   Před dovolenou jsem ještě s Janem absolvoval rozhovor v polském vysílání rozhlasu Ostrava a tím jsme uzavřeli naše aktivity v červenci.
   Už se moc těšíme na hraní v druhé polovině prázdnin a všem přejeme hezké léto.
Tom a BLAF29.7.2015 - rozhovor
24.6.2015

   Všem Janům, Jendům, Jasióm, Johnym přejeme vše nejlepší k svátku a našemu Honzovi obzvlášť, protože šel dnes pod nože. Tak ať to dobře dopadne a ať v plné parádě oslavíme tu naši blaftřicítku na Pomezí!
   Když zmapuju naše červnové aktivity, tak díky za aspoň jednu zkoušku a dva nádherné koncerty. V Hotelu Kyčmol v Horní Lomné jsme hráli pro hendikepované děcka s ADRA a zážitky jsou nepopsatelné. Je až neuvěřitelné, jak to člověka nabíjí, když před vámi tančí na vozíčcích, dělají vláčky a upřímně se radují. Někdy máte dojem, že tu písníčku ani nedozpíváte, jak vás to emočně válcuje a musíte chvilkama čumět do stropu, aby jste to dali. Určitě se těšíme na další setkání a moc děkujeme paní Halině za zorganizování této události.
   110 let školy v Třanovicích. Super atmosféra, super zvuk a dobrý zážitek. Když vypadnul proud, tak jsme dokonce dozpívali písničku i na sucho.
   Jo, málem bych zapomněl. Narychlo jsme byli oslovení partou od Pašíka, zahrát na narozeninách. Tak jsme se s Honzou a Bublem oslavy taky zúčastnili a bylo dobře až do skoro umrtvení.
   Prázdniny se blíží a s nimi i dovolenky. Tak se opatrujte a užijte si léta.
TomXXIII. Festival na pomez   Ve dnech 3.-4. 7. 2015 znovu ožije areál Matice slezské v Dolní Lomné tradičním, již 23. ročníkem Festivalu na pomezí, který se letos uskuteční pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje p. Svatomíra Recmana.
   Páteční program začíná v 18 hodin a je věnován oslavě narozenin kapely BLAF, která oslaví v letošním roce 30 let svého trvání. Svým vystoupením přijdou popřát známé a hvězdné kapely. V úvodu programu vystoupí legendární kapela BUTY, kterou snad ani nemusíme představovat. Následovat bude slovenská kapela ARZÉN, která je na slovenské hudební scéně přítomna již 32 let a svou folklorní terchovskou tématikou připomíná kapelu Čechomor. Poté vystoupí naši oslavenci – kapela BLAF a popřát jim přijde jedinečný TOMÁŠ KLUS S JIRKOU KUČEROVSKÝM, jablunkovská kapela BIDON, bluegrassový BG STYL z Ostravy a program zakončí kapela MAGDON z Třince.
   Sobotní galaprogram zahájí v 15 hodin kapela MAROD, v současné době jedna z nejúspěšnějších trampských skupin. Kapela se jako historicky první česká kapela probojovala do finále soutěže WCOPA v Hollywoodu. Následuje vystoupení skvělého uskupení etno a worldmusic – kapely NATALIKA v čele s charismatickou zpěvačkou a violoncellistkou Natálií Velšmídovou. Program pokračuje vystoupením přední slovenské country a bluegrassové kapely VODOPÁD, poté vystoupí špičková folková skupina POUTA z Pardubic, kapela COP – skvělá bluegrassová kapela, držitelé prestižní hudební ceny Anděl, kapela LOKÁLKA s hudebním směrem zvaným „Comedy Country“ s parodiemi na populární trampské, country a a folkové písničky. Třešničkou na dortu bude vystoupení ROBERTA KŘESŤANA A DRUHÉ TRÁVY – uznávaného skladatele, textaře, básníka americké prózy, výborného hráče na banjo, kytaru, mandolínu, ale také osobitého zpěváka v čele kapely. Závěr galaprogramu bude patřit legendární skupině RANGERS-PLAVCI, která na výrazným způsobem ovlivnila vývoj československé country a folkové hudby. Na festivalu vystoupí v rámci svého turné k oslavám 50. výroční svého vzniku a to písničkami, které během uplynulých let doslova zlidověly.
   Po sobotním galaprogramu je pro všechny tancechtivé připraven countrybál v doprovodu kapely PROČ NE BAND z Moravské Třebové.
   Pro návštěvníky budou tradičně připraveny pochoutky domácí kuchyně, doplněné dobrým pivem a jinými nápoji.

Festival se koná za podpory Moravskoslezského kraje.

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2023

12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec
20.5. Gastrofestival - Dolní Marklovice
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov
2.6. Mosty – Dětský den
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
10.6. Padesátka v Těšíně
17.6. Den obce Bocanovice
30.6. Bluegrass Theatre - Metylovice
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark - Jablunkov Park A. Szpyrce
22.7. Festyn - Filipka
29.7. Slavnosti na hřišti - Milíkov
24.8. Domov Sosna – Třinec
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel
9.9. Soukromá oslava - Bukovec
15.9. Setkání jubilantů – ND Doubrava
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce(18)
7.10. Festival na Gírové(16)
14.10. Jesenné slavnosti býka – Čierne(18)
16.12. Firemní akce -Mosty Grůň(17)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 26
celkem - 1442

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek