HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
20.7.2011
Daniel Drong pořádál už asi 3. ročník festivalu Kostkov plný hudby. Při této příležitosti taky okřtil desku a my jsme byli poctěni být kmotry. Program se mi osobně líbil. Blue Rams se zlepšili hodně. Houslové duo synů Dana a našeho Honzy bylo na velice vysoké úrovni a folklórní Lipka je čím dál lepší.
Pak přišlo na řadu představení repertoáru desky Retrosongi seskupením Companieros. Opravdu moc nadupané. Nestačil jsem se divit. Po křtu jsme se chopili jedné rundy my Blafi a pak jsme hráli dál z Danem a harmonikářkou Ivetou pod názvem Danův Syndrom. Tak jsme se přejmenovali i za cenu mírného nesouhlasu hlavního pořadatele festivalu. Večer to byl opravdu velice vydařený.
Našim koncertem č. 900 bylo hraní na Jarmarku v našem nejmileším Jablunkově. Na rynku se sešlo hodně lidí, sluníčko bylo na naší straně a tím pádem to nemohlo dopadnout jinak, než ke spokojenosti všech.
Asi 6 km severně od Zlatých hor leží lázeňské městečko Głuchołazy (asociuje se mi to s Žabovřesky, Hracholusky, Kostomláty a Postoloprty). Pánové Mlok a Mirek Hrdlička spolu s polskými pořadateli a kamarády zorganizovali velice krásný Festival Piosenki Turystycznej. Byli jsme poctěni spolu s Žalmanem (uaptavadava), Pavlínou Jíšovou, Epydemyi a Čechomorem (poláci řílkali, že to jsou Čechomuchomory), zúčastnit se závěrečného koncertu tohoto festivalku. Publikum bylo namícháno českopolsky a křičelo umííí. Tom


15.7.2011
Na Pomezí se nám hrálo výborně. Údajně jsme dobrý tahák na začátek. Taky se nám dostalo pochvaly, že jsme hned nahodili vyšší laťku. Přiznám se ale, že letos jsem nebyl moc pozorný posluchač.
Fragment a Robo Huleja jsem překecal. BG Nova opět nezklamala. Lenka Filipová, ta mě úplně dostala. Byl jsem za ní v zákulisí. Podepsala se mi na ruku, ale pusu mi nedala. Prý z hygienických důvodů, vysvětlila. Konečně mi došlo, proč nás nehrají i v rádiích.
Měli jsme dohodnuté dvě písničky s Mloky. Byl jsem už ale pokročilý a mírně si nedovedu vybavit, jak to všechno proběhlo. Radši se dodatečně Mlokům omlouvám. Rangers se mi taky moc líbili a Cop ještě víc. A z tolika lidma jsem si chtěl pokecat. I třeba s kapelníkem posledně zmíněné skupiny. Ale nějak se mi zadrhla řeč, tak jsem se s některýma aspoň zpřátelil na facebooku. Taky cesta.
Pokračování o letních festivalech příště. Tom


28.6.2011
"Starość nie radość". Taky o tom už něco vím a tím nemyslím na sebe, ale například na rodiče. V Ropici je Dům svatého Josefa, který má pod patronátem můj spolužák z Kanady(učiliště). Byli jsme už tam podruhé a zahráli jsme u příležitosti 5. výročí od založení této bohulibé činnosti. Měli jsme radost, že jsme mohli udělat radost a to je někdy to nejdůležitější.
Na Fojtství v Oldřichovicích jsme už asi taky hráli potřetí. Tentokrát pro partičku lidí z polikliniky na Podlesí. Moc pozorní poslucháči a chutný rautík. Na komba se taky hrálo příjemně.
Svátek 3bra3 - výborný zvuk, pozorné publikum, hodně starých známých. Ještě, že to vyšlo a nepršelo nám do kšeftu.
A nakonec hraní na perfektní svatbě mého spolupracovníka na Gutské Baště. Super atmosféra. Všichni se bavili od samotného začátku naší produkce až do konce.
Co dodat? No prostě už se těšíme na rozmarné léto. Tak si to užijte taky!!! Tom


15.6.2011
Milan má hlavní letní brigádu u Blafu za sebou. Hraje mu to na tu basu každým rokem líp a líp. Mlýn U vodníka Slámy se nachází v blízkosti CUCu (cypovina u cesty), jak je v Hrabyni. Tam nám udělalo radost, že nás znají i na Prajzku. Dokonce byl zájem o cédéčko. Akce byla ve spojitosti s koníčkama a lítal nad námi i balón. Doufám, že se jednou v něm vznesu taky.
Mloci nám zajistili hraní na náměsti v Prešově. Hezké počasí, pozitivní reakce a zájem východňarov o naše guralské nárečie zajistilo přiměřený úspěch. Taky jsme se tam setkali s Tomášem Kočkem, jak vydal moc pěknou desku Godula. Pohostinnost Mloků v hospodě u Greka byla moc štědrá. I společná pařba by neměla chybu, kdyby Milan a Honza nemuseli jet hned po koncertě domů. Ráno sme boli dokonca aj ako hosťa v rádiu a to sme nevedeli, že máme na motore papuču. E Há!!! - zvolal by bendžista Bohuš. Ale dopadlo to fasa.
V Bystřici se konaly Dni firmy Mrózek. Velkolepá akce, bohatý raut, adrenalinový akrobat na motorce všem zatajoval dech a skoro všichni zúčastnění se nechali v koši vytáhnout jeřábem do výšky cca 70m. Já ne. Kdyby tam byla guma, tak bych to přehodnotil. Naše i dýdžejová produkce bohužel plnila pouze roli kulisy, ale s tím se zřejmě počítalo.
Super zorganizovaná byla akce STS Fajer Cup v Návsí. Pro mě bylo důležité, že se konečně mohlo sejít hodně muzikantů z Jablunkovska a dát si "po półce". Bohužel, to bylo i příčinou toho, že jsem na akci preventivně nevydržel do konce. Teď sice toho lituji, ale aspoň nebyla ostuda. Tom


16.5.2011
Tak to vypadá, že za květen máme odehráno. Začali jme "Majówkóm w Jaworzu". Po vystoupení jablunkovských Jacků, kde mimo jiné tančí moje dceřina společnost, jsme dostali prostor cca 1h 30min a mám dojem, že jsme zaujali. Lidi reagovali pozitivně a občas se i smáli mluvenému slovu.
Trošku fiasko bylo v Bukowcu U Turka. Přišlo málo lidiček a bylo to nejspíš způsobeno MS v ledním hokeji. Hráli jsme ze Slovenskem. Týden předtím sice taky (Blaf + Mloci), ale to zas bylo o muzice, nepadaly góly a bylo narváno.
V Šunychlu, což je vedle Bohumína, jsme měli premiéru na padesátce našeho fandy Romka. Hráli jsme v zahradě na komba a bylo to velice pohodové.
A co svatba v PZKO? Úplná bomba. Angličan Džoudy (foneticky, bo nevím jak to je in english) si bral jablunkovanku Martinu a svatebčané na naší muziku reagovali neobyčejně příznivě. Stejně to je síla, když západ migruje za láskou na východ. Údajně DJ byl také anglán žijící v Piosku a s Džoudym se ani neznali. Jó, ta globalizace má taky něco do sebe. Tom


3.5.2011
Za skupinu BLAF i za MLOKY děkuji za nádherný zážitek, který nejde vytvořit na jiném místě. A to jak všem zúčastněným tak i personálu z Hotelu Grůň. Opravdu je to velmi charismatické místo a už se těšíme na plánování další akce.
Níže cituji korespondenci z facebooku:
Michal Gima:
Z Jablunkova do Brisbane je dalka, ale z Gruňa do Prešova to išlo fajne, ďakujeme za krásny večer. Ta synci, repete u nas !!!
Tomáš Tomanek:
Paráda to byla. Doteďka se nemůžu z těch pozitivních dojmů vzpamatovat. Pořád vidím, jak se celé osazenstvo na Grůni vlní mezi stolama. Kdo tam nebyl, neuvěří. Koňáre - díky!!!!
Michal Gima:
Ozaj to bola jedna obrovská kopa dobrého ducha. ďakujeme


28.4.2011
Stručně a souvisle popíšu 3 poslední hraní, protože od pátku se nám to začíná hustit.
Ve Werk aréně jsme si zahráli na oslavě titulu Mistra naších HC Ocelářů. Mimochodem, Buble je taky mistr (odborného výcviku) a dodnes jsme jeho titul nezapili ani v dílně. Hokejistům jsme popřáli jak na scéně, tak i na facebooku. Hlavně ať si slávy užívají, protože je pomíjivá. Věra Bílá by mohla vyprávět.
Přechod z Werk arény do komorního prostředí horské chaty Kamenitý byl sice co se prostorů týče kontrastní, ale paradoxně musím přiznat, že jsme si to daleko víc užili. Bavili jsme se i s oslavenci a předávání energie bylo velice vzájemné. Příčina byla asi v tom, že na hokeji jsme byli pouhá kulisa. Tak to ale mělo být.
Na Velikonočním Jarmarku před Trisii jsme vystřídali Flerety, které já osobně dost žeru. Honza se jim přiznal, že na nich vyrůstal. Já jsem pro změnu vyrostl hudebně na Farne a Buble na Konvici. Taky to tak teď s náma vypadá. Tom


22.4.2011
Naše životní setkání s panem Žabkou

     O panu Žabkovi jsem poprvé slyšel, že bude vystupovat v televizním pořadu „Zpívá celá rodina“. Pro všechny lidi z Jablunkova a Návsí to byla v sedmdesátých letech nevšední událost, vidět a slyšet svého rodáka na televizní obrazovce i když ještě černobílé. Byl jsem tehdy ještě dospívající dítě a proto mi dokonale zazpívaná Santa Lucia zůstala dodnes neodmyslitelně spjatá s jeho osobou.
     Když jsme s kapelou Blaf koncem osmdesátých let vystupovali na Slezských dnech v Dolní Lomné, oslovil mě starší pán a představil se mi jako autor písniček po naszimu - Otto Žabka. Samozřejmě že jsme si hned porozuměli a slíbil jsem mu, že ho v brzké době navštívím.
     Díky mému hektickému stylu života a brzy na to porevoluční spontánní atmosféře mi to pořád nějak nevycházelo. Trvalo mi téměř patnáct let, než jsem uskutečnil slíbenou návštěvu. A věřte mi, že jsem odcházel z jeho domu v Návsí – Kostkově plný pozitivních dojmů. Když pominu nádherné prostředí kostkovského údolí, kde měl postavený dům u rybníčka, tak na mě nejvíce zapůsobila Otkova spontánnost, s jakou dokázal poutavě a živě vyprávět o starých časech, odskakovat do jiných dějů a opět mistrovsky navázat na děj hlavní. A hlavně jeho prokládání historek písničkami, to mi úplně učarovalo. Člověk se rázem ocitl v jiné době a cestou domů se mi honily nejkrásnější příběhy a náměty na písničky. Jeho tvorba mě velice oslovila. Je inspirovaná folklórem, krásou našich Beskyd, lidskými vztahy a přirozeně láskou. Od té doby jsem pana Žabku s upřímnou radostí pravidelně navštěvoval.
     Byli jsme s kapelou velice poctěni, když nám Otek věnoval tři písničky s tím, že je můžeme použít na naše chystané album. Słóneczko, Dróciorz a Żabki jsou při našem koncertování velice žádané. Otek nám pokřtil album Pop-Jewki a zazpíval si při této příležitosti s námi v Městském lese v Jablunkově. Taky jsme s ním uspořádali jeden společný koncert U rybníka v Kostkově.
     Loni v únoru jsme mu s kapelou zahráli k jeho devadesátým narozeninám a v červenci téhož roku jsme se spolu setkali u natáčení kontroverzního dokumentu „Hranice po naszimu“.
     Je mi hrozně líto, že to bylo naše poslední setkání. Minulý týden jsme se s ním rozloučili ve farním kostele v Jablunkově, poté na hřbitově. Mužský sbor Gorol z Jablunkova mu na pavlači v kostele zpíval moc krásně. A já pevně věřím, že pan Žabka už pilně zkouší a okouzluje svým tenorem v tom nejlepším Nebeském sboru a seznamuje své okolí se svým plnohodnotně prožitým časem v našem malebném koutku Beskyd. A taky věřím v to, že tam nahoře jeho smysl pro krásu a umění ocení víc, než tady na tomto světě.

Ono totiž:
Zachodzi słóneczko poza grónie…

Ale taky:
Wyjdzie zaś słóneczko zpoza Stożka…

Za pěkné chvíle spolu prožité a hezké písničky děkuje Tom a skupina Blaf.


25.3.2011
Postovní plesy a bály máme za sebou. Aspoň jsme se doufám dobře rozehráli a oprášili neblafovský repertoár. Samozřejmě náš taky. Na Country bále na Kanadě jsme se střídali lehce s DJ Rosťou a na Vodáckém plese jsme pro změnu navázali na spřátelený Gryf. Normálně jsem čuměl, jak to klukům a holce hraje. Faktem ale je, že se někteří vyškolili jako exčlenové v jedné nejmenované renomované kapele.
Včerejší hraní ve speciální škole v Třinci byla taková srdeční záležitost. Atmosféra velici úpřímná a milá a opravdu jsem to myslel vážně, že tak originálně zatancovanou Zuzanu jsme neviděli na ani jednom z předchozích plesbalů.
Hraní před náma pomalu přibývá a tak se máme společně na co těšit. Ale taky musíme zkoušet, protože letos by už bylo možná dobré jít do studia.
Ahoj v dubnu.
Tom


14.3.2011
Zítra hraje Gryf s Blafem na Vodáckém Plese ve Vendryni (Czytelnia) od 19:00. Kdo může, ať přijde. I když je to "postovní ples", my se pak za Vás nahoře přimluvíme. Gdyby yny ludzie tak grzeszili...Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 |
KALENDÁŘ 2024

12.2. Domov Nýdek
6.3. Pohoda Třinec
15.3. Hospoda Střítež - Pár strun a Blaf
4.4. Domov Důstojnost - Nýdek
5.4. Kass - Český Těšín
6.4. Aprílovy ponor - splav u Nieslanika Jablunkov
26.4. Soukromá akce - Bowling Jablunkov
27.4. Pivovar Koníček - Vojkovice
7.5. Soukromá oslava - Pod Akáty
10.5. Soukromá oslava - Ostravice
11.5. Včelařský den - Písek
31.5. Svatba - Razová
1.6. Vělopolí
14.6. Hospůdka U Propasti - Autokemp Hranice
15.6. Český Těšín - soukr. oslava
28.6. Těšínská přehrada(17)
29.6. Letnice - Chata Ostrý
6.7. Festival Na Pomezí(15)
12.7. Šumperské pomněnky(19)
14.7. Jablunkovský jarmark(16)
19.7. Soukromá oslava - Košařiska
20.7. Ustroń(17)
26.7. Muzeum - Český Těšín
2.8. Návsí - letní kino(17)
10.8 Soukromá oslava – Dolní Lomná
16.8. Soukromá oslava - PZKO Mosty(19)
18.8. Bluegrass Theatre - Metylovice
24.8. Vendryňský letní karneval
14.9. Soukromá oslava - Brno(16)
21.9. Chata Gírová(14)
21.9. Drops "40" - Karviná Lodičky(17)
28.9. Soukromá oslava - Hnojník dílny(17)
5-18.10 Nahráváme v Southock Recording
15.10. Parník - Ostrava
19.10. PZKO Marklowice

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 35 2024 - 13

celkem - 1464

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek