HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
9.6.2014
V kalendáří je ještě jaro a my zažíváme tropy. Ale my se ještě vrátíme schladit do konce května.
Slavnostní otevření nového sálu v pizzerii Verdi ve Vendryni. Venku bylo zrovna hezky, takže účást nic moc, ale hrálo se moc dobře.
Country sešlost v Třinci. Před námi hrál Magdon a Liberda Gang. My jsme se uvedli jako Krynželok Company. Když jsme nastoupili, tak to ještě bylo v pohodě. Asi ale v polovině našeho bloku začalo tak lít, že zvukaři byli donuceni vypnout proud a asi 40 minut se čekalo až průtrž ustane. Obecenstvo pohromu přežilo, tak jsme to s radostí, že se nerozutekli, dohráli do zdárného konce a předali štafetu Fleretům. Ti byli fakt opět zas moc dobří, akorát ten zvukař je trošku nezvládal. Zbytek dopíšu příště. Tom
12.6.2014 Uff, to bylo vedro. Ani dopsat jsem to nemohl. Po návratu z cest pokračuji. V KD Trisia jsme zahráli žákům ZDŠ k vyhodnocení soutěže "Můj Werk" 5 písníček s tématikou werkovou a pár dalších. Dětem se to líbilo, anebo se mýlím a líbilo se jim jenom to, že nemuseli být právě ve škole. Ale že poslouchali a tleskali, to bylo postřehnutelné.
Na čtvrtý pokus nám od loňska vyšlo hraní u Chaty Ostrý k otevírání studánek. No vyšlo jen tak tak. Počasí opět nic moc, ale větru dešti neporučíš. Děkujem všem, kteří tam přišli a vydželi a hlavně chatařovi Zbychovi za jeho přístup a snahu.
Těšíme se na letní hraní, o kterém budeme průběžně informovat. Tom a BLAF


30.5.2014
Toto nám napsala paní Jewka Trzyńczanka, které si moc vážíme a s jejímž svolením to tady publikujeme:
Dżiyń dobry panie Janku.
Przeboczcie, że Wóm zabiyróm czas mojim bulczynim, ale chciałach Wóm pieknie podźiękować za to, co dlo tego naszego Śląskigo kraju i tego pieknego miejsca tu na świecie robicie. Wiycie, jo już je stareczka i kupa se pamiętóm. Na tym cudżie techniki', źech sie nauczyła klepać, jak mi pizło 74 roków, teraz móm ło dwa więcej. Bo mi wnuk pojechoł aż na Nowy Zeland a jo go móm moc rada i niechciała źech z nim ztracić kóntaktu. A cóż tam tego naesemeskujecie.
Tóź mi mój złoty zięć kupił takóm malutkóm łobrazówke, kiero sie tablet nazywo.I prawi:, mamo, je źeś na pyndzyji,tak sie ucz.
A czymu Wóm tym zawracóm głowe? Na tymu, że gdo sie chce co nauczyć,to sie nauczy a aji skłodać i pisać "Po naszymu." Za co jo Wóm wszeckim Panowie z Blafu, serdeczne Bóg zapłac posyłóm.Bo Waszymi słowami i muzykóm,kieróm serduszka ludżióm łechcecie, se to Panowie zasłóżycie. Bo dyć to tu był kiejsi taki Panym Bogym zapómniany krajiczek ziymie a Praźacy se myśleli,że Gorole, to je jakosi sieplać. Ale danie z werków, szachet itd. to sie jim korytami waliły a to sie jim podobało a aji fórt podobo.
Jyndrys Maryna,toć żech tego nabulczała. Przeboczcie mi Panie Janku.
Z życzyniami pieknych dni aji nocy Wóm wszeckim, Was pozdrowio
Jewka Trzyńczanka.
Jo se prziszła tuteryndy a Wy se zaś tamteryndy:-)


23.5.2014
Zkusím stručně něco napsat o pátečním "zlotym" Zlotu 2014, který jsem na požadání pořadatele moderoval. Počasí už komentovat nebudu. Kapely byly výborné. Líbili se mi i zahajující Black Widows. Byli namakani, řízní a hlavně zpívali česky. My (jako Blaf) už pro změnu ponaszimu.
Slovenský Arzén z Těrchovej jsem už slyšel podruhé a byl jsem z nich totálně nadšený. Pro mě z celého Zlotu to nejlepší. Jak umí slovenčina být v jejich podání barevná. I tu oslavu Jánošíka zrovna jim dokážu odpustit. Navázali jsme s fatranskými zbojníky družbu a kdyby náhodou všecko vyšlo, tak je koncem roku pozveme do Jabunkova na společný dvojkoncert. Takové požití Blafu s Arzénem může mít zajímavé vyústění. Uvidíme.
Olympic. Hráli super. Akorát ten Petr Janda s tím roztrháním mých kecacích papíru to hodně přehnal. S jeho týmem jsem byl domluvený, že mám uvést ještě jeden přídavek a on se proti mě rozběhl a se slovy "co si to dovoluješ" mě připravil o tahák. To jste měli vidět, s jakou praxi mi borec z jeho týmu slepoval papíry lepící páskou.
Asi to neděláte poprvé? - ptám se ho. Nechtěl to komentovat :-). Po Olympicu polovina lidiček odešla domů. Škoda
Polský Mech si pamatuju z dob předvojančiny a vojančiny. Jejich desku Blaffmania jsem si koupil v 83 roce v Pražském Domu kultury polskiej. Kapela měla ale nějakou dobu pauzu a znovu se "reaktywowała" v roce 2005. Mě se to teda líbilo hooodně. A jak chválili naše pivo. No prostě až na počasí a aroganci Petra Jandy vůči mé osobě se mi na Zlotu 2014 líbilo úplně všecko.
Ve zmenšené sestavě jsme měli koncertík v domově důchodců v Třinci na Sosně. Odehráli jsme v komorním obsazení na zahradě u vaječiny dvě rundičky a byli jsme rádi, že jsme udělali klientům i personálu radost. Skoro všichni v kapele už máme rodiče seniory, takže dobře víme o co jde.
Tento týden máme ještě před sebou 3 hraní tak se ukažte anebo aspoň držte palce ať to vyjde.
Tom a BLAF Tom


14.5.2014
Tak a tři akcičky máme za sebou.
Na Hutníka jsme byli od 13.30 až do 20.30 a z toho si zahráli ve výsledku cca 2h. Kdo chce kam, pomozme mu tam. O tom by mohl vyprávět své i Roman Skamene, který mimo jiné taky učinkoval na pivní scéně, ale zas toho moc nenamluvil. Z kapel se mi moc líbil Wohnout. Opravdu profíci. Smekám. Turbo mě moc nenadchlo. A Železný Zekon měl taky velice působivé a vtipné show. Bohužel, celé odpoledne lilo jak z konve a byla zima. Svým způsobem jsme rádi, že jsme ve zdraví přežili.
U vatry na Groničku v Košařiskách jsme si zahráli po Liberda Gangu. Škoda, že nehráli v úplné sestavě. Trošku to bylo poznat. Nebyli úplně přesvědčiví. Nám zase začalo do hraní chcát. To asi abychom nevyšli ze cviku. Ale zábava se rozjela dobře a dokonce jsme poslední rundu museli něco málo nastavit.
A do třetice výlet do Zakopanego na firemní večírek jedné "tutejszi" firmy. Na to, že jsme měli po cestě mezi sebou ostřejší výměnu názoru (což do kapel dlouhodobě fungujících neodmyslitelně patří), byl večer tak podařený, že jsme sami navrhli jednu rundu navíc a pak kytarista Honza ještě bavil pracanty a manažery s rodinnými příslušníky něco přes půlnoc.
A pozítří hurá na ZLOT!!!
Další pokračování aktualit příště.
Tom


28.4.2014
Hračky naorganizované svépomoci nám končí a startuje nám pro letošek éra hraní, které na nás padá a čemuž jsme moc rádi.
V dubnu jsme hráli dvakrát a pokaždé to bylo hraní hotelové. Škoda, že v Hotelu Kempa v Bukovci bylo dost málo lidiček. Zato atmosféra byla taková komornější až rodinná. Moc příjemné prostředí. No prostě rádi se tam zas někdy vrátíme.
Hotel Grůň v Mostech opět nezklamal. Bylo skoro narváno a atmosféra na jedničku. Hráli jsme tam už po třetí a pokaždé to bylo nějak výjimečně dobré. Hosté se nám moc líbili. Vodopád z Brezna je čím dál vyzralejší. Taky jsou jako kapela od nás o 2 roky starší a zkušenější. No co dodat? Už se těšíme na hraní májové. Jak říkají teenageři:
To bude husté!!!
Tom


24.3.2014
Na sv. Tomáše jsme hráli U Mánesa v Dolní Lomné. To byla smršť pulek hned od samého začátku. Ještě že nás tam nezvučil Lecho, protože by tu akci označil za velice neprofesionální. První rundu jsme zvládli velice dobře. Dokonce jsem na mikrofón prohlásil, že lepší už to nemůže být. Na narozky stavěl jak Honza, tak Robert a ještě jeden oslavenec z obecenstva a příležitostní fanoušci a já jsem při Hyje na Turka už nebyl schopný artikulovat. Průser jak cyp. Ještě že to zachránil Honza se svým tradicionálním repertoárem. Na třetí rundu jsem se už ale zmobilizoval. Takhle nějak to bylo, jedlo se, mluvilo, pilo (Karel Plíhal). No co, bylo toho Tomáše.
V Ameryce jsme hráli na svatbě kamaráda Petra a jeho Terezky z Karpyntnej. Za Jana zaskakoval na bicí Luboš a taky bylo hodně srandy. Bylo tam nějaké ale, ale co s tím naděláme, že? Jak figuruje ale v naších vzkazech, spokojenost byla oboustranná.
Opravdu ale naše nejzodpovědnější a letos nejvíc dodávající energie jak nám, tak posluchačům, bylo hraní v těšínské Pizzerii Verdi. Vskutku fakt moc dobré. V tom duchu je třeba pokračovat. Už se těšíme na duben. Sledujte náš web a facebook, ať jsme v kontaktu čím jak nejvíc. Tom


10.2.2014
Zdravím všechny příznivce Blafu a zimy.
Koledování U Pašíka dopadlo jakž takž. Trochu jsem měl opravdu v úmyslu tam zazpívat čím jak nejvíc koled, ale pak jsem z toho zrezignoval na zimní písně. Ty se nakonec přetavily do přehravání odrhovaček, což bylo částečně zapříčiněno omluvenou absenci kmenového basáka a výpomoci basáka z Drnkalistů. Ale dobrého papu a tutu bylo hojně a myslím, že bylo ve výsledku moc dobře.
V jablunkovském domově sv. Alžběty jsme letos zahráli pro změnu krátký koncertík. Tam jsme dali hodně průchod emocím. Mám takové dvě písničky, které jsou moc osobní a ty mi daly tak emočně zabrat, že jsem je málem nedozpíval. Ale veselo bylo taky. Jedna z řádových sestřiček to zkomentovala:
Było to piekne. Aj my se zapłakały, aj zaśmioły a aj zaśpiywały.
Tomu já osobně říkám "nejkrásnější honoráře".
Hraní U Jakubka na Mostach předčilo naše očekavání. Atmosféra snad ještě lepší, než v létě a z toho také vyvozená pozvánka na letní řezbářský plenér. Teď nám nezbývá než zkoušet a těšit se na avizovaný koncert U Mánesa v Dolní Lomné.
Hodně sněhu lyžařům a bílou stopu běžkařům přeje Tom a BLAF!!!


Rozhovor - Denk 4.2.27.12.2013
Wiljówke v Kostkově jsme zvládli v celkem úzkém až rodinném kruhu. Něco jsme odblafovali, perfektně jsme si zahráli s harmonikářkou Ivetou zpod Filipki a po půlnoci było wnogi mój drogi(myšleno dudómu).
Na pařbě demoliční firmy v Nydku bylo taky moc dobře. Střídali jsme se DJ známým z televize a se skupinou Westernovců, kterým v zákulisí říkáme "Drzisbiczymprzez....".
Takže nám nezbývá, než vám popřát PF 2014 až forever!!!
BLAF
tombublejanoroberthonza


2.12.2013
Ještě se letmo zmíním o třech akcích.
V PZKO v Karviné jsme hráli na zabíjačce. Paráda, jak po zažívací, tak i kulturní stránce. Moc jsme si s obecenstvem navzájem rozuměli a bylo dobře. "Aj masne brody były".
Taky už máme za sebou jednu Vilijovku a to ve slovenské Stráži. Možná nás tam trochu bratja Slováci štědře častovali borovičkou a hruškovicou, tak údajně podle řidičů z naších řad byl ten výkon trochu poznamenaný. Možná je "trochu" slabé slovo. Musíme si polepšit morálku.
A taky že jo. Na spolužákově padesátce v Ameryce jsme dělali maximum, abychom nevstoupili do stejných vod. I když jsme hráli ve zmenšené sestavě, měli jsme ze sebe a z hostů radost. A bylo vidět, že to bylo vzájemné.
Letos ještě uděláme nějakou zkoušku a taky Vilijovku v polouzavřeném kruhu a dáme si do konce roku pokoj. Ať se Vám v tom předvánočním shonu daří. Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024
12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice
15.6. Český Těšín - soukr. oslava
28.6. Těšínská přehrada
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí
12.7. Šumperské pomněnky
13.7. Soukromá oslava – Bystřice
14.7. Jablunkovský jarmark
20.7. Ustroń
26.7. Muzeum - Český Těšín(18)
2.8. Návsí - letní kino(17)
4.8. Gorolski pochód – Jabłónków(12)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
16.8. Soukromá oslava - PZKO Mosty(19)
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8. Vendryňský letní karneval
13.9. D. Lomná – U Muzea
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Český Těšín
5-18.10 Nahráváme v Southock Recording
15.10. Parník - Ostrava
19.10. PZKO Marklowice
8.12. Vánoční koncert u radnice - Šumperk

KALENDÁŘ 2025
16.5. Svatba – Dwór Kukuczka -Istebna(PL)
14.6. Těrlické slunko – Těrlicko(12)
13.9. Jabkový den- Jablunkov(Blaf 40+J.K.Kolegium)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 22

celkem - 1471

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek