HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
15.6.2011
Milan má hlavní letní brigádu u Blafu za sebou. Hraje mu to na tu basu každým rokem líp a líp. Mlýn U vodníka Slámy se nachází v blízkosti CUCu (cypovina u cesty), jak je v Hrabyni. Tam nám udělalo radost, že nás znají i na Prajzku. Dokonce byl zájem o cédéčko. Akce byla ve spojitosti s koníčkama a lítal nad námi i balón. Doufám, že se jednou v něm vznesu taky.
Mloci nám zajistili hraní na náměsti v Prešově. Hezké počasí, pozitivní reakce a zájem východňarov o naše guralské nárečie zajistilo přiměřený úspěch. Taky jsme se tam setkali s Tomášem Kočkem, jak vydal moc pěknou desku Godula. Pohostinnost Mloků v hospodě u Greka byla moc štědrá. I společná pařba by neměla chybu, kdyby Milan a Honza nemuseli jet hned po koncertě domů. Ráno sme boli dokonca aj ako hosťa v rádiu a to sme nevedeli, že máme na motore papuču. E Há!!! - zvolal by bendžista Bohuš. Ale dopadlo to fasa.
V Bystřici se konaly Dni firmy Mrózek. Velkolepá akce, bohatý raut, adrenalinový akrobat na motorce všem zatajoval dech a skoro všichni zúčastnění se nechali v koši vytáhnout jeřábem do výšky cca 70m. Já ne. Kdyby tam byla guma, tak bych to přehodnotil. Naše i dýdžejová produkce bohužel plnila pouze roli kulisy, ale s tím se zřejmě počítalo.
Super zorganizovaná byla akce STS Fajer Cup v Návsí. Pro mě bylo důležité, že se konečně mohlo sejít hodně muzikantů z Jablunkovska a dát si "po półce". Bohužel, to bylo i příčinou toho, že jsem na akci preventivně nevydržel do konce. Teď sice toho lituji, ale aspoň nebyla ostuda. Tom


16.5.2011
Tak to vypadá, že za květen máme odehráno. Začali jme "Majówkóm w Jaworzu". Po vystoupení jablunkovských Jacků, kde mimo jiné tančí moje dceřina společnost, jsme dostali prostor cca 1h 30min a mám dojem, že jsme zaujali. Lidi reagovali pozitivně a občas se i smáli mluvenému slovu.
Trošku fiasko bylo v Bukowcu U Turka. Přišlo málo lidiček a bylo to nejspíš způsobeno MS v ledním hokeji. Hráli jsme ze Slovenskem. Týden předtím sice taky (Blaf + Mloci), ale to zas bylo o muzice, nepadaly góly a bylo narváno.
V Šunychlu, což je vedle Bohumína, jsme měli premiéru na padesátce našeho fandy Romka. Hráli jsme v zahradě na komba a bylo to velice pohodové.
A co svatba v PZKO? Úplná bomba. Angličan Džoudy (foneticky, bo nevím jak to je in english) si bral jablunkovanku Martinu a svatebčané na naší muziku reagovali neobyčejně příznivě. Stejně to je síla, když západ migruje za láskou na východ. Údajně DJ byl také anglán žijící v Piosku a s Džoudym se ani neznali. Jó, ta globalizace má taky něco do sebe. Tom


3.5.2011
Za skupinu BLAF i za MLOKY děkuji za nádherný zážitek, který nejde vytvořit na jiném místě. A to jak všem zúčastněným tak i personálu z Hotelu Grůň. Opravdu je to velmi charismatické místo a už se těšíme na plánování další akce.
Níže cituji korespondenci z facebooku:
Michal Gima:
Z Jablunkova do Brisbane je dalka, ale z Gruňa do Prešova to išlo fajne, ďakujeme za krásny večer. Ta synci, repete u nas !!!
Tomáš Tomanek:
Paráda to byla. Doteďka se nemůžu z těch pozitivních dojmů vzpamatovat. Pořád vidím, jak se celé osazenstvo na Grůni vlní mezi stolama. Kdo tam nebyl, neuvěří. Koňáre - díky!!!!
Michal Gima:
Ozaj to bola jedna obrovská kopa dobrého ducha. ďakujeme


28.4.2011
Stručně a souvisle popíšu 3 poslední hraní, protože od pátku se nám to začíná hustit.
Ve Werk aréně jsme si zahráli na oslavě titulu Mistra naších HC Ocelářů. Mimochodem, Buble je taky mistr (odborného výcviku) a dodnes jsme jeho titul nezapili ani v dílně. Hokejistům jsme popřáli jak na scéně, tak i na facebooku. Hlavně ať si slávy užívají, protože je pomíjivá. Věra Bílá by mohla vyprávět.
Přechod z Werk arény do komorního prostředí horské chaty Kamenitý byl sice co se prostorů týče kontrastní, ale paradoxně musím přiznat, že jsme si to daleko víc užili. Bavili jsme se i s oslavenci a předávání energie bylo velice vzájemné. Příčina byla asi v tom, že na hokeji jsme byli pouhá kulisa. Tak to ale mělo být.
Na Velikonočním Jarmarku před Trisii jsme vystřídali Flerety, které já osobně dost žeru. Honza se jim přiznal, že na nich vyrůstal. Já jsem pro změnu vyrostl hudebně na Farne a Buble na Konvici. Taky to tak teď s náma vypadá. Tom


22.4.2011
Naše životní setkání s panem Žabkou

     O panu Žabkovi jsem poprvé slyšel, že bude vystupovat v televizním pořadu „Zpívá celá rodina“. Pro všechny lidi z Jablunkova a Návsí to byla v sedmdesátých letech nevšední událost, vidět a slyšet svého rodáka na televizní obrazovce i když ještě černobílé. Byl jsem tehdy ještě dospívající dítě a proto mi dokonale zazpívaná Santa Lucia zůstala dodnes neodmyslitelně spjatá s jeho osobou.
     Když jsme s kapelou Blaf koncem osmdesátých let vystupovali na Slezských dnech v Dolní Lomné, oslovil mě starší pán a představil se mi jako autor písniček po naszimu - Otto Žabka. Samozřejmě že jsme si hned porozuměli a slíbil jsem mu, že ho v brzké době navštívím.
     Díky mému hektickému stylu života a brzy na to porevoluční spontánní atmosféře mi to pořád nějak nevycházelo. Trvalo mi téměř patnáct let, než jsem uskutečnil slíbenou návštěvu. A věřte mi, že jsem odcházel z jeho domu v Návsí – Kostkově plný pozitivních dojmů. Když pominu nádherné prostředí kostkovského údolí, kde měl postavený dům u rybníčka, tak na mě nejvíce zapůsobila Otkova spontánnost, s jakou dokázal poutavě a živě vyprávět o starých časech, odskakovat do jiných dějů a opět mistrovsky navázat na děj hlavní. A hlavně jeho prokládání historek písničkami, to mi úplně učarovalo. Člověk se rázem ocitl v jiné době a cestou domů se mi honily nejkrásnější příběhy a náměty na písničky. Jeho tvorba mě velice oslovila. Je inspirovaná folklórem, krásou našich Beskyd, lidskými vztahy a přirozeně láskou. Od té doby jsem pana Žabku s upřímnou radostí pravidelně navštěvoval.
     Byli jsme s kapelou velice poctěni, když nám Otek věnoval tři písničky s tím, že je můžeme použít na naše chystané album. Słóneczko, Dróciorz a Żabki jsou při našem koncertování velice žádané. Otek nám pokřtil album Pop-Jewki a zazpíval si při této příležitosti s námi v Městském lese v Jablunkově. Taky jsme s ním uspořádali jeden společný koncert U rybníka v Kostkově.
     Loni v únoru jsme mu s kapelou zahráli k jeho devadesátým narozeninám a v červenci téhož roku jsme se spolu setkali u natáčení kontroverzního dokumentu „Hranice po naszimu“.
     Je mi hrozně líto, že to bylo naše poslední setkání. Minulý týden jsme se s ním rozloučili ve farním kostele v Jablunkově, poté na hřbitově. Mužský sbor Gorol z Jablunkova mu na pavlači v kostele zpíval moc krásně. A já pevně věřím, že pan Žabka už pilně zkouší a okouzluje svým tenorem v tom nejlepším Nebeském sboru a seznamuje své okolí se svým plnohodnotně prožitým časem v našem malebném koutku Beskyd. A taky věřím v to, že tam nahoře jeho smysl pro krásu a umění ocení víc, než tady na tomto světě.

Ono totiž:
Zachodzi słóneczko poza grónie…

Ale taky:
Wyjdzie zaś słóneczko zpoza Stożka…

Za pěkné chvíle spolu prožité a hezké písničky děkuje Tom a skupina Blaf.


25.3.2011
Postovní plesy a bály máme za sebou. Aspoň jsme se doufám dobře rozehráli a oprášili neblafovský repertoár. Samozřejmě náš taky. Na Country bále na Kanadě jsme se střídali lehce s DJ Rosťou a na Vodáckém plese jsme pro změnu navázali na spřátelený Gryf. Normálně jsem čuměl, jak to klukům a holce hraje. Faktem ale je, že se někteří vyškolili jako exčlenové v jedné nejmenované renomované kapele.
Včerejší hraní ve speciální škole v Třinci byla taková srdeční záležitost. Atmosféra velici úpřímná a milá a opravdu jsem to myslel vážně, že tak originálně zatancovanou Zuzanu jsme neviděli na ani jednom z předchozích plesbalů.
Hraní před náma pomalu přibývá a tak se máme společně na co těšit. Ale taky musíme zkoušet, protože letos by už bylo možná dobré jít do studia.
Ahoj v dubnu.
Tom


14.3.2011
Zítra hraje Gryf s Blafem na Vodáckém Plese ve Vendryni (Czytelnia) od 19:00. Kdo může, ať přijde. I když je to "postovní ples", my se pak za Vás nahoře přimluvíme. Gdyby yny ludzie tak grzeszili...Tom


15.3.2011
a tohle napsala kapela STS:
A na závěr se ještě musím zmínit o akcičce, trefně pojmenované "Vítězný úmor", kde jsme si společně zahráli s kapelou Blaf a houslistou Danem Drongem u Zahradkáře v Jablunkově. Hrálo se na sucho, akusticky a improvizaci se nekladly žádné meze. V průběhu se z řad hostů přidal i hráč na valchu a zaplněná hospůdka ve skvělé atmosféře zpívala, tančila , no prostě, pařilo se...


8.3.2011
Včera jsem dostal kytku na Tomáše a dnes ji pro změnu nedám manželce. A to proto, že mě v duchu neuznávat MDŽ vychovával můj táta. Teď to možná vypadá, že píšu v horečkách. Ale už mě drží dva dny a dnes jsem dokonce požil i první antibiotikum.
Asi jsem se nachladil na sobotním plese, jak jsme otevírali furt okna a chladili se u nich. Buble má totiž podobné problémy. Jináč ples byl z našeho hlediska na jedničku. Normálně taková dvouměsíční pauza udělá svoje a muzikantská nadrženost se projevila u všech bez výjimky. A taky neoficiální akce "Vítězný úmor" neměla chybu. Řádili jsme u Zahradkáře na akustické kytary, dvě basy, Lubošovou bicí mikrosestavu a to namíchání s STS a s Danem Drongem tentokrát v roli houslisty č.1. Kdo neslyšel, neuvěří. Pařba opravdu do úmoru.
A víte co mi řekl můj oblíbený doktor, když jsem se mu svěřil, že ani čaj s rumem nepomáha?
To robitě zlé. To musítě rum s čajom. Tom


2.2.2011
cituji zvadlo hlavní organizátorky Country plesu:
Zdravím!
Tak 12.3. se opět sejdeme na našem Country plese, mimochodem letos je to už 6. ročník! Už se na vás všichni těšíme! No a vzhledem k tomu, že na Kanadě je kapacita míst 3x větší jak loni, tak jsem vás chtěla poprosit, že kdyby měl někdo zájem o lístky, tak ho můžete odkázat na 773/665814
a nebo na
countryples@seznam.cz.
Díky moc a mějte se fajně!
Zdraví Rzymanovi
a BLAF
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
21.2. Domov Sosna(15:30)T
15.3. Hospůdka na konečné - Řeka
5.4. Kass - Český Těšín
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov(18)
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty(17)
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí(17)
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice(19)
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(?)
26.7. Muzeum - Český Těšín(?)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
11.8. Bluegrass Theatre - Metylovice(?)
24.8.Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno
19.10. PZKO Marklowice(?)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 1

celkem - 1452

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek