HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
6.2.2019

V Penzionu v Kostkově to k půlnoci vřelo jak v nějakém rockovém kotli. Atmosféra byla ohromující. Taky jsme to proto přetáhli asi o hodinu.
Sám s kytarou a se zimními a ještě i vánočními písněmi jsem absolvoval koncerty v jablunkovské Pohodě a v Alžbětinkách. Tentokrát se to moc povedlo a radost byla veliká. Jak na straně seniorů, tak pořadatelů. I já jsem byl sám ze sebou spokojen, I když rezervy v hraní na kytaru mám pořád nekonečně velké.
Velice vydařená byla také oslava kamaráda Tondy z Karviné. Trefa do černého (žeby uhlí?). Hráli jsme sice bez hajtky, ale bavili se úplně všichni. Kupovali knížky i cédéčka a hostili nás po havířsku. Škoda, že na mě vyšel Černý Petr s řízením vozidla.
Na zkouškách se teď budeme snažit dát dohromady pár písníček ze „Szuflody“.
Tak si užijte zkrácený únor a opatrujte se.
tom8.1.2019

V pátek před Vánoci jsme ještě zahráli na soukromé akci v Krakově, ale nějak moc to nesedlo. Byly celkem problémy se zvukem a taky účastníci akce moc na naši muziku nereagovali. Když jsme po domluvené době začali balit, tak chtěli hodinu přidat. Už jsme se ale nenechali přemluvit. Čekala nás daleká zpáteční cesta. Bohužel, tak to někdy taky chodí.
V kaluži krve jsem dělal s kytarou kulisu na dolovné v jedné nejmenované jablunkovské rybárně. Lidi chodil, kupovali ryby, dávali si po pulce a já jsem k tomu zpíval a hrál. Celkem to byla sranda.
Velice se nám líbilo na Štěpánské zábavě v Dolním Žukově UZvonku. Jak za starých časů. Kdysi v druhé blafovské sestavě jsme tam hráli často. Je až neuvěřitelné, jak tam lidi na country paří. Po dlouhé době jsme se prostřídali na pódiu s Vrtákama a s Trvalou náhodou.
Včera jsem zazpíval sám s kytarou pár koled v domově důchodců v Nýdku. Vždy po Novém roce v období koled se snažím dělat seniorům radost. Tak doufám, že jsem ji udělal. Ještě to zkusím do konce ledna dvakrát. Tak mi džte palce, aby to vyšlo.
Těšíme se na Zimní večer do Penzionu Kostkov, kde vás srdečně zve celý BLAF.
tom18.12.2018

V Relaxu Třinec jsme už hráli na soukromé oslavě podruhé. Pak jsme měli zrychlený přesun do Pizzerie Verdi v Č.Těšíně, kde byla opravdu moc vynikající atmosféra.
Čučonům na oslavu 120 let jsme vyjeli zahrát na Severku. Pařba se rozjela až do té míry, že došlo k převrácení stojanů. Chválabohu se nic nepřihodilo a bylo to až na konec naší produkce. Až budeme Čučonům hrát na 150 let, tak už budu půl roku v důchodu. Slovní matematická úloha. Kdo ví, kdy to bude, i když nevím, zda to bude?
Do Vidle´s pub v Třinci na nás přišla většina skalních fanoušků a bylo taky dobře. Už jsme tam částečně navodili i vánoční atmosféru a zahráli jsme nějaké blafovské koledy a zimní písníčky.
Na Vánočním jarmarku v Jablunkově hrajeme s oblibou tradičně každým rokem a letos jsme si to užili obzvlášť, protože jsme nemuseli předstírat, že je nám zima. Dalo by se říci, že byla i sranda. A hlavně jsme se pak všichni hrozně taky těšili na koncert Poutníků, kteří - ač je to neuvěřitelné, jsou od Blafu o 15 let starší.
Přejeme Vám hezké Vánoce a hodně zdraví do Nového roku.
Tom a BLAF5.11.2018

Hned první říjnovou sobotu jsme se rozjeli do Stonavy. Konala se tam nějaká slavnost myslivců. Bylo moc hezké slunečné počasí, akorát dost silný vítr, který mi dvakrát rozfoukal texty ze stojanu. Příjemně nás překvapila skupina lidí, kteří si s námi prozpěvovali texty. Po nás perfektní ABBA revival.
Pak přesun do Dolní Lomné na Jarmark. Vítr ustál. Hrálo se moc dobře. Lomňané pařili vděčně jako vždycky. Tentokrát nebyla ani zima. Po nás DJ.
V Těšíně na Střelnici byl pořádán ples k 90. výročí TJ Slavoj - tenisový oddíl. Měli jsme trošku nevděčnou úlohu, že jsme začínali. Občas nás ale nějaký pár tanečkem potěšil. Po nás perfektní 5 Stars Band.
Zato narozeniny na chatě Skalka, to byla pařba jak za mlada. A to jsme byli ochuzení o Bubleho, který válčil s nachlazením. Hraní na horských chatách má pokaždé svoje kouzlo. Po nás DJ Hanka. Znáte ho?
Ať se Vám daří!
přeje tom a BLAF29.10.18
Czundry, baby a zabawy. Tomanek okrzcił swojóm nowóm ksiónżke.Hutník napsal: Tomankova vtipná retrospektiva je na světě


2.10.2018

Hned po návratu z Albánie jsem dostal možnost zahrát seniorům V Alžbětinkách v Jablunkově u opékání párků na zahradě a to sám a na kytaru. Babičky a dědečkové měli ze mě radost a já jsem jim za to moc vděčný.
Dobré byly dvě oslavy narozenin jednoho lesního chlapíka. Hráli jsme mu u Mánesa v Lomné a pak za týden na chatě pod Stožkem. Nádherné místo. V obou případech byla skvělá atmosféra. Oslavenec zpíval skoro všecky songy s námi. Neskutečně všichni pařili a opravdu bylo dobře. .
Loučení s létem v Bystřici se už pro nás taky konalo poněkolikáté. Premiéru jsme měli ale ve Sportbaru v Jablunkově. Taky jsme zakončovali léto. A když se dívám teď z okna, tak musím říct, že je definitivně pryč. Tak bacha, ať se nenachladíte.
Tom a Blaf3.9.2018

Honza a já jsme se rozhodli udělat radost klientům Domova důchodců na Sosně. Hráli jsme jenom blafovský repertoár a sedlo to. Vždycky jsme vděčni za to, když senioři mají z našich písniček radost.
Dobře se nám hrálo na Srnčích hodech v Bocanovicích. Zvučil nás Radim Kostka a dopadlo to výborně. Akorát se mohlo víc tancovat. A srnama tam taky nikdo neházel.
Jistému Pepíkovi z Jablunkova jsme zahráli na komba na svatbě v jablunkovské Ameryce. Svatebčané pařili o život, a to je pro nás jak voda na mlýn. Samozřejmě že jsme rádi náš čas nastavili.
Po drsné oslavě mých pětinásobných klapzubovin jsem hned na druhý den absolvovali Mánesovu stezku a večer jsme blafovali na Slezských dnech v Dolní Lomné. Myslel jsem, že to nepřežiju, ale otřepal jsem se a dali jsme to. Tentokrát chyběl Honza, tak Kolda hrál sám na kytaru. Co mě ale na Slezských rozesmutňuje, že tam je čím dál tím menší účast. Na Mánesově stezce to ani tak poznat není, ale pak v areálu to zeje prázdnotou. A to je velká škoda.
Škoda taky je, že nám byly zrušené s Blafem dva výjezdy do zahraničí. A to jak do polského Gogolina, tak na Ukrajinu. Moc jsme se tam těšili. Ale co, dovolenou mám teprve před sebou a pak nějak bude.
Hezké babí léto přeje BLAF31.7.2018

Pouti Cyrila a Metoděje se Blaf zúčastnil minimálně potřetí. Na pódium jsme nastoupili po Legendách a obávali se, že to nebude jednoduché. Obavy byly zbytečné. Celkem jsme pařbu prodloužili a gradovali.
Festival na Pomezí v Dolní Lomné. Za celou existenci Pomezí jsme tam hráli podruhé v pátek a poprvé bez uvádějícího Mloka. Místo něj konferoval Čenda z BG stylu. Mlokovi přejeme brzké uzdravení.
Festivalu jsem si moc neužil, protože jsem byl další den ráno svatebčan a odpoledne s Bublem a Honzou taky trochu bavič. Zahráli jsme cca 2h vsuvku na zahradě u Tyrasa a dokonce si vyslechli po ovacích pochvalu svatebčanů.
Zato na Lodičkách v Karviné vládla nervozita. Půlhodina zpoždění byla zapříčiněná deštěm a elektrikou. Pořád vypadával proud a pak se to přeneslo i do mého projevu. Kromě kluků z kapely zřejmě ale nikdo nic nepoznal, takže interní záležitost.
Jarmark na rynku v Jablunkově. Vynikající zvuk LS Audio a snaha kapely i moje předvést se před Butama a rodným městem v čím jak nejlepší kondici padla na úrodnou půdu. Buty jsem pak poslouchal s otevřenou hubou, a to už po několikáté. Jo, když po vás hrají vzory a ještě si můžete s nimi dát frťana a pivo, pak už vám nechybí téměř nic k hudebnímu štěstí.
Stars - Minigolf – Třinec. Hned od začátku jsme si moc sedli s publikem do noty. Jano si dovoloval, tak jsme hráli trošičku oslabení, ale nebylo to na újmu a to i díky dobrému soundu zvukaře Radima.
S Honzou jsme se nechali najmout na meloucha do Bystřice. Malá rodinná zahradní slavnost. Torzo Blafu. Ale jo, písničkám jsme posloužili a papu vynikající.
Střitežské léto. Zvuk celkem průser. Venku to asi šlo dobře, ale my jsme se z odposlechů přes veškeré připomínky vůbec neslyšeli. Potěšil nás ale kluk, který se nám svěřil, že jsme mu před 5 lety moc pomohli. A my jsme skoro o tom ani nevěděli, jenom mu dali zprostředkovaně cédéčko a popřáli mu přes booklet hodně sil a zdraví. Moc pěkný bumerang.
Více takových bumerangů přeje všem BLAF2.7.2018

Těšínská folklórní noc na rynku. Hráli jsme po orchestru Tomáše Kočka a ani jsme se moc nestačili vyřádit z důvodu dodržení hodiny nočního klidu. Zatím jsme byli v posílené sestavě.
Školní radovánky v Bystřici. Poprvé si spolu zahráli Kolda s Milanem a taky se poprvé v životě viděli. Náš vstup probíhal ve včasných odpoledních hodinách. Počasí přálo, lidi poslouchali, pohoštění vynikající. Co si víc přát? Prostě pohoda.
V Pohodě, v třineckém domově pro seniory, jsme si zahráli ve dvojku s Honzou na vaječině. Posluchači byli fakt vděčni. Devadesátiletá paní se nám přiznala, že je naše fanynka, že nás už zná dlouho, ale poprvé nás slyší a vidí naživo. Moc dojemné.
Svatba v Hotelu Salajka. Policista z Prahy se ženil s holkou z Lomné a ke všemu byl bluegrassák a aktivní záložák. Uniformama se to tam jen hemžilo. Bál jsem se, že nám v té naší poplachové sestavě nestačí repertoár, ale obavy byly zbytečné. Spokojenost byla oboustranná a dokonce jsme jednu rundičku přidali.
Chotěbuzský den obce. Robert se už vrátil z námořní plavby po Středozemním moři, Kolda něco někde měl, takže stará klasická sestava. Lidi byli vnímaví a občas jsme zahráli i něco na přání.
Domaslavický den obce. Z toho jsme měli trošku lufta, bo se tam nemluví ponaszimu. Trošku retropódium i retroaparatura, ale za daných podmínek to dopadlo velmi dobře. Reakce byly pozitivní. I písníčky na přání byly, a to je moc dobře. Přejeme všem „dłógi feryje a wydarzóne urlopy“.
Tom a BLAF4.6.2018

Celkem dlouhé hraní v Mostach koło Cieszyna jsme zvládli. Už jsme si ale řekli, že do tak dlouhých maratónů se už moc do budoucna nebudeme tlačit. Ve dvě v noci jsme už fakt padali na hubu. Na druhé straně ale tanečníci byli vděční a skvělí. Ani jednu rundu nenechali parket prázdný. Klobouk dolů.
Mostecký guláš. Taky maratón, ale méně vstupů. Výborná atmosféra i když kulisovitého rázu a perfektní zvuk.
Rokáč Jablunkov. I když doma, hráli jsme na začátku a byli posloucháni pouze z povzdálí. BBIM po nás neměl chybu a ostatní Chwytaki a Superstary nekomentuju.
Písečná – Olympiáda spolků. Škoda že nebyl lepší zvuk. Jinak to mohla být celkem pohoda.
Otevírání studánek – Chata Ostrý. Neskutečná pohoda, i když nás trochu poděsil déšť. V improvizovaných podmínkách jsme ale dohráli naše bloky do konce. Díky Zbychovi, že nás ještě jako jediný chatař zve pravidelně na Ostrý. Moc si toho vážíme, protože hraní na horách je blíže k Bohu.
tom

strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 |
KALENDÁŘ 2023

12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty(17)
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec(13)
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov(20)
2.6. Mosty – Dětský den(18)
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Padesátka v Těšíně(20)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
17.6. Den obce Bocanovice(17:30)
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná(19:30)
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark na rynku - Jablunov(16)
10.8. Soukromá oslava – Dolní Lomná
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel(11)
9.9. Soukromá oslava - Bukovec - U Turka(17)
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce(18)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 3
celkem - 1419

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek