HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
30.7.2015

   30 let BLAFu jsme oslavili velice okázale a pompézně a můžete se o tom dočíst v předchozí aktualitě. Už je skoro měsíc po a my si pořád libujeme v pocitu, jak nám to hezky dopadlo podle našich představ. Jo, prostě někdy se to umí podařit a bez Vás fanoušků našich milých by to opravdu nešlo. Hned na druhý den jsme hráli v Karviné na Lodičkách a bylo to taky moc povedené. Na basu zaskakoval Milan a ještě si s námi užije i něco v srpnu.
   Dlouho jsme už nehráli na svatbě, tak jsme se nechali pozvat dobrými přáteli na jednu moc povedenou do Hotelu Excelsior v Horní Lomné. Jarmark v Jablunkově jsme taky zvládli s úspěchem, i když slunko nám totálně rozlaďovalo naše strunné nástroje. Trošku to bylo o hubu. Nestačil jsem si utírat čelo od potu a to jsem houslista a ne čelista...
   Podobný scénář byl na Kamenitým. Tam jsme ale pro změnu hráli 4 hodinky a tentokrát skrz těch teplot nad 30°C přišlo nějak málo lidiček. Ti skalní ale nezklamali. Na Gastroshow v Třinci před Trisií mi bylo dost líto těch chlápků, jak zápasili s chilli papričkami. Doufám, že to všichni ve zdraví přežili.
   Před dovolenou jsem ještě s Janem absolvoval rozhovor v polském vysílání rozhlasu Ostrava a tím jsme uzavřeli naše aktivity v červenci.
   Už se moc těšíme na hraní v druhé polovině prázdnin a všem přejeme hezké léto.
Tom a BLAF29.7.2015 - rozhovor
24.6.2015

   Všem Janům, Jendům, Jasióm, Johnym přejeme vše nejlepší k svátku a našemu Honzovi obzvlášť, protože šel dnes pod nože. Tak ať to dobře dopadne a ať v plné parádě oslavíme tu naši blaftřicítku na Pomezí!
   Když zmapuju naše červnové aktivity, tak díky za aspoň jednu zkoušku a dva nádherné koncerty. V Hotelu Kyčmol v Horní Lomné jsme hráli pro hendikepované děcka s ADRA a zážitky jsou nepopsatelné. Je až neuvěřitelné, jak to člověka nabíjí, když před vámi tančí na vozíčcích, dělají vláčky a upřímně se radují. Někdy máte dojem, že tu písníčku ani nedozpíváte, jak vás to emočně válcuje a musíte chvilkama čumět do stropu, aby jste to dali. Určitě se těšíme na další setkání a moc děkujeme paní Halině za zorganizování této události.
   110 let školy v Třanovicích. Super atmosféra, super zvuk a dobrý zážitek. Když vypadnul proud, tak jsme dokonce dozpívali písničku i na sucho.
   Jo, málem bych zapomněl. Narychlo jsme byli oslovení partou od Pašíka, zahrát na narozeninách. Tak jsme se s Honzou a Bublem oslavy taky zúčastnili a bylo dobře až do skoro umrtvení.
   Prázdniny se blíží a s nimi i dovolenky. Tak se opatrujte a užijte si léta.
TomXXIII. Festival na pomez   Ve dnech 3.-4. 7. 2015 znovu ožije areál Matice slezské v Dolní Lomné tradičním, již 23. ročníkem Festivalu na pomezí, který se letos uskuteční pod záštitou náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje p. Svatomíra Recmana.
   Páteční program začíná v 18 hodin a je věnován oslavě narozenin kapely BLAF, která oslaví v letošním roce 30 let svého trvání. Svým vystoupením přijdou popřát známé a hvězdné kapely. V úvodu programu vystoupí legendární kapela BUTY, kterou snad ani nemusíme představovat. Následovat bude slovenská kapela ARZÉN, která je na slovenské hudební scéně přítomna již 32 let a svou folklorní terchovskou tématikou připomíná kapelu Čechomor. Poté vystoupí naši oslavenci – kapela BLAF a popřát jim přijde jedinečný TOMÁŠ KLUS S JIRKOU KUČEROVSKÝM, jablunkovská kapela BIDON, bluegrassový BG STYL z Ostravy a program zakončí kapela MAGDON z Třince.
   Sobotní galaprogram zahájí v 15 hodin kapela MAROD, v současné době jedna z nejúspěšnějších trampských skupin. Kapela se jako historicky první česká kapela probojovala do finále soutěže WCOPA v Hollywoodu. Následuje vystoupení skvělého uskupení etno a worldmusic – kapely NATALIKA v čele s charismatickou zpěvačkou a violoncellistkou Natálií Velšmídovou. Program pokračuje vystoupením přední slovenské country a bluegrassové kapely VODOPÁD, poté vystoupí špičková folková skupina POUTA z Pardubic, kapela COP – skvělá bluegrassová kapela, držitelé prestižní hudební ceny Anděl, kapela LOKÁLKA s hudebním směrem zvaným „Comedy Country“ s parodiemi na populární trampské, country a a folkové písničky. Třešničkou na dortu bude vystoupení ROBERTA KŘESŤANA A DRUHÉ TRÁVY – uznávaného skladatele, textaře, básníka americké prózy, výborného hráče na banjo, kytaru, mandolínu, ale také osobitého zpěváka v čele kapely. Závěr galaprogramu bude patřit legendární skupině RANGERS-PLAVCI, která na výrazným způsobem ovlivnila vývoj československé country a folkové hudby. Na festivalu vystoupí v rámci svého turné k oslavám 50. výroční svého vzniku a to písničkami, které během uplynulých let doslova zlidověly.
   Po sobotním galaprogramu je pro všechny tancechtivé připraven countrybál v doprovodu kapely PROČ NE BAND z Moravské Třebové.
   Pro návštěvníky budou tradičně připraveny pochoutky domácí kuchyně, doplněné dobrým pivem a jinými nápoji.

Festival se koná za podpory Moravskoslezského kraje.4.6.2015

   Květen jsme začali svatbou. Ženil se primáš souboru Górole a nemělo to chybu. Svatba se konala v Mostech na Hotelu Grůň a střídali jsme se s DJ Jasiem a s již zmíněnými Góroli. O půlnoci jsme ale museli udělat radikální řez a odebrat se domů na kutě. Ráno v osm jsme totiž vyjížděli na Country za stodolou v Čierném Balogu na pozvání staré známé kapely Vodopád. Moc se nám líbili Veslári z Košic, Silent Rain z Karviné a samozřejmě organizující Vodopád. Chlapi, moc díky za pozvání.
   V Muzeu v Třinci jsme zahráli na zahájení vernisáže řezbáře Jana Sikory a bylo to hraní výjimečné tím, že na kytaru hrál bubeník Jano. Honza se musel plně věnovat svému novému hobby, tj. práci :-).
   Retro čaje s Bidony se konaly u příležitostu 45 let kapely. Bohužel i v duchu vzpomínky na zakládajícího bubeníka Miloše Smyčka, který letos odešel do muzikantského nebe. Mimo ještě starší jablunkovské kapely The Rumble, jsme na tuto pěknou akci byli pozváni jako hosté i my, čehož si velice vážíme.
120 let chaty Javorový. Hrálo se super, ale vítr byl skoro pro mě až nezvládnutelný. Kdyby mi Martin z před námi hrající kapely UTB nezapůjčil kovový těžký stojan s fixačním zařízením na papíry, tak by mi texty odlítly někam nenavrátně do Polska.
   V Nieborach na Dniu Oszeldy jsme už hráli potřetí. Letos ale poprvé nám tam nevyšlo počasí. Děkujeme lidičkám, kteří na nás pařili i v tom slejváku.
   Country sešlost se letos konala U Pašíka v Třinci. Bylo tam opravdu toho bahna jak v chlívku, protože pořád ještě chcalo o život. Poctivě jsem odsledoval koncert Magdonu a musím uznat, že jejich úroveň je koncert od koncertu lepší. Velkou zásluhu má na tom určitě jejich kytarista Tomek Żur. A žeby i naši hostující Honza s Janem? Chyběl mi tam ale Jirka, který se musel před našim příjezdem vrátit k hospitalizaci.
   Otevírání studánky na Ostrém. Do 17.00 se hrálo moc pohodově a pak nás zastavil opět déšť. Tak jsme museli skončit o hodinu dřív. Jo, kdyby to tak fungovalo i v práci, že?
   Tak se mějte hezky a bacha na přehřátí. Tom22.4.2015

   No a už můžeme dokonce udělat i dubnovou uzávěrku. V nové třinecké knihovně jsme už hráli podruhé a atmosféra byla snad ještě lepší, než na podzim. Knihovníci z celé republiky se očividně bavili a vyžádali si dokonce dva přídavky. Určitě se tam opět rádi vrátíme.
   Hraní w Oberży Czarny Koń w polskim Chudowie předčilo naše očekavání. Oberža se naplnila hlavně díky spřátelené kapele Śląskie Bajery z Ornontowic, kteří hráli jak bozi a zorganizovali nám tam spolu s majitelem oberży perfektní zázemí. Celkem zajímavé je, že dva muzikanti se jmenovali Pindur a Paduch. Celkem populární příjmení z našeho regiónu, že? A ke všemu nás zvučil náš bývalý agent přes hraní v Polsku Jacek Kołakowski, jak nám před cca 15 léty zařídil asi 10 koncertů v okolí Katowic.
   Už se těšíme na podzim, kdy v rámci reciprocity zorganizujeme společný koncert v PZKO Jablunkov. A taky se už těšíme na květen, kde hraní máme konečně požehnaně.
Tom a BLAF30.3.2015

   V březnu jsme tomu moc nedali, 2 x hraní a jedna zkouška. Na Skalce se ale hrálo dost dobře. A ten adrenalínový transport na sněžných skútrech s nástroji a aparatúrou. Kdo nezažil, neuvěří.
   U Mánesa v Dolní Lomné to taky nebylo od věci. Možná mohlo přijít více lidiček. Na druhou stranu je ale ještě období půstu, takže jsme trošku za hřišníky.
   Přejemé všem hezké prožití Velikonočních svátků a těšíme se na jarní koncertíky.
tom a BLAF27.2.2015

   Stručně zhodnotím krátký únor. Dokonce nám do něj vlezla i jedna zkouška. Jelikož v Kostkově letos zkoušíme, tak jsme tam naorganizovali Večer s Blafem a jako hosty jsme pozvali kapelu Companieros. Bylo dobře, místy až moc.
Taky jsme odehráli jeden blok na plesovém odpoledni v třinecké Trisii pro handicapovanou mládež a hodně nás pozitivně nabilo jejich vstřícné vstřebávání našich písniček. Jsme moc rádi, že někteří kluci s námi už v minulosti navázali osobní kontakt a za jejich závěrečné "hoši děkujeme!!!" jsme jim strašně moc vděční. Díky.
   V režii koncertů "urob si sám" jsme domluvili na 27.3. pařbu v Dolní Lomné u Mánesa. Tak doražte. Ale pro jistotu si rezervujte místa na tel. čísle 728 983 042.
S přáním - vyhýbejte se bacilům přejeme všem hodně zdaru do března 2015!
tom a BLAF2.2.2015

   A máme tady Hromnice a pár hraní za sebou. Letos máme celkem charitativní start. Hned první lednovou sobotu jsem zazpíval v Alžbětinkách na patře, kde bydlí moje máma asi hodinku polských a českých koled jen tak sám na kytaru. Dělalo mi hroznou radost, když se někteří klienti přidali a zpívali se mnou.
Další akcička byly narozeniny v Komorní Lhotce pro jednoho sympatického farmáře, který vypadal o skoro 20 let mladší, než slavil.
A opět Alžbětinky. Hodinový koncert s celou kapelou jsme si moc užili oboustranně. Jedna slečna normálně zpívala s námi písničky, které ještě nevyšly na cedlu. Až jsem nechápal.
   Antifire gig, nebo-li Protipožární koncert. Podpora vyhořelé hospůdce U Pašíka v Třinci. Nevím, jak to dopadlo ekonomicky, ale dle mého názoru velmi zdařilá akce. Konalo se to v Třinci na Glejtovně a já jsem zastihl Drnkalisty, Whiskey Before Breakfast, harmonikářku Ivetu a počátek Druhé náhody. Líbilo se mi všechno nějak a nám se hrálo s BLAFem moc dobře.
Těšíme se na Vás do Kostkova (Návsí) 20.2. Tak objednávejte místa na tel. 778058078. Vystoupí s námi i zpřátelená kapela Companieros. Bude postně - akustický nářez.
Tom5.1.2015

   Dnes jsem si přivstal, protože nás s BLAFem čeká smutné rozloučení s Tondou Szpyrcem, který nám mimo jiné napsal hezký text k písničce, kterou už od léta hrajeme (Gdo roz wyrosnył w Jabłónkowie), loni koncem října mi okřtil knížku (Z bagna nad mroki) a taky mě nainspiroval k napsání hezkého textu na Honzovu melodii. Písnička se jmenuje Barewne obrozki a co nevidět ji zkusím vytisknout v Jabku. Pak text pověsím i na facebook a naše stránky. S Tondou nám odchází jablunkovský velikán jak přes malování obrázků na skle, tak přes historii a archivování dat z regiónu a psaní hezkých článků a knížek. Bude to pro město a jablunkovsko opravdu velká ztráta. Kolik jsme měli společných plánů a najednou před náma relativní prázdno. Pokusím se aspoň v jeho duchu obohatit náš repertoár o příběhy z knížek o Jablunkovu, které napsal a moc mu za tu inspiraci děkuji. Dejž mu Pán Bůh věčnou slávu!!!
PS:
   Jenom stručně se zmíním o našich dvou prosincových akcích. Wilijówka w Kostkově se celkem povedla. Mohlo nás být sice trošku víc, ale bavili jsme se od 17.00 až někde do jedné hodiny po půlnoci. S Honzou jsme hráli Silvestra v Hotelu Kempa v Bukovci. Natočili jsme o něm dokonce reklamu, která by měla frčet od dneška na Rádio Čas. Tak se mějte hezky a doufám, že příští aktuality budou veselejší. Tom

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov(18)
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice(18.30)
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty(17)
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek(16)
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí(17)
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice(19)
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
13.7. Festyn na Filipce(?)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(?)
26.7. Muzeum - Český Těšín
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8.Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Hnojník dílny(17)
19.10. PZKO Marklowice

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 6

celkem - 1457

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek