HOME | HISTORIE | DISKOGRAFIE | FOTOGALERIE | SLOVNÍK | KONTAKT                 
AKTUALITY      VZKAZY   
AKTUALITY
18.8.04
   Tak a dovolenku mám za sebou!! Honza s Janem si ještě užívají, Robert se neozývá a Buble je v takové pohodě, jak kdyby byl na łorlapie pořád.
   Já jsem se měl v Českém Ráji moc dobře. Počasíčko 100% letní. Škodu 125 musím tentokrát pochválit, protože udělala moc dobrou službu. Navštívili jsme Hruboskalsko, Prachovské skály, Ještěd, Babiččino údolí. Z hradů a zámků Valdštejn a Trosky. Taky koupaliště v Železném Brodě a Liberecký Aquapark Babylón. Jsou v něm úžasné "tobogdany". Některé hospody a obchody kolem Rovenska na Vás působí dojmem, jak kdyby se tam zastavil čas. Jsou otevřené jen pár dní v týdnu a to na velice omezenou dobu. Dokonce jsme pili i pivo za 12 kč a to točenou jedenáctku. Večer jsme vysedávali před naším baráčkem a při pohledu na osvětlené Trosky jsme popíjeli vodku a majitel se nestačil divit, cože je to za rituál pít jenom z jedné skleničky?! Tak jsme ho vyškolili a dnes už ví, že to jde na dva způsoby. A to podle hodinek, anebo ako sa kosí. A když štamprli dlouho drží v ruce, nepije a kecá, tak má mikrofón.
   Kromě turistiky a plavání jsme provozovali i pinčes. A co je hlavní, tak jsem si po dlouhé době zahrál muziku s exčlenem naší kapely Piškotem. Už se těším na Hraní do Hrádko-Nýdku a doufám, že Vy taky. Tak ahoj v sobotu.
Tom


28.07.04
   Ve stručnosti se rozloučím před dovolenou. Taky máme dnes poslední zkoušku u nejbohatšího člena Bubleho na jeho chatě pod Kozubovou. Pak se uvidíme až před 21. srpnem a doufám, že se poznáme a nevtrhnou tu zase Rusáci.
   A co sobotní akce? Bohumínský vlak pomalu přerůstá v rómský festival a byl jsem celkem pobaven, když mi hlavní organizátor na otázku, proč má už tři dny vypnutý mobil odpověděl:
- "To máš špatné číslo. Ten mobil už dávno nemám. Kamarádi - ty kurvy z naší kapely mi jej ukradli, když jsme jeli z hraní. To víš, potřebujou peníze, mají hladové děcka, tak dostaneš za něj v zastavárně pětikilo a zase je na žrádlo."
   Škoda, že jsme hráli první, ale byl to náš požadavek, protože pak jsme se přesouvali do Řeky na obecní slavnost, kde jsme sice moc Řečany neroztančili, ale doufám, že zaujali. Tak se mějte a užijte si druhé poloviny prázdnin. Tom

Toto napsali na www.idnes.cz, zaplaťpanbůh hrajeme bluegrass... Jano

Malé děti, které často poslouchají country hudbu, mají menší IQ než ratolesti rockerů. Tvrdí to kontroverzní americký profesor hudby doktor Roger Solett. Překvapivé zjištění dokládá výsledky studie tisícovky dětí, které mimo jiné podrobil i testům inteligence.
"Country hudba prostě dělá z dětí hlupáky. Je to především naprosto zdeformovanými texty," nechal se slyšet Solett. Na dokreslení ocitoval několik textů písniček: "Raději budu mít před sebou láhev alkoholu, než abych podstoupil lobotomii. Vytáhni jazyk z mé pusy, abych ti mohl říct nashledanou. Pokud chceš mít vychlazené pivo, přilož ho k srdci mé bývalé manželky."
Doktor Solett je bývalým šéfem prestižního hudebního tělesa Chopin Symphony a nyní je profesorem hudby. IQ testům podrobil na pět set šestiletých dětí, jejichž rodiče poslouchají doma nebo v autě country a stejný počet dětí, jejichž rodiče poslouchají rock´n´roll.
"Děti fanoušků country zpěváků, mezi nimiž figurují Billy Ray Cyrus, Faith Hill, Clint Black, Randy Travis, Garth Brooks, skončily o deset bodů pod hranicí standardních IQ testů, níže, než zhruba pětistovka dětí rodičů, kteří poslouchají rock´n´roll," uvedl Solett.
"Naskytne se otázka, jaký je rozdíl mezi rockem a country. V obou člověk bouchá do bubnů, hraje na kytaru, vyje a dělá randál. Jediným rozdílem v případě country jsou stupidní texty, alespoň si to myslím. Uznejte sami, že slova typu 'chci zbičovat vaši krávu' nikomu IQ nezvednou," dodal doktor Solett, jehož kontroverzní studii mnoho kolegů odmítá, a tvrdí, že je jednoduše zapřísáhlým odpůrcem posluchačů country.


19.7.04
   V pátek jsem na Pomezí stačil vidět akorát tak Poutníky, které považuji za stále stejně stejné. Pak jsem viděl Karla Plíhala, kterého mám rád, ale Honza ještě víc. Škoda, že mu nebylo nic moc rozumět. Přece jenom jeho projev je tichý a nad kotlem aparatúra nestíhala. Měl ale super průpovídky, které byly bez doprovodu kytary srozumitelné.
   Moc, ale opravdu moc dobří byli Jumping Drums a nejvíc na mě zapůsobil Šavlový tanec. Ta melodie tam normálně v těch bubnech byla.
   Nám se hrálo dobře, ale byli jsme si dobře vědomí, že podruhé už do stejné řeky - jak loni - nevkročíme.
   Country bál hráli Skiblu a přiznám se, že jsem od nich čekal víc. Nehráli vůbec vlastní tvorbu, což bylo možná ale dáno právě tím bálem.
   V sobotu jsem viděl Sluníčko, Tempo Di Vlak a nějaké Turnioki, což byl nářez gorolského folklóru v rockové podobě a jevištní show.
   Bohužel, Jarka Nohavicu jsem jenom stačil pozdravit, ale koncert jsem bohužel, jak asi 30% diváků neměl šanci shlédnout. Podle ovací a přídavku to byla určitě bomba. Honza si prý i pobrečel.
   V neděli byl na Jablunkovském náměstí Jarmark. Jumping Drums opět bodoval. Nám začalo lít do aparatúry a na nástroje, tak jsme to přerušili po 40 minutách hraní, aby nás to třeba i nezabilo. A nezabilo nás ani v Děhylově a hrálo se tam taky dobře, protože tam přišlo hodně emigrantů z Góralie a taky náš Fanclub z Ostravy pod vedením Mirka. Takže poslední runda byla vyloženě na přání.
   A zbývá mi popsat hraní na Bahenci. Byli jsme si jistí, že nebude pršet a ono začalo lít jak z konve. Takže stěhování aparatúry pod střechu a hodina a půl technické pauzy na její vysušení. Pak jsme to ale riskli a hráli až do jedné po půlnoci. Zatím tolik z parného léta.
Tom


8.7.04
    V nádherném prostředí údolí řeky Tyrky jsme zahajili velice našlapaný červnový víkend. Hráli jsme tam pro socháře a řezbáře, kteří zkrášlují park nemocnice Sosna. Asi jsme se líbili, protože byla radost dívat se i na polské umělce svíjející se v našem rytmu a připomínající Jožina z Bažin a Hejkala na lesním karnevalu.
    Sobota. Děhylov. Po BG stylu jsme nastoupili my a pak Kamelot, který se mi moc líbil, akorát nechápu toho Horkého, jak oslavuje ve svých písních Ameriku a Kanadu a přitom se veřejně přiznává, že volí komunisty. A taky nechápu Pepu Štrejchla, který se mi divil, že se tomu divím, když prý bývavalo líp. A to už byl jó pane rebel.
    Honza Nedvěd s kapelou. K tomu bych jen dodal, že jej opravdu loni v Prešově brali naši bratia viacej.
    V Horní Suché jsme zrovna zastihli naši zpěvačku Elišku, jak s námi kdysi vyhrála soutěž a zrovna právě zase soutěžila a vyhrála. Přejeme ji hodně zdaru hlavně v té SuperStar, až bude mít na to roky. Odehráli jsme v pohodě, byli jsme i poczynstowani miodulou a pustili na plac Pavla Dobeše s Kotrbou.
    Neděle Kozel na Kozinci. Chcalo od rána. Účast mizerná, ale hraní v chatě pohoda. Akorát, že jsme už byli fyzicky umlácení, ale hrálo to nějak samo. Vlastně taky s pomocí exčlenů Jury a Karla na dobro a foukačky. A Lechovi jsme místo Sekyrka začali říkat Dusiciel.
    A co Kostkov? To už se píše červenec. V nádherném prostředí u rybníka jsme čekali až přestane pršet a pak jsme to rozbalili. Počasí vydrželo až do půlnoci, Děda Žabka si s námi střihnul pět kousků a my jsme byli rádi, že se to líbilo nejen nám a poslucháčům, ale i on měl z toho dobrý pocit. Nejvíc ho potěšilo, jak mu Jano řekl: Dobre to było Ujcu. Dziynka Szumne!!
A já se připojuju. Tom


15.6.04
   Ve stručnosti shrnu minulý týden. Dvě soukromé akce. Jedna v Orlové v příjemné Vinárně Za plotem. Hráli jsme bez aparátu a vystačili si ke spokojenosti vlastní i firmy, která nás pozvala.
   Klimkovické Kytarobití. Naše třetí účast na tomto festivalu. Hlavně, že nám vyšlo počasí. Hráli jsme po nějakých Šamanech. Černobílé seskupení složené ze dvou kytar a jejich majitelů se snažilo navodit atmosféru známými i méně známými skladbami a písníčkami. Škoda, že jsme hráli druzí. Lidi se teprve scházeli. Ale dostali jsme Klimka, což je porcelánový kytarista, kterého si tentokrát odnesl Buble.
   V sobotu jsem odvolil Hutku a byl hrdý na to, že jsem odmítl hraní pro Bobošíkovou v rámci předvolební kampaně, která se konala ve čtvrtek v Ostravě. Hlavně mi na její kandidátce vadil ten Železný, který stejně nakonec křeslo získal. Pokuď budeme volit takové, tak se nedivme, že řidič, který zabije v opilosti tři lidi, nafasuje pouhé 3 roky. S takovou si opravdu ani tu lepší legislativu nezasloužíme.
   V sobotu jme hráli na celkem monstrózní akci v Chotěbuzi. Tam bylo tolik jídla a pití, že by mohl Robert vyprávět. Normálně jsem přibral 3kg a teď je nemůžu dostat dolů. Je ale hezky, tak to vyjezdím dnes večer na kole. Tom


8.6.04
Tak mi pořád vrtá hlavou jedna záhada z pražského metra. Všude Vám tam vykají. Napřiklad: Konečná stanice, prosíme vystupte!! Anebo: Vystupujte vpravo ve směru jízdy!!! A najednou se to změní a začnou vám tykat: Stanice Muzeum. Přestup na trasu C!!! Ještě že nedodají: Ty burane z Góralie!!! Tom


2.6.04
   Ve Valdštejnské zahradě jsme kromě hraní procházeli i rentgenama při vstupech do senátní budovy. Jak psal Horizont, líbili jsme se manželům Pithartovým a to znamená, že teď můžeme jet klidně páchat disidentskou činnost na Kubu. Počasí bylo nádherné, prostředí ještě hezčí. Na pódiu jsme vystřídali všechny účinkující:
taneční soubor Kanafas, zlepšující se Duo Wečírek, sebevědomou a nesrozumitelně artikulující Beatu Bocek, Krystynu Skalickou se Swietjou hrající pseudo folklór, Gimnaści z Vendryně a když jsem na někoho zapomněl, tak sorry.
   Moc děkujeme pražským krajánkům za občerstvení a hlavně za jejich účast. A také zvláštní poděkování patří japonským turistům, kterým jsme na požádání hráli dvakrát Swojóm cestóm. Publikum s náma normálně zpívalo a nežvýkalo, jak před desíti lety v Hogkongu, kde jsme si naivně mysleli, že zpívaji taky. Tom

Zde jsou fotky ze soboty (© Kamil Mrázek)


18.5.04
V pátek jsme hráli na vaječině. Konalo se to na minigolfovém hřišti a a bylo tam moc príma. Taky ale zima. Přece jenom bylo Bonifáce a prsty jsme měli opravdu zkřehlé, až odmítaly poslouchat. Na Uchcanou Žofku jsme měli hrát ve Smilkách, ale opravdu tak chcalo, že pořadatelé zábavu zrušili po vyhlášení vítězů fotbalového turnaje a pustili pouze naše cédéčko Tustela. Slíbili ale, že bude náhradní termín. Do konce května nám zbývá zorganizovat ještě jednu zkoušku a pak Hurráá nach Prague!! 29.5. Hrajeme ve Valdštejnské zahradě už od 11.00. Takže emigranti z Jabla spojte se a přijďte nás podpořit!!!!. Předem dík a ahoj. Tom


4.5.04
   Natáčení dokumentu o vstupu našeho regiónu do EU proběhlo mimo jiné i na naší zkoušce. Pravděpodobně bude nejdůležitějším mluvčím z historického, etnografického, gestikulačního a dikčního hlediska v tomto hodinovém záznamu za naší kapelu rytmik Jano. Sympatická tvůrčí skupina Profilm pod vedením režisérky Eriky Hnikové nás natáčela u písničky Ewropa a pak jsme byli spontánně vyslýcháni. Natáčelo se souběžně v Aši, Praze a Jablunkově. Premiéra bude 28.10.04 ve 20.00 na ČT a zatím nese pracovní název Vstupování do Evropy.
   V sobotu ráno mi televizní štáb poskytl první pomoc a roztahoval na laně mojí škodovku, abych se vůbec nějak dostal na Hutníka. Dodatečně jim ještě jednou děkuji. Tam jsme hráli první a k našemu překvapení stadión nebyl až tak prázdný, i když u lesa zrovna zpíval Ivan Hlas o tom, jak Aranka umí hula hop. Musím se přiznat, že jsme nebyli nějak moc ve formě. To se už ale nedá říci o Majówce v Mostech u Těšína, kde nám to hrálo už nějak samo. Takže teď nám nezbývá, než se těšit na 15.5. do Smilovic. Tom


28.4.04
   Tak a duben nám pomalu končí a skoro nikdo moc pozitivního do aktualit nenapsal. Tak se to pokusím napravit.
   V Petrovicích u Karviné se hrálo moc dobře. Samozřejmě jsme byli malinko hendikepování. Robert se služebně stravoval na potravinářském veletrhu v Brně a tak basu hrál Honza a exčlen Jirka bušil do kytary. Sem tam jsme to i zmastili, protože před výjezdem nás Buble počastoval domácím kalvadosem a v autě jsme Honzovi zkonfiskovali ruma. Prostředí bylo ale velice příjemné a posluchači ještě lepší a vůbec jim to zřejmě nevadilo. Byly i dva přídavky a požadavky v zákulisí: Czymu už chcetě jechať. Nějeďtě ještě, dyť nima za piynť piynť.

   Na Hutníka už hrajeme v 11.00 a doufáme, že bude narvaný stadión. Taktéž se těšíme na pařbu do Mostów koło (nebo motorka) Cieszyna. A dneska se něco víc dovíme o natáčení pro ČT o vstupu našeho regiónu do EU. Já osobně od toho vstupu očekávám redukci buzerace na hranicích a expanzi asijských národostních menšin v Jablunkově. Tom
strana | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 |
KALENDÁŘ 2023

12.1. Soukromá oslava
10.2. Sportbar 69 – Jablunkov
25.2. Soukromá akce - Oldříšov
24.3. Blaf Session U Pašíka - Třinec
8.4. Velikonoční jarmark - Ostrava-Poruba
15.4. Soukromá akce – Hotel Grůň – Mosty(17)
22.4. Kolaudačka Návsí
6.5. Hutnický den - Třinec(13)
26.5. Bidon a Blaf - Rokáč Jablunkov(20)
2.6. Mosty – Dětský den(18)
3.6. Łączy nas chleb - festiwal - Katowice(PL)
10.6. Padesátka v Těšíně(20)
10.6. Blaf před Kollárovci v Dolní Lomné
17.6. Den obce Bocanovice(17:30)
7.7. Festival Na Pomezí - Dolní Lomná(19:30)
15.7. Den obce s hasiči - Guty
16.7. Jarmark na rynku - Jablunov(16)
10.8. Soukromá oslava – Dolní Lomná
9.9. Chata Ostrý – cyklozávod Autel(11)
9.9. Soukromá oslava - Bukovec - U Turka(17)
16.9. Hraní U Sojky - Nebory
23.9. Oslava LX na Skalce(18)

Počet vystoupení po dobu existence kapely:
1985 - 1 1986 - 14
1987 - 19 1988 - 27
1989 - 46 1990 - 38
1991 - 11 1992 - 18
1993 - 19 1994 - 18
1995 - 25 1996 - 35
1997 - 34 1998 - 35
1999 - 40 2000 - 40
2001 - 53 2002 - 52
2003 - 56 2004 - 42
2005 - 42 2006 - 35
2007 - 46 2008 - 49
2009 - 40 2010 - 42
2011 - 44 2012 - 48
2013 - 38 2014 - 52
2015 - 47 2016 - 49
2017 - 41 2018 - 44
2019 - 43 2020 - 18
2021 - 32 2022 - 43
2023 - 3
celkem - 1419

Počet přístupů: Statistiky těchto stránek