HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
28.1.2020

Těsně před Vánočním jarmarkem v Jablunkově jsme si udělaii zkoušku a trošku oprášili blafovské vánoční a zimní písníčky. A vyšlo to. Hráli jsme přes hodinku a náměstí bylo k naší radosti plné.
To už se nedá říct o Mariánském náměstí v Ostravě. Lilo jak z konve a fandili nám akorát naši spolucestující z auta, stánkaři, kteří to ještě nevzdali, pořadatelé, zvukař a muzikanti, kteří právě dohráli. Taky jsme se s částí kapely posilnili svařáčky, aby se nám do skoro prázdna líp hrálo.
Zimní večer v Kostkově byl už v lednu a vydařil se standardně dobře. Hráli jsme skoro do půlnoci. S Honzou jsme si taky zahráli na rodinné oslavě v bystřické rybárně. Moc hezké prostředí. Doporučuji navštívit.
Na Szuflodzie s Honzou makáme. 18 písníček je nahráno na mobil a teď se bude opakovat a tvořit aranžky. Taky už řeším ekonomiku. Počítám, že kluci s kapely pomůžou při nahrávaní a už se na to moc těším.
Závěrem bych chtěl poprosit, abychom si vymodlili trošku víc sněhu, ať je zima zimou a mějme se rádi.
Tom a BLAF12.12.2019

Příjemný koncert byl v Pizzerii Verdi v Českém Těšíně. Připravili jsme si pro tuto příležitost speciální repertoár na doporučení kytaristy Koldy. A stálo to za to. Mělo to trošku jinak kouzelnou atmosféru.
S Robertem a s Honzou jsme zahráli 17. listopadu revoluční písně blafovské na shromáždění Miliónu chvílek pro demokracii v Jablunkově a taky zavzpomínali na rok 1989. Už se skoro začíná zdát, že to scházení se má smysl. Situace se stále vyvíjí. A taky se při této příležitosti chci přiznat, že moje nejoblíbenější pořady v televizi jsou momentálně 168 hodin a Reportéři. Někdo řekne, ze muzikanti nebo umělci by se do politiky neměli montovat, ale my jsme taky občané této republiky, kterým není všechno jedno. Je pravda, že taky na tuto problematiku nemáme jako kapela stejný názor, ale o tom je demokracie.
S Honzou dále pokračujeme v přípravě repertoáru pro projekt Szufloda. Zatím jsme se zasekli u patnácté písníčky. Po novém roce budeme hned pokračovat.
Mostořská zabíjačka byla povedená. Hráli jsme 3 hodinky a přijel se na nás podívat i saxofonista Jirka z kapely 100 zvířat, tak jsme se snažili, ať si neuděláme ostudu a asi nám to i vyšlo.
Mějte se hezky v tom adventním období. Ještě si letos 3x vrznem a pak budeme bilancovat. Hezké Vánoce a hodně zdraví a štěstí v roce 2020 přeje
Tom a BLAF31.10.2019

V Návsí u kostela v kulturním areálu se konala soutěž v duchu Vtipnější vyhrává. Záměr velice dobrý a veselý. Soutěžící vtipálci byli ale pouze dva. Tak jsme se v našich blocích snažili taky přispívat nějakými vtipy.
Odehráli jsme si dvě svatby. V Těrlicku a taky v Horní Lomné. Do soukromých akcí zahrnu také hraní na narozeninách v Návsí. To bylo ještě teplo, takže jsme hráli na zahradě. Dokonce jsem sám pytlačil v Parku Antoni Szpyrce a hrál jsem na kytaru pro buldočky a jejich majitelé ze Slovenska, Česka a Polska, kteří si tam dali sraz. Asi se jim to líbilo, protože na mě moc neštěkali.
S Honzou pracujeme na novo-starém repertoáru a zatím to vypadá dobře. Vytvořili jsme kytarovou kostru 11 písničkám a uvidíme, jaký tomu ještě dáme směr.
Mějte se hezky a přezujte si auta. Zima se blíží.
tom3.10.2019

Jablkobraní v Petrovicích a Jabkový den v Jablunkově. To už bylo cítit podzimem. Hrálo se nám dobře. V Petrovicích jsme si poslechli flašinetáře a v Jablunkově Marcelu Holanovou. No nevím, co bylo lepší. Ale kdyby Holanová nezpívala a jenom točila flašinetem, tak by to bylo pro většinu posluchačů stravitelnější.
Rozloučení s létem v Bystřici. Počasí vyšlo, burčák byl dobrý, Leszek ze zvukem taky.
Trošku hůř se nám hrálo na komba bez odposlechů a hajtky na soukromé oslavě v Marco Polo. Přece jenom se pak moc neslyšíme a není to ono. Musíme to nějak interně pořešit…
Na rozlučkové akci jistého podnikatele jsme hráli ve specifických prostorách dílny v Hnojníku už potřetí. Zazpívala si s námi sympatická mladá zpěvačka z Bielska-Białej Agnieszka Bak, a to písníčku Stróm. Moc hezké. Držíme ji palce v její hudební kariéře.
Vlak tažený parní lokomotivou jsme obveselovali s Koldou putováním a hraním po vagónech z Českého Těšína do Návsí. Neskutečně příjemná akce spojená s oslavou Svatého Václava.
Užívejte podzim. Pouštějte draky, ale až tak moc je nechytejte.
Tom a BLAF27.8.2019

Srpen shrnu stručně. Pod zahradní soukromou oslavou se skrývala příjemná kolaudačka dřevěné zástavby blízko Kyčmolu v Salajce. Pohodová akcička. Roubenky křtili místní hasiči vodou z cisterny. My jsme hráli údajně pod přístřeškem, který vzniknul teoreticky na náš požadavek. Doufám, že jej majitel dobře využije i pro další účely. Basoval Milan a zvučil Lecho.
Další soukromá akce byla oslava narozenin našeho skalního fanouška U Tyrasa v Oldřichovicích. Hráli jsme na komba a bylo to oboustranně moc upřímné a pěkné.
S Honzou jsme zajeli udělat radost do Nýdku klientům zařízení, které se jmenuje Důstojnost. Tam jsem si uvědomil, že jsem tam byl kdysi jako učeň na lyžáku. Toto letí. Puścił jo se Schellingra a przeniós se o 40 roków zpatki.
Den obce ve Smilovicích. Užili jsme si před hraním skoro celý koncert revivalu Michala Tučného. Moc pěkně to měli kluci a holka houslistka udělané. Zpěvákův hlas byl k nerozeznání totožný s Michalovým. A ty nádherné písničky. Ať si říká kdo chce, co chce, ale moje nejoblíbenější jsou Indián Banjo a Dík za ten stop. Zkuste si je vyguglit…
Dožínky na Osůvkách a náš tříhodinový koncert. Parádní vesnická akce. Něco jak v Chalupářích, ale ve větším. A taky se tancovalo a kupodivu byl v té plechové boudě i dobrý zvuk. Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a my hrajeme až v září.
Tak ahoj!2.8.2019

Po delší pauze jsem tu opět se stručnými aktualitami.
Za Festival Na Pomezí jsme velice vděční. Vždycky si tam každý z Blafu najde to, co se mu líbi. U mě to byl letos písničkář Pokáč a brněnský Folk Team. Ti už si taky něco pamatujou. A jak jim to hrálo. Akorát mě vždycky trochu irituje, že začínáme. Tak nám bylo slíbeno, že už se to opakovat nebude.
Třinecké kulturní léto. Moc vydařené. Perfektní zvuk i atmosféra. Totéž bylo na Jablunkovském jarmarku, kde jsem byl dokonce poctěn jako jeden z mnoha kmotrů pokřtít Bidonům vinyl i cd.
Bluegrass Theatre v Metylovicích. Moc hezká akcička. Hrály před námi perfektní tři skupiny, až jsme měli lufta, či tam s těma bicíma a bez bendža zapadneme. Byli jsme zase po čase v poplachové sestavě. Ale ustáli jsme to. Potvrdily to tři přidávky. Asi si vyžádala každá skupina jeden.
Strom pro Michala. Fonetický to zní podobně jak: Strom promíchala. Tentokrát bez bicích a jen ve čtyřech. Bavič Buble o pauze vyplňoval prostor vtipy až perv. pseudovtípky. Díky Pašíkovi a jeho týmu za jejich počiny v regionálním country.
Už poněkolikáté jsme hráli akci na Stars Minigolf v Třinci. Počasí vyšlo s odřenýma ušima. Fanoušků a fanynek se se šlo hodně, tak proč si to neužít?
Sám s kytarou jsem zahrál na grilovačce klientům a posádce Domova Sosna a pozvaným hostům v Třinci. Nehrál jsem tentokrát žádného Vivaldiho, ale nějaké polské a české lidovky a taky něco od Blafu.
A úplně nejbombastičtější hraní bylo v plné sestavě a s dokonalým zvukem LS audio na Anenské pouti na hoře Kozubová. Možná mohlo zůstat víc lidí, ale atmosféru to mělo neopakovatelně dobrou.
Hezké prázdniny přeje BLAF18.6.2019

Červen pro nás z muzikantského hlediska skončil brzy. Měli jsme tam dvě soukromé akce ve zmenšené soustavě. Jednou to bylo v Třinci a jednou ve Vendryni. Celkem jsme u toho dost bojovali, protože od počátku května nemůžu zvítězit nad hlasivkami.
Taky tam byla v kompletní sestavě firemní akce. Plnili jsme tam funkci poslechovky, ale hrálo se dobře, protože nás zvučil Lecho.
Úplně dokonale se hrálo na Lodičkách v Karviné. Tam je vždycky velice vděčné a vstřícné posluchačstvo. A za radnicí v Jablunkově jsme si střihli opět v nekompletní sestavě také pár písníček na demonstraci proti Babišov a taky zvučil Lecho.
Dovolenky nám začínají a já si potřebuju odpočinout s hlasivkami. Snad mi ten blafovský klid do Festivalu Na Pomezí pomůže.
Mějte se hezky!
Tom a BLAF4.6.2019

Moc dobrá atmosféra vládla v mosteckém Hotelu Grůň. Bylo vyprodáno, a to hlavně díky tomu, že kapela Vrkož hraje velice málo, ale zato moc dobře. Jsou to sice většinou písníčky od Čechomorů, ale velice profesionálně zvládnuté. Blaf obstál, i k dyž jsem bojoval s hlasivkami a s nachlazením. Bez antibiotik bych to ale nedal.
Bystřický rodák a režisér Radovan Lipus zakomponoval naší muziku do Šumných stop. Tentokrát to bylo o Austrálii a jmenovalo se to Terra Australis. Předprémiéra se konala v kině Kosmos v Třinci a v oslabené sestavě jsme si tam střihli tři australské songy s textem ponaszimu.
Díky Zbychovi, chataři z Ostrého, jsme si opět zahráli na horách. Tentokrát u příležitosti otevírání studánek. Počasí vyšlo, Leszek zvučil znamenitě, takže pohoda.
Pak zrychlený přesun i s Leszkem a jeho aparátem na oslavu U Baránka a hraní na oslavě významného třineckého ortopéda. Byla super nálada a upřímná spontánní zábava.
Sám s kytarou jsem zahrál v Hotelu Kempa v Bukovci. Jednou jubilantům a jednou starostům z okolních obcí. Měl jsem radost z toho, že všichni znali BLAF, i když byli i ze vzdálených dolňanských měst a obcí. Dík za to starostce z Bukovce.
Hezké léto přeje
Tom a BLAF10.5.19

U Pašíka bylo hraní tradičně fajné. Hráli jsme na aparát, všichni jsme se radovali, hosté pařili a Pašík byl jako vždycky štědrý hostitel.
V Ameryce jsme hráli asi jenom pro 30 lidí na oslavě 30tky. Čím méně lidí, tím intenzivnější prožitek. Oslavenci normálně s námi i dýchali. To bylo na Bílou sobotu.
O Velikonoční neděli jsme jarmarkovali na Alšově náměstí v Ostravě Porubě. Počasí bylo slunečné a pohodovou atmosféru se snažili dotvářet i naši fanoušci z Ostravy a z Bohumína.
S Honzou jsme byli pozváni do Knihovny Třinec. Před námi měl vystoupení nějaký reprezentant Slum poetry. Byl moc dobrý, až jsme měli strach po něm vystoupit. Celá akce byla v nějakém duchu o „trénování paměti“. Já jsem naše vystoupení degradoval na „opakování čtení textů“. Prostě taky jsme se snažili být trošku vtipní a občas to i vyšlo.
Na chatě Skalka se vždycky hraje dobře. Tentokrát to byly narozeniny jedné známé třinecké osobnosti. Já už jsem tam bohužel zápasil s nachlazením a totálně si dohuntoval hlasivky. Doufám, že nejsou nenávratně pryč.
Tom a BLAF2.4.2019

Březen jsme zahájili na Beskydské lyži jako doprovodný program. Akce se konala pod sjezdovkama v mosteckém skiareálu a kdyby nezačalo pršet, tak by to bylo dokonalé.
V Bibliotece v Polské Wisle probíhaly dny česko-polské kultury, a tak jsme se nechali pozvat na moc pěknou akcičku. Báli jsme se, že se po dvou více než hodinových přednáškách unavení posluchači rozejdou, ale mile nás překvapili a zůstali všichni. Měli jsme trošku těžší podmínky, protože nám omarodil banjista Buble a Roberta zaskakoval na basu Milan. Ale obstáli jsme a dokonce i s přídavkem.
Další moc pěkná komorní akce byla v MUZ-IC v Bystřici. Tam jsme zase museli hrát akusticky. Tak jsme nazvučili jenom zpěv a kytaru a taky bylo dobře. Byl dokonce i zájem o knížky a cédéčka.
Dnes máme zkoušku a na ní si procvičíme šest rozpracovaných písníček a zkusíme přibrat další. Normálně se už těším. A to i na Velikonoce.

Pěkné jaro přeje tom a BLAF.

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 |
KALENDÁŘ 2023

12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty(17)
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec(13)
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov(20)
2.6. Mosty – Dětský den(18)
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Padesátka v Těšíně(20)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
17.6. Den obce Bocanovice(17:30)
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná(19:30)
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark na rynku - Jablunov(16)
10.8. Soukromá oslava – Dolní Lomná
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel(11)
9.9. Soukromá oslava - Bukovec - U Turka(17)
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce(18)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 3
celkem - 1419

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek