HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
23.12.2021

A máme tady Vánoce. Letos jsme si zahráli chválabohu o něco víc než loni. To ale vyhodnotím při psaní historie...
Ještě jsme stihli s Honzou zahrát seniorům v Domově Nýdek. Byl to takový moc příjemný vánoční večírek. Nehráli jsme sice koledy, ale naše blafovské zimní a vánoční písně. Mělo to komorní pěknou atmosféru a líbilo se to. A to nás vždycky povzbudí.
Wiljówke jsme si letos udělali U Pašíka. Bohužel, z důvodů šichet a nemoci nebyl ani Honza, ani Jano. Dorazil ale pozvaný host Dano i s elektrickou kytarou. Zazpíval s námi i Buble jeho osvědčený a prověřený repertoár. Trošku se i vypilo a velice nám chutnaly Pašíkovy kovbojské fazole.
Ruce nás svědí, rádi bychom si ještě letos zahráli, ale asi už to bude jenom u vánočních stromečků a v rodinném kruhu. Kdyby jste náhodou měli typ, kde koho potěšit hraním třeba v nějakém domově, nebo někde v nemocnici, tak se mi ozvěte.
Přejeme hezké Svátky Vánoční a hodně štěstí a zdraví v Novém Roce a sobě víc hraní.

Tom a BLAF30.11.2021

Tak už je to tady zas. Pořadatelé nám zrušili 4 adventní a vánoční koncerty. Máme pro to ale pochopení. Doba není dobrá a zdraví je na prvním místě. Alespoň stručně shrnu, co se nám v listopadu podařilo zrealizovat.
U Koldy jsme dali počátkem a koncem listopadu zkoušky na písně s vánoční a zimní tématikou. Zúčastnil se i Buble. Zdraví mu momentálě svědčí, humor se ho drží a my jsme tomu jenom rádi. Vystupoval s námi dokonce i v Pizzerii Verdi v Těšíně. Kromě Kozi Pikola (małe cycki), Hrčki a Skałki tam chrlil ze sebe vtipy a bavil nejen návštěvníky, ale i nás.
S Honzou jsme se rozhodli udělat takové mini turné pro seniory v domovech. Zatím jsme absolvovali třineckou Pohodu a hrálo se nám tam moc dobře. Mysleli jsme si, že 40 minut bude stačit, ale dědečkové a babičky byli na nás tak napojení, že jsme dali hodinku. Je to radost dělat radost. A asi už taky stárnu, protože jsem tam potkal kámoše, který tam je klientem. Druhá strana mince.
Nádherné hraní bylo manželskému páru U Buriana v Třinci. Pán slavil 95 let, jeho manželka 92 a spolu už dosáhli 68 let soužití. Zahráli jsme 2x přes půlhodinku a byla to moc příjemná výměna energií a brzda emocím.
Taky jsem byl pozván do Świetlicy na Mostach (polská školní družina). I ty malé děti se mnou zpívaly některé naše písníčky a moje ego se opět přes hodinku radovalo. I učitelky se radovaly. Přece je na tom našem světě i krásně. Díky za to.

Za celý Blaf přeju čím jak nejpohodovější Advent a těšíme se na Vás, jak jen to bude možné.

Tom s kapelou1.11.2021

Byl jsem pozván původně sám do Doubravy na hraní jubilantům. Tuto akci organizoval obecní úřad. Když se akce blížila, tak jsem se trošku toho svého sólo výstupu pobál a tak jsem se rozhodl, že připozvu na pomoc kytaristu Koldu a banjistu Radka. A udělal jsem dobře. Naše vstupy jsme prostřídali s Havířovskými Babkami. Hraní proběhlo v pohodě a zřejmě se líbilo všem zúčastněným.
U Sojki jsme hráli na oslavě kulatin jedné mojí známé z dětství. Přijeli jsme 7 auty, takže trošku problém s parkováním. Jinak hosté byli na nás nadržení, takže proběhla vzájemná výměna energií. A dokonce jsme byli pochválení, že jsme ve výborné formě. Díky za to.
Dostala se ke mně fotka, jak jsme před 20 lety hráli při zahajení činnosti Charita Jablunkov. Byli jsme poctěni vedením charity zahrát si při jejich kulatém jubileu. Hrálo se venku. Začali jsme za světla, skončili potmě. Klienti nadšení. My i pořadatelé také. Perfektní občerstvení.
V duchu narozeninových oslav se konala další akce v Bludovicích. Tam jsem se dokonce setkal se svým spolužákem ze střední školy. Člověk je hrozně rád, když někoho potká po dlouhé době. Ale taky to má tu druhou smutnější stránku. Třeba se dozvíte, kdo ze spolužáků už není mezi námi…
Vlastně všechny předchozí hraní něco slavily. Na Bowlingu jsme opět zpívali už popáté v říjnu 100 lat! Tentokrát oslavenci Petrovi. Údajně měli před námi vystoupení Petr s kamarády a bylo to moc podařené. Škoda že jsme je neviděli. Ale jak jsme začali hrát, tak se hned všichni napojili na naší frekvenci a pařili s námi až do konce druhé rundy. Pak, jak už to k tomu patří, tak pozvání na raut, nějaké to pivko a pulečka a hajdy domů. A nezapomnět na dušičky. A sekat latinu atd. Mějte se hezky.

Tom a Blaf29.9.2021

Super oslava narozenin se konala v Tyře. Velice vděční posluchači a pohostinný jubilant. Dali jsme tři kratší rundičky a upalovali pokračovat v koncertování do Ropice. Počasí se vydařilo a naše produkce taky. Začali jsme za světla a skončili za tmy. Došlo i na přídavky. Přece jenom máme v Ropici nějaké to fanouškovské zázemí.
Další týden opět dvě akce v sobotu. Burčákobraní v Českém Těšíně na rynku. Skvělé prostorné pódium, opět pozorní posluchači a i organizace fungovala na jedničku. Časově jsme to tak vychytali, že jsme „Zachodzi słóneczko“ nechali zapadnout za činžák v průběhu písníčky. Normálně jsem se cítil jako nějaký faraón. A taky byl krátky rozhovor pro regionální televizi, kde jsem na sebe prozradil, kolik cca vážím.
Zrychlený přesun do Niebor na Dzień Oszeldy. Na písníčku „Aż mie roz zpuszczóm do tej dziury“ na nás normálně křepčil i ministr kultury Zaorálek, který tam byl s nějakou delegací. Koncert byl dle obecenstva úspěšný. Takže opět dík za to.
Mistrovství ČR v rychlořezbě v Třinci u Werk Arény. K hraní jsme se dostali asi se zpožděním 90 minut a ještě ke všemu začalo pršet. Zůstalo tam pár odolných vytrvalců, kterým tímto moc děkujeme.
Super byla svatba v Oldřichovicích Na Fojtství. Ženich prý na naší muzice vyrůstal a to jste měli vidět, jak na nás všichni svatebčané pařili. Ani se nám nechtělo končit hrát, a tak jsme to naše hraní natáhli na dvě delší rundy. Paráda.
Měl jsem lufta z rozloučení s létem v Bystřici. Spíš jako fóbii, že máme zatím málo repertoáru na 3h hraní. Banjista Radek překvapil a všechny premiéry, které jsme s ním hráli na veřejnosti poprvé, dal s nadhledem. Možná se nám blýská na lepší časy…
A ještě ke zvuku. Všecky zmíněné akce byly perfektně nazvučené. Pak se to hraje s takovou radosti a jistotou, že se Vám chce pokračovat v hraní dalších 30let.

Vám ať se blýská na lepší časy taky, přeje tom a BLAF25.8.2021

Srpen, ten už byl na koncertování štědřejší. Moje dceřiná společnost dělá v Diakonii v Českém Těšíně a tak mě pozvali, ať přijdu zahrát děckám na příměstský tábor jako písníčkář. Neskutečně bezprostřední publikum mě doslova překvapovalo svými reakcemi. Třeba jeden chlapec po mě opakoval skoro každý jazykolam ponaszimu a pro změnu jedna holčička se mě v polovině produkce zeptala, jestli budu ještě dlouho hrát. Ještě že má člověk s podobnými posluchači zkušenost z minula. Ale bylo to pro mě dost obohacující, a hlavně zůstal dobrý pocit na obou frontách.
Léto v parku v Jablunkově se mělo konat fakt v Parku Antoni Szpyrce, ale z důvodů dešťového počasí se přestěhovalo na radnici. Takže situace byla asi taková, že jsme měli před sebou cca 20 lidí, kteří nás ovšem vydrželi poslouchat přes hodinu, za což jim dík. A ke všemu zvučil Leszek, tak jsme si to i užívali.
Z předpokládaného nedostatku fanoušků na městském stadiónu v Třinci jsem měl skoro fóbii. A to mi ještě paní pořadatelka před našim hraním řekla, že i na známější pojmy přišlo jen tak cca 20 lidí. A světe div se, na nás jich přišlo asi tak 70 a byli moc pozorní a dobří. A nám to taky hrálo. Byli jsme v úplné sestavě. To znamená „bylo nás šest“. Další den jsme podobný průřez naší diskografií napálili do zaměstnanců firmy, která pořádala akci v bystřickém parku. Konečně se začínáme dostávat do starých kolejí.
Ve trojku jsme udělali radost oslavenci U Mrózka v Návsí. Bylo to takové komornější hraní, ale zato plně uspokojující potřeby hostů . Tančili na naše píníčky ostošest. V rokáči v Jablu Bidoni oslavovali 51. výročí od vzniku kapely. Moc se mi líbil Witch Hammer i Mlsní starci. Dobře zahráli Bidoni a OSG. My jsme to tam údajně taky dost rokově řezali a po produkci jsme slyšeli na náš účet hodně chvály, když to nepřeženu.
Zato v neděli jsem už byl z toho hektického víkendu celkem unavený a to nám bylo třeba jet zahrát do Lesznej Dolnej. To už si pak pokladáte otázky, kdo tež tam na nás bude zvědavý na konci týdne večer. A přece byli zvedaví a dopadlo to nad očekávání dobře. A tak to má být. Těšíme se na září. Máme tam naplánováno až 7 koncertů. Setrvejte s námi na frekvenci.

Tom a Blaf4.8.2021

Nějak se ten pytel s červencovým hraním předpokládaně neroztrhl, ale díky i za to.
Festival Na Pomezí. Těšili jsme se na něj jak malí kluci a připravili si důkladně repertoár, který se vztahoval jak k poctění Bubleho dlouhodobého působení v kapele, tak ke zpožděnému křtu loni vydaného cd Szufloda. Dokonce jsme si vymysleli i pár vtípků vztahujících se k těmto tématům. Bohužel díky odflinknuté práci zvukařů naše snaha přišla vniveč. Také časově jsme byli okřesáni nejvíce ze všech kapel. Holt našinci jsou pro cizí zvukaře cizinci. Tímto jim děkujeme.
Zato na narozeninách pana Jendy v hotelu Steel se nám hrálo luxusně. Zvučil nás dvorní zvukař Leszek a byli jsme v kompletní sestavě. Jak to komentoval Jano: „…opět starý dobrý Blaf“.
S Robertem a Koldou jsme zahráli v Excelsioru v H. Lomné pro představitelé a činitelé z Ústeckého kraje. Ti opravdu neskrývali ani nadšení z našeho regiónu, ani z naší blafovské muziky. Chrochtali jsme blahem. A ještě bylo jedno hezké hraní od srdce v Městské Lomné v penziónu Réva. Hráli jsme na narozeninách paní Marty a posluchači byli velice vděční a pozorní.
V srpnu a v září se už nám rozjíždí více veřejných akcí, na které se nesmírně těšíme. Jenom doufáme, že zas někdo nevymyslí nějaký lockdown.
Užívejte léta!

Tom a Blaf30.6.2021

U Koldy jsme se v červnu sešli na prubě asi 3x, u Roberta včera. Tam jsme pečlivě vybrali repertoár na sobotní Pomezí v Dolní Lomné, kam se už nesmírně těšíme.
Přiznám se, že jsem si zahrál dvakrát jako písníčkář. Byl jsem pozván do Alžbětinek na zahradu, kde každým rokem hraju pro klienty a řádové sestřičky u smažení vaječiny, nebo opékání párků. Je tam vždycky moc příjemně, ale také na mě vždy dolehne ten fakt, že se pokaždé představuje ne zrovna málo nováčků. Asi víte, co mám na mysli.
Druhé písničkaření jsem zrealizoval na festiválku, který se jmenuje Besedický klobouk a pořádá jej každoročeně náš bývalý mandoliňák Piškot. Plánovanou půlhodinku jsem nadstavil na 40 minut, a to díky krajánkům z Třince, kteří si vyžádali přidat Cug do Werku a Hyje na Turka. Všem doporučuji tuto destinaci navštívit, protože Besedické skály jsou nádherné a v těsné blízkosti vesničky.
S Koldou a Radkem jsme si zahráli i v rámci ošlehání Radka blafovským ventilátorem na narozeninách v kulturáku na Písečné a v hospůdce U Jurčíka v Těšíně. U Bubleho na zahrádce jsme grilovali a popíjeli vizoura s pivem a já jsem tam záměrně nevzal sebou nástroj, což zřejmě byla chyba…
S Janem a Robertem jsme v rámci projektu “Mezinárodní jablunkovské dvorky“ nazpívali na kameru Werkovy cug a Gdo roz wyrosnył w Jabłónkowie a taky trošku pak popěli v dobré společnosti u opékání párků.
Vyvrcholením června byl pro nás koncert na fotbalovém turnaji v Hrádku, kde jsme konečně zahráli v celé aktuální sestavě. Hráli jsme z vlečky a atmosféra byla i přes jeden výpadek elektrického proudu a také mírný deštík úžasná a my chceme věřit tomu, že už se to všechno vrací do starých kolejí, a aby to tak bylo, tak vám doporučujeme: Jděte se bodnout !!!

tom a BLAF7.6.2021

Zkusím napsat velmi stručné zpravodajství. 2 x za měsíc se snažíme zkoušet. Nový banjista Radek se snaží. Byl už s námi dokonce i v GM Studiu, kde jsme nahrávali písníčku na vybraných 20 slov ponaszimu. Celkem jsem se u skládání zapotil, ale byla hotová i shudbou za 4 hodiny. Honza k ní vytvořil i mobilní video. Najdete to pod názvem Nadrzistane.
Co se hraní týká, tak zatím nic moc. Jednu charitu jsem zahrál sám s kytarou pro seniory v jablunkovské Pohodě. Poslední pátek jsme si s Janem vrzli na oslavě narozenin na chatě Skalka. Tam Jano vyměnil bicí za kytaru, ale musím ho pochválit, že na ní hraje stejně dobře, jak na bubny. Pokaždé vynikající atmosféra, která nejen že vychází z muzikantské nadrženosti, ale i z touhy po společenském vyžití Vás, našich příznivců a posluchačů.
Už se moc těšíme do Hrádku na snad hasičskou slavnost, kde si zahrajeme v plné sestavě. A taky se těšíme na Pomezí, kde sice budeme muset zabojovat s personálním omezením, ale už teď víme, že to zvládneme.
Uživejme si teplých letních dnů a těšme se na sebe!!!
Tom a BLAF14.4.2021

Po necelých čtyřech měsících zdravím všechny fanoušky a posluchače Blafu. Tato doba je tak divná, že jsem Vám za Blaf dokonce nepopřál ani hezké Velikonoce. Musím totiž přiznat, že Covid 19 potrápil i některé z nás. Já jsem to schytal jako první ještě v listopadu - oboustranný zápal plic. Pak přišel na řadu Buble a bojoval za podpory i našich modliteb o život v ostravské fakultce. Po novém roce to postihlo i Koldu s dosti drastickým průběhem. Honza si způsobil úraz, který ho odstavil od hraní dle jeho slov minimálně na půl roku. Přesto se nám dařilo za těchto podmínek aspoň jednou za měsíc se sejít na utajené zkoušce v momentálně aktuální možné sestavě a něco si zahrát z nové Szuflody a oprášit starší „śpiywki“. Buble nám na jedné zkoušce oznámil, že oficiálně ze zdravotních důvodů končí a tak jsme museli bohužel začít řešit i personalistiku.
Takže v tomto týdnu jsme si udělali zkoušku (třeba online) v sestavě, ve které budeme vystupovat na nejbližších možných koncertech a vystoupeních. Jano hajtka, Robert basa, Kolda kytara, já housle. A při této příležitosti jsme testovali nového uchazeče hry na banjo. Jmenuje se Radek a myslím, že mu to hraje! Já za něj zvedám ruku. Chce to teď ale zkoušky zintenzivnit a doufáme, že nám to stav brzdového systému pandemie umožní.
Moc se na vás těšíme a jestli je Vám za námi smutno, tak Honza sdílí na youtube nějaká videa, která nastříhal k našim písničkám, anebo se mrkněte na můj profil FCB, kde sdílím téměř všechno, co se kde o Blafu šustne.

Držme se a VIRU ZMAR
Tom a BLAF24.12.2020

Skupina Blaf přeje hezké Vánoce a hlavně hodně štěstí a zdraví do roku 2021.

Ať je ten další rok lepší a ať se v něm setkáme v celé sestavě na zkoušce a se všemi fanoušky na koncertech.
Toto je naše skromné ale speciální přání.
Věříme, že je splnitelné.
Tom a Blaf

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024
12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice
15.6. Český Těšín - soukr. oslava
28.6. Těšínská přehrada
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí
12.7. Šumperské pomněnky
13.7. Soukromá oslava – Bystřice
14.7. Jablunkovský jarmark
20.7. Ustroń
26.7. Muzeum - Český Těšín(18)
2.8. Návsí - letní kino(17)
4.8. Gorolski pochód – Jabłónków(12)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
16.8. Soukromá oslava - PZKO Mosty(19)
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8. Vendryňský letní karneval
13.9. D. Lomná – U Muzea
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Český Těšín
5-18.10 Nahráváme v Southock Recording
15.10. Parník - Ostrava
19.10. PZKO Marklowice
8.12. Vánoční koncert u radnice - Šumperk

KALENDÁŘ 2025
16.5. Svatba – Dwór Kukuczka -Istebna(PL)
14.6. Těrlické slunko – Těrlicko(12)
13.9. Jabkový den- Jablunkov(Blaf 40+J.K.Kolegium)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 22

celkem - 1471

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek