HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT  



               
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
2.7.2013
V červnu jsme měli celkem zajímavé a specifické čtyři koncertíky. Začalo to na jablunkovské faře. Hráli jsme venku na zahradě a repertoár jsme trošku cenzurovali. Například místo "baba co by mu dała" jsme zpívali "prała" a místo "porno obrozki" jsem zpíval "kozi obrozki". Za náma byla kaplička s Panenkou Marií a tak se mi zdálo, že se v ní občas do rytmu zavlnila. Doufám, že se naše písníčky líbily nejen jí, ale i jablunkovským kněžím i farníkům. Akorát nás párkrát postrašil až přerušil déšť. Super bylo pohoštění a to pro všechny zadara. Zabíjačkové dobroty a k tomu i čepované pivo. Smekám před farností a děkuji za pěkný večer a Milanovi za záskok.
Grani w Psińcu byla rodinná akce jednoho z členů naší kapely a protože nešlo o život, tak jsme si ji gastronomický maximálně užili. Taky jsme ale produkci v nejlepším utnuli, protože později by už mohlo být pozdě. Znáte to. Ne moře, ale oceány chlastu.
Fajer cup opět v Návsí. 2x handicap. Začínali jsme jako první a ke všemu začalo pršet až lít. To první jsme si ale vybrali dobrovolně. Je ale fakt, že jsme po dlouhé době hráli s bicíma a tak jsme si aspoň naostro ověřili, že nám to jde pořád stejně dobře.
Ovšem nejlepší akce byla jednoznačně Řezbářský plenér na Mostach U Jakuba. Taková vzájemná výměna pozitivní energie mezi kapelou a posluchači, to bylo něco. Fakt nám to dobilo baterky a proto se těšíme na další dobíjení a to už teď v sobotu na Pomezí. Začínáme v 15.00. Doražte!!! BLAF


20.6.2013
Dovolujeme si pozvat nejen naše příznivce na Fajer Cup 2013 do Návsí v sobotu 22.6. Naše country nerocková maličkost zahajuje rockový maratón v 15.00. Už se na Vás moc těšíme a děkujeme pořadatelům za pozvání. BLAF


14.6.2013
V sobotu (15.6.) hrajeme s BLAFem na jedné utajené soukromé akci na utajeném místě. Tímto Vás tam srdečně nezveme!!! Tom


28.5.2013
Koszarziska - Watra na Gróniczku. Hráli jsme na trošku nachýlené vlečce a po delší době ve čtyřech. Buble byl zatím s hojící se dlaní v řadách návštěvníků. Z dvou plánovaných rund jsme nakonec udělali tři a ani nás pořadatelé nemuseli moc přemlouvat. Až tak jsme se na to hraní těšili a užívali si ho. "Jano groł ganc fajnie na gitare", tak ho musím za to pochválit.
Jura, který s náma odehrál jednu dekádu, slavil svou dekádu významnou a pozval mimo Dr. Nkalisty :-) a Magdon i nás. Tak jsme se trošku i před Werkovou smetánkou chtěli předvést a totálně jsem to tam přehnal se svým hlasovým nasazením. Musím pochválit za ten večer i Bubleho, že přes problémy s rukou svoji pooperační premiéru zvládnul skqěle.
Na oslavě narozenin jubilanta Jasia z Hrádku mi došlo, že tam to se zpěvem ještě zvládnu, ale budu mít problém na Bierfestu U Švejka v Třinci. A taky že měl. Po druhé třetině mi hlas totálně odešel a to nejdřív do zoologické zahrady a pak do krajiny ticha. Náhradní program s Honzovým tradicionálním country repertoárem byl na BLAF nadrženými fanoušky totálně neakceptován až zavržen a tak nás zachránila spasná myšlenka a to opakovat písničky typu Cug do Werku, Koszarziska, Isidora atd., jejíž texty si Robert s Honzou vybavovali pomocí paměti a odezírání z mých rtů. Chválabohu, dobojovali jsme, ale tak těžko nám už dlouho na bojišti nebylo. Taky proto, že chyběl Jano pro nemoc a Bubleho po dvou dnech hraní přestávala poslouchat unavená ruka.
Ale bude líp. A taky že bylo. Na Country sešlosti v Třinci jsme už hráli jak za mlada a w Domě narodowym w Cieszynie, jako předskokani Amatorskigo Teatru MK PZKO z Milikowa jsme sklidili obrovský úspěch.
Ale řeknu Vám, tu jejich hru Rocznica..., tu jsem viděl den poté na vlastní oči celou v Jablunkově a řval jsem u ní smíchy od začátku do konce. Vřele doporučuji.
Tom


3.5.2013
Pořád ještě ve trojku jsme si zahráli na parádních narozeninách v Těšíně v hospodě U Mámy. Teda dokonce jsme si dvě rundy střihli venku pod altánkem. První open air scéna po dlouhé zimě. Už se těšíme na hraní na Košařiskách u watry na Gróniczku. Blýská se na lepší časy, protože už možná budeme čtyři. Sice nebudou to bicí, ale dvě kytary, basa a housle už nadělají muziky o něco víc.
Tak, a teď jedna negativní zkušenost. Text jsem zkopíroval z facebooku, kde jsem jej včera začal šířit:
SYSEL - Občanské sdružení občanů bojujících za lepší život...
IČO: 22605657
Karviná - 1, Fryštátská 2060/55a, 73301
tel: +420602964140
David Wojtyga
Přátelé,
pokud Vás někdy osloví výše uvedené sdružení a hlavně týpek David Wojtyga pro nějakou spolupráci, dejte na mou radu a nenaleťte. 30.4.2012 jsme měli hrát s třemi hudebními tělesy na jejich akci proti poddolování Karviné. Nejenom, že jsme nehráli, protože nebylo totálně nic zajištěno včetně elektřiny, ale ani jsme nedostali na benzín. Po 28 létech působení BLAFu a s přihlédnutím k blížícímu se tisicímu koncertu, se nám něco podobného stalo podruhé, což je ale nakonec celkem pěkné skóre. Takže bacha na ně!!!
tom


3.4.2013
V Třinci U Pašíka jsme oslavili Honzovy narozeniny a jelikož jsme byli čtyři z pěti, tak jsme to zahrnuli do soukromých akcí. Bylo fakt moc dobře. Guláš z vepřových kolen, tatarák, půlky a piva taky nějaké byly a dobrá nálada tomu všemu vévodila. Zahráli jsme si s exčlenem Jiřím, harmonikářem Pašíkem i s Drnkalistama.
Jelikož Jano na lyžích přišel k vážnému poranění kolena, tak musíme nějaký ten týden vydržet i bez něj. Bublemu i Janovi přejeme brzké uzdravení a my momentálně bojujeme ve trojku. To jest housle basa a kytara. V této sestavě jsme absolvovali Bílou sobotu v Pizzerii Verdi v Českém Těšíně. Trošku jsme z toho měli strach, ale vyšlo to. Bylo to takové folkovější a komornější a musel jsem si pozorněji hlídat zpěv, protože byl moc čítelný.
Ještě to musíme ve trojku vydržet jednu akci a pak už snad nastoupí Buble. Mějte se hezky v tom začátku jara a nežbrblejte na sníh. Možná zas v říjnu bude nepříjemně suché léto :-) Tom


27.2.2013
Hraní pro seniory na karnevale v Domově sv. Alžběty v Jablunkově bylo moc pěkné. Nádherná akce. Sestřičky nacvičily krásné divadlo na motivy pohádky "O 12 měsíčkách" a ve spojení s vkusně namíchanou hudbou představení nemělo žádnou dramaturgickou chybu. Škoda jen, že zůstalo u jednorázového představení. Určitě by se to líbilo školám a myslím, že i veřejnost by byla nadšená. My jsme pak chtěli zahrát koncert. Ale když začal jeden z klientů tančit a pak se k němu začali přidávat další mobilní klienti a dokonce i sestřičky Alžbětinky, tak se koncert změnil v taneční večírek. A to bylo moc dobře. Srdíčko se radovalo. Díky do Alžbětinek!!!
Vítězný úmor jsme museli ze zdravotních důvodů našeho banjisty zrušit. Teď mu držíme palce, protože je po absolvování nejmenovaného zákroku a zotavuje se.
Plán na příští měsíc je jednoduchý. Zkoušet vznikající nový repertoár, opakovat starší a těšit se na každé další hraní.

Ja ja, post je post - Post ni ma post office.
Tom


20.2.2013
Moc se všem omlouváme, ale níže uvedenou akci jsme museli ze zdravotních důvodů zrušit.
Díky za pochopení.
Tom a BLAF
22.2.2013 hrajeme u Zahrádkářů v Jablunkově koncert "Vítězný úmor, aneb do kloboučku hop!"
Jak už napovídá název vstupné je dobrovolné.
Začátek ve 20.00.
Srdečně zveme všechny příznivce.
We BLAF YOU!!!


1.2.2013
V lednu jsme zvládli 3 zkoušky a 3 hraní. Hlavně jsme zkoušeli polské lidovky, které jsme uplatnili na Balu PZKO v Bocanovicích. Možná mohlo být trochu plněji, ale hrálo se nám moc dobře.
Den předtím jsme se rozehráli na narozeninách jednoho pána v Bystřici na Bowlingu. Dva moji nejvyšší bosové ho na židli zvedali u písničky "100 lat" a když jsme přidali další sloku "Jeszcze raz", tak si mě normálně dovolili neuposlechnout. Pak jsem jim to vytknul. Jeden se tomu zasmál a druhý ne.
Velice zodpovědně jsme se připravili na Novoroční koncert na radnici v Jablunkově. Pojali jsme ho zimně. To znamená, že jsme zahráli všechny písničky, které mají něco společného se sněhem, Vánoci, koledou a jsou jen z našeho repertoáru. Žádná velká pařba, ale spíš do pěkna a do smutna. Měli jsme z toho moc pěkný pocit, který nám byl opětován. Možná ho ještě někde do konce zimy zopakujeme.
Škoda jen, že ten sníh leze dolů. Tento víkend totiž nikde nehrajeme, tak jsem si myslel, že dám běžky. Ale nevím, nevím.
Tom


4.1.2013
Poslední loňská aktualita.
Slib(p)y se mají plnit, tak jsme zahráli v zmenšené sestavě v Domově důchodců v Nýdku. Oboustranná spokojenost. Klientům se naše písníčky líbily a nám to bylo opětováno jejich spontánní radostí.
Pro regionální obchodní komoru jsme zahráli v ropickém Mlýně. Po konferenci a rautu ale všichni účastníci spěchali domů, takže jsme tomu moc nedali. Asi nejkratší hraní v roce 2012.
„40“ na Vyrubané. Pařba od začátku do konce. Moc dobrá akce a dokonce jsem neřídil.
Živý Betlém u Muzea v Třinci. Vybrali jsme zimní a vánoční písničky a zahráli je jen s hajtkou. Mělo to svoji pěknou atmosféru, ale počasí tam moc posluchačů neudrželo.
Co nás ale opět pozitivně nakoplo, tak Silvestr v Petrovicích. Přesně řečeno na hraničním přechodu Závada – Gołkowice. Hrálo se tak dobře, že nám ty dvě hodinky utekly skoro tak rychle jak celý minulý rok. Tak radši trošku zpomalme v tom Novém roce. Přeji za celou kapelu do 2013 hlavně hodně zdraví.
Tom




strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 |

KALENDÁŘ 2025
18.1. Soukromá oslava - U Jakuba
22.2. Soukromá oslava - Olbramice
23.3. 105 urodziny Oty Žabki - PZKO Nawsie
16.5. Svatba – Dwór Kukuczka - Istebna PL(18)
16.5. Oslava Bidon 55 let - Rokáč Jablunkov(20)
23.5. Firemní akce - Mosty hotel Grůň(15)
23.5.Dolní oblast Vítkovic - soukr. oslava(20)
30.5. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice
7.6. Silesian Country Bluegrass festival – Dolní Lutyně
14.6. Těrlické slunko - Těrlicko(12)
19.7. Střítežské léto
26.7. Soukromá oslava - Horní Lomná(18)
5.8. Soukromá oslava - Hrádek(15)
6.9. Dožínky – Písek(18)
13.9. Jabkový den - Jablunkov(Blaf 40+J.K.Kolegium)
20.9. 720 let obce Konská
16.11. Rokáč Jablunkov - dvojkoncert Blaf a Tomáš Klus

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 39
2025 - 1
celkem - 1489





Počet přístupů: Statistiky těchto stránek